Aan het slot van dit merkwaardig contrakt „verklaarde „den Eerwaarde Heer comparant ten eenre en compa„ranten ten andere zijde met den andere te zijn gere„consilieert en goede harmonie onder hen te zijn her„steld, aannemende dezelve wederzijts verder te sullen „cultiveren, en opdat daarvan opentlijck sou blijcken, „soo neemt den heer comparant ten eersten sijde als „pastoor aan, om bij de eerste gelegentheid opentlijck „in de kerck met alle decentie van deze consiliatie aan

„de gemeente gewag te sullen maken, belovende de „wederzijdsche comparanten verder dese contracte en „vooren gemelde artikelen getrouwelijok gestand te „sulle doen onder verbant als naar regten.”

Na bier bijna drie en twintig jaren voor bet geestelijk welzijn van dit kerspel, dat in die dagen zelfs 833 communicanten telde, met ijver werkzaam te zijn geweest, overleed bij den 4 Juli van bet jaar 1784.

6) Huhertus van Benthem, die sedert bet voorjaar van 1777 te Muiden als pastoor bad gestaan, werd in zijne plaats gezonden. Onder dezen pastoor werden eerst in 1810 Kortenboef en daarna in 1811 Nederborst-den Berg met onderboorigbeden van Ankeveen afgescheiden en tot zelfstandige statie’s verbeven. Door deze dubbele afscheiding verloor bet kerspel van Ankeveen, dat in 1807 nog 1072 zielen en 700 communicanten telde, een aanzienlijk gedeelte van zijn geestelijk grondgebied.

Dat deze pastoor bijzonder voor de verfraaiing van bet bestaande kerkgebouw beeft geijverd, is op de vorige bladzijden reeds vermeld. Gedurende bijna dre en dertig jaren was bij de ijverige herder dezer gemeente, totdat bij den 20 Maart 1817 in den Heer overleed.

7) Joannes Antonius Franciscus Conradus Smits werd