REGISTER van de schriftm ende stucken bij den griffier des Hoves van Gelderland mergelevert aen Jacob van Elden •), aengaende die handelinge van de goederen der aldijen van Marienweerdt.

[l] In den eersten eenen quoijer tsamen gebonden, daeraen gehecht zijn volgende stucken; Eerstlick een missive hij Peter van Winssen, rentmr. der guederen, aen den Hovevoors. gesonden, van date den 2 Jan. 1581, dienende tot sijne excusatie van dat hij niet gecompariert is om sijne rekeninge te doen, gelijck hij verschreven was, mits to kennen gevende, dat sommige conventnalen hij de Raeden des Huijses van Bueren alimentatie versoeckende, presentierden aen denselven Huijse to transporteren alle der abdijen goederen, onder die jurisdictie van Bueren gelegen, und dat die voors. Raeden die goederen alreede aengeveerdt und eenen rentmr. daerover gestelt hadden; daerhij gevoecht copien van de puhlicatien tot dien eijnde gedaen ende der volmacht der conventnalen op Alardt van Lienen, om tselve hij die van Bueren voors. to verrichten.

F2] Mit noch eene missive hij Jan van den Hove, abt, und Frederick van Wijnssen, coadjutor van M., aen den Hove voors. gesonden, van date den 6 Jan. voors., daermede sijluijden heswaeren die penningen van schattinge geeijscht, nijet te connen betalen, mittet advijs van de gecommittierde van de kerckenrekencamer op die voors. stucken gegeven den 11 Jan. 1581.

[3] Noch een supplicatie hij den abt voors. aen ’t Hoff overgegeven, daerin hij versoeckt te hebben acte van dat die twee houhoven tot Deijl, aen Clemens van Eemhrug getransportiert, mede in de octroij van 20 oft 25 dusent gl. te moegen opnemen, begrepen moegen zijn, daerhij gevuecht is copie van het transport und reversael, met een attestatie van schepenen tot Beest, van tverloop und verderf! der voors. abdijen goederen.

[4] Item copie van de missive der Gen. Staten aen desen hove gesonden, met een andere requeste en daerop gestelde apostille, ten eijnde als in de voorgaende supplicatie.

[s] Item eene missive des ahts ende coadjutors voors. van date den 22 Jan. 1581, daerin si] aengeven, dat seecke(re) con ventualen tegen die verdragen met hunlieden gemaeckt, begeert

1) Voormaals Auditeur in de Kerkerekenkamer.