Nadere bijzonderheden omtrent de gevangenschap van pastoor Lavinus deelt Wayer ons mede in zijn verhaal van de gebeurtenissen, voorgevallen tijdens zijn pastoraat in de stad Zwolle. Na verhaald te hebben dat Lavinus door den hoogschout op het stadhuis werd gebracht, gaat hij voort:

«Terwijl hij hier sat wort een preeckheer met name P. Gregorius Dosenamp oock gevangen; bij hem in een verlreck gebracht; sij maeckten kennisse ende bevonden, dat sij patrioten waren, beyde in de stadt Yperen gebooren.

«P. Gregorins Dosenamp, midts hij in onsen catholyck tijdt eene van de Paters in den Broeren was ende hier groote kennisse gemaeckt hadde, liet hem hier ende daer bij de Oatbolycken ophouden, soo dat hij daerdoor in heghtenisse geraeckt is, maer hij is voorts los gecomen, meyne met groote vereeringen.

«Maer den Regulier P. Qelasius wierde gebraglit op de Deser-Poorte, daer hij lange gevangen sat: bij schrijft een brief aen mij in deser voegen:

Swollis op de Deser-poort 1 September 1674.

Admodum Keverende Domine.

Galamitati qua preraor non possum diffidere, quin vestra Reverentia condoleat, quippe innocens plane et legum nescius in hanc urbem deveneram, eodem plane die discessurus: dum comprehensus in carcerera missus sum, übi per dies octo miserrime humi cubans ac necessariis vix sustentatus vixi; sed jam Deo gratias paulo melius babeo, nisi quod res mihi sit tenuis admodum et liberalitatem a Catholicis, de quibus nihil merui, hactenus flagitare non sum ausus; unde amplius me illis commendare prae necessitate non erubesco, quod per reverendam Domina tionem fieri apud aliquos modeste ex amore Dei deposco, cum plane nesciam, quo potero tempore hac calamitate liberari, qui ignotus sum advena, nee habeam ad quos suspiria mea dimittam, nisi ut admodum Reverendam Dominationem vestram interpellem ad ferendas ex siraplici Dei amore misero mihi suppetias eas totis animis imploranti. Hisce vale, Admodum Keverende Domine, et peregrini Sacerdotis recordare ut obligatus