Deze onzekerheid legt onvermijdelijk een druk op de zendingsarbeiders in dit gebied; wij betreuren dit ten zeerste, maar ook wij moeten afwachten welken weg God ons in deze vragen wijzen zal.

Intusschen mocht de Holl. Inl. School haar 25-jarig bestaan op feestelijke wijze herdenken. De groote belangstelling, die daarbij van de zijde der oud-leerlingen bleek, zal zoowel voor den heer Staudt, het tegenwoordig schoolhoofd, als voor zijn voorganger, den heer Van der Endt, een groote voldoening zijn geweest, vooral waar van Overheidswege aan de rechtspositiè der school zoo dikwijls getornd is, en haar reden van bestaan niet altijd werd erkend.

Het aantal leerlingen klom weder tot 195 (20 meer dan een jaar tevoren); de betere copraprijzen en de zich daardoor eenigszins herstellende volkswelvaart teekenden zich ook daarin af.

Over den toestand der afzonderlijke gemeenten hebben ons weinig gegevens bereikt. Het totaal aantal Christenen bedroeg 8877 op een bevolking van 56894 zielen.

Het was voor zendeling Dunnebier een groote voldoening zijn taalkundig werk, nl. de vertaling van gedeelten van het O. T. te mogen voltooien. Het Nieuw Testamentisch leesboek werd reeds gedrukt en op de volksscholen ingevoerd.

D. C.

DELI.

A. Evangeliseer ende Zending.

De vooruitgang, waardoor de laatste jaren het werk in Deli werd gekenmerkt, heeft zich ook in 1936 voortgezet, zij het in een eenigszins beperkter mate. Het aantal Christenen is dit jaar toegenomen met 200 en bedraagt nu 4426. Het aantal nieuwgedoopten, 273, is ruim 50 lager dan het voorafgaande jaar, waarvan de oorzaak voornamelijk ligt in het ressort Kaban Djahé, waar slechts 92 personen, volwassenen en kinderen, gedoopt werden, tegen verleden jaar 193. Het getal