in wereltlyck habyt, om eenige reden dat sy in haer geestelyck habyt niet en mocbten gaen. Nocb geve ick an ’t voornoemde Clooster van Zwolle al sodanige ornamenten als ick daer gelaten bebbe, die mij toekomen enz.

Maria Sibilla Bronckborst nam den sluier aan in bet klooster Engelendael van den tweeden regel van Sint- Dominions te Brugge.

Den 25 Februari 1648 werd zij met bare medezuster Ida Agnes Crocx plechtstatig door de geestelijken en notabelen van Sittard ingebaald, om aldaar de stichting van bet nieuwe klooster Sint-Agnetenberg te beginnen. Nadat de klooster kronijk, die nog in genoemd klooster te Sittard wordt bewaard, veel voortreffelijks van de eerste priorin bad vermeld, beschrijft bij bet overlijden aldus:” Anno 1652, den 13 Juni ’s avonts omtrent 6 uren is met droefbeyd niet alleen van de religieusen, maar oock van de gebeele stadt seer godvrucbtelyck in den Heer ontslapen, voorzien zynde van de b. Sacramenten, de eerw. moeder zuster Maria Sibilla Bronckborst, fondateresse en de eerste Priorinne des nieuw-aengevangene cloosters Agnetenbergb, acbterlaetende een schoon exempel van alle deugden, wier name soo wy betrouwen staet aengeteeckent op bet boeck Godts uitverkorene en oock by ons niet licbtelyck zal sterven.”

Vasée goederen van het Broeren-Mooster te Zwolle einde 1571.

In dit boeck sinnen begrepen alle die goederen des convents van Zwol der prediker oorden buten en de binnen liggende.

Aan onse rooster van bet kerricboff steet een huesken, daerin woont Anne die neester, dit doot alle jaer IV gol. gul.