eene kavenstede , den Uvjchenherg gerioemt, met alle daaronder gehorende landerien, buiten die Nywe porte in ’t schependomb van Groenloe gelegen, voor eene summa van 600 gl., uitwijsens die koopcedule hiervan. ... . Ende heelt Sijn ebrw. de heer (van) Munster in festo Annuntiationis 1702 den eersten godsdienst daerin gedaen. Waernae eerst die ... . tegenstrevende borgers ende huisluiden sicb het hebben begeven. Doch hebben die stadsdienaers alhier op last van eenige heeren van de Magistraet op Paes-maendach omtrent 3 uiren verscheidene ornamenten uit die nywe kercke weggehaelt, niet sbnder groote alteratie ende confusie der Oatholijque gemeente. Echter den iver tot den godsdienst van de heer pastoor ende die welmeenende der gemeente hierdoor niet verflauwende, hebben in ’t exerceren van den gewoontlijcken godsdienst daegs daernae weder aengefangen ende tot nochtoe onder Godts zegen daerin gecontinueert. .. . Eindelyck is tusscben sijn ebrw. de heer (van) Munster ende die tegenwoordige voorstanders overkoomen ende geconcludeert, dat den Rijkenberg met alle desselfs dependentien sal sijn ende bliven tot eygendomb ende dienst der Oatholyque gemeente alhier, so nochtans dat hetselve in ’t geheel of ten deel niet sal mogen beswaert of veralieneert

*) G. van der Schueren, Teutonista, vertaalt cavestede met paleare, palearium.

2) Toen op 22 Juni 1702 de laatste termijn der kooppenningen was betaald, bekenden Hendrik Wesferman, Herman Rentinck en de verdere erven van Hendrik Teenk in vasten erfkoop verkocht te hebben aan «Arnoldus ten Broek (en) desselfs «huisfrouw.... haer .. . eigentoebehorende kavenstede, bet «Rijckenbergh benoemt, met huis, hofï ende alle daeronder «gehorende landerien.... voor frij allodial.... Actum Groenlo «den 22 Junii 1702.»