Den eersten Januari 1864 werd Irnsum van Eau werd gescheiden en bekwam tot predikant:

Willem Frederik Karei Klinkenberg, zoon van Corn. Ant. KI. predikant te Nootdorp en te Wassenaar, was in 1861 candidaat in Z.-Holland , werd in Decemb. 1861 hulpprediker te Irnsum en op 2 April 1864 vast predikant. In 1869 beroepen naar Bozum, werd bij in 1878 verroepen naar Leeuwarden.

Herman. Joann. Dingemans, in 1863 candidaat in Drenthe, predikant te Dragtster-compagnie van 16 Octob. 1864, te Knijpe van 1868, staat te Irnsum van 18 Juli 1869 tot nog toe.

Als kinderen die eensklaps door ruw geweld van bun ouderlijke woning zijn beroofd, zoo stonden daar in maatlooze droefheid de trouw gebleven Katholieken van Irnsum. Doch tot groot geluk vertoefde beer Saccbeus bun liefderijke vader nog in bun midden. Dit schonk bun een merkelijk voorrecht boven andere dorpen, als Eauwerd en Deersum, waar de pastoors wel katholiek bleven, doch belaas bet land uitweken. (Dit Archief XVI, hl. 347). Als we de ballingen vergelijken met de trouwen die op bun post bleven, dan meenen we, dat gene over bet algemeen de aanspraak missen om boven deze te worden gesteld. Daar waren er, wier Katholieke borst de koude Calvinistische lucht, die nu over Friesland woei, niet kon verdragen; zij weken daarom bet land uit. Daar waren er ook die in den worstelstrijd, toen bet op leven of dood ging, te stout op den voorgrond waren getreden, en deswege werden uitgedreven. Daar waren er nog die zich zelven onmogelijk hadden gemaakt. Op 2 Mei 1580 en andermaal op 9 November 1581 (Gr. Charterboek IV, bl. 150