verrezen in de gemeenten ter vervanging van de bouwvallige oude. De nieubileering der schoolgebouwen was mede geheel naar eisch ingericht. Swaroe kr-x-g een ziekenhuis en eene flinke ambachtsschool. .Nosr moeten er meerdere nieuwe schoolgebouwen worden opgericht en te Wana-rëdja naast de reeds bestaande nieuwe school de oude geheel hersteld worden.

In alle gemeenten hebben de godsdienstoefeningen in de schoolgebouwen plaats, hetgeen echter niet wil zeggen dat, vooral in de moedergemeente, centrum van de Malangmissie, een net kerkgebouwtje niet in eene dringende behoefte zou voorzien. Yoor eene hoofdgemeente kan het gemis van een kerkje geen indruk van bloei geven. Wat echter te doen als de middelen ontbreken P IJzer kan men niet met handen breken.

Wat het inwendige der gemeenten betreft, de uiting van het godsdienstig-zedelijk leven, ook hierin kwam veel verandering ten goede, en gevoelen wij dat God onzen arbeid in zwakte gedaan rijkelijk heeft gezegend. Wij willen niet zeggen, dat de gemeenten reeds staan op het standpunt waarop zij moeten staan, dat zij reeds zijn als eene stad op een berg gebouwd, doch een gestadige, al is 't ook een langzame geestelijke groei, mag gezonder en natuurlijker geacht worden dan een plotseling opwerken tot het gewenschte doel. Veel onverschilligheid is er nog, velen zijn nog geestelijk dood gebleven, maar vergelijken wij den toestand nu met dien van tien jaren geleden, dan zien wij inderdaad meer ontwaakt geestelijk leven. Godsdienstoefeningen, kinderkerken, catechisaties en scholen worden thans geregeld bezocht. De trouw van velen kunnen wij prijzen.

Catechetisch onderwijs wordt driemaal per week aan ieder leerling die de lagere school heeft verlaten, gegeven, terwijl men na afgelegde geloofsbelijdenis nog