tot die wijding; de stadhouder des lands van Gelder uit daarover zijne bevreemding en dringt aan bij »Jacob van Apelteren doemdeken t’Utrecht (en) praeat tot Eist,” dat deze zijn best doe tot wegneming der gerezen hindernis. 7 August IBIS.

Werdige, Eirbare ind Vrome, bysonder Lyve Here.

lek verstae dat TJ. L. ind die heren van den Oapyttel tben Doem t’ütrecbt aen die suffragaen, die byr tot Boemel iss om den Regulyren en plaetz to consacry(r)en, (hebt) doen schrijven, dat S' Lyefden sullix niet doen en solden huyten furder toedoen ind weten Uwer Werdycheyt. Want dan dieselve Regulyren guede geistelicke luyde syn ind om waelfairt mijns Gened. Heren ind der lantschappen verdorven ind affgehraicken, ind daerenthenden zegell ind hryve hebben van mijn Gened. Heren van Utrecht ind mijn Gened. Heren Hertoigen van Gelre, alss U. L. uyt dessen hijgelachten copyen sien moigen, hefrempt mij sullicke inhihicye ind verhoth, ind (ick) heghere zeer fruntlick, dat U. L. dat heist hyrinne doen willen ind den giieden heren furderlick zijn, dat hoir plaetz weder tot dyenst Gaids consacriert ind gewijdt moige werden. (Dit) wyll ick tot anderen tijden gherne wederom verdienen , ind U. L. sullen vur God daer waell aen doen (ind) loen ontfangen (van God), dieselve U. L. bewaren wyll tot langen tijden mechtich ind gesondt.

Gescreven op Sonnendacli post Petri ad Vincula anno XV^XIII.

(get.) Ohristoi’fel greve tot Meers ind

van Zairwerden stadthaelder etc.

D. 6. B. hl. 390.

De kerkmeesters van Beekbergen op de Veluwe waren in den ban geraakt wegens gelden, door een overleden