und verworven hebben van S. Extie 300 gl. jaerlicx voer oere alimentatie, ende dier oersaecken die pachteren der abdijen goederen gebieden laeten aen hunne handen oere pachten to betalen, met advijs der geeommittierden van de kerkenrekencamer, van dato den 24 Jan. voors.

[6] Noch twee requesten van seekere conventualen der abdijen voors. aen die comraissarien, totte directie der guederen gecommittiert, gehorende tot het verbael derselven commissarien. de anno 1584.

[7] Noch copie autenticque van een missive bij Floris van Cattenborch 1) aen den abt und coadjutor gesonden, in date den 13 Junii 1584, daerinne bij die vercoopinge der abdijen goederen aggreert.

[B] Nocb een copie autenticq van de voors. missive desabts, van den 22 Jan. 1581.

[9] Item eenen quoijer van verscheijden stucken, bij jr. Joban van Allendorp, drost tot Bueren, und mr. Joban Basius, Raedt van S. Extie, op den Landtdach tot Wageningen a“ 1582 overgegeven, nopende die gerechticheijt die S. Ext'® wegen sijns soons, des graven van Bueren, pretendiert to hebben over die abdije van M.

[lo] Met noch andere stucken aengaende de vercoopinge van duijffsteen der voors. abdijen.

[ll] Noch eenen quoijer, daerin tsamen gebonden volgende stucken, als to weten : Een missive van de commissarien totter directie der goederen gecommitteert, aen Gerrit Gerritsz., rentmr. tot Bommel, van date den 1 Febr. 1584, met copie van een proclamatie te doen om den steen van Marienweert te vercopen.

[l2] Item een concept belangende die reductie van Bommel enz.

[l3] Item minute vant octroij bij desen Hove verleent tot vercoopinge van seeckere guederen, van date den lesten Junii 1584.

[l4] Copie van de commissie bij graeff Joban van Nassau enz. verleent Peter van Winssen tot het rentmeysterampt van Marienweerdt, van date den 13 Nov. 1578.

[ls] Item een missive van de Generaele Staeten aen desen Hove, van date den 13 Aug. 1579, belangende het octroij van Marienweerdt.

') Pastoor te Mill.

Er staat; «van Wesen».