Aug. en Sept. 1897. M 8 en 9.

MAAOT3BERICHT

VAN HET

Nederlandsche Zendelinggenootschap.

(Gesticht in 1797.)

99ste Jaargang.

Voorzitter: Dr. A. Drost Dzn ., predikant te Delft. Thesaurier: Gerb . H. Lkdeboer , Hoofdsteeg 38, Rotterdam. l«te Secretaris: J. W. Gunning Je ., Zendelinghuis, R. Rottekade 57, Rotterdam. 2' 1 '- Secretaris: J. W. Roskes , R. Rottekade 69, Rotterdam.

INHOUD.

1. Jaarverslag met Rekening en Bijlagen A tot G. — 2. De Algemeene vergadering van het Eeuwjaar. — 3. 1797-1897 Feestgaven. — 4. Pinkstercollecten, bijdragen van Hulpgenootschappen, Giften en Legaten.

Verslag van den Staat en de werkzaamheden van het Nederlandsche Zendelinggenootschap van I Juli 1896 tot 30 Juni 1897.

Loof den Heer mijne ziel, en al wat binnen in mij is, Zijnen heiligen Naam. Ps. 103 : 1.

Wij kunnen niet nalaten deze woorden van den klassieken feestpsalm te kiezen als motto voor dit verslag. Het zal moeten worden uitgebracht op onze honderdste Jaarvergadering, en dit feit alleen reeds verklaart genoegzaam onze keuze. Honderd jaren heeft ons Genootschap mogen arbeiden aan de „voortplanting en bevordering van het Christendom, bijzonder onder de Heidenenhonderd jaren vol van lief en leed, van zwaren strijd en heerlijke overwinning, van vaak hooggaanden nood en ongedachte uitredding. Wij zullen in de feestdagen, die wij met onze vrienden hopen te vieren, ruimschoots in de gelegenheid zijn deze dingen in het breede te gedenken; hier moge er slechts in het voorbijgaan op worden gewezen. Maar wel worde ook hier nadrukkelijk uitgesproken, dat wij alle deze dingen terugbrengen tot God; dat wij in al hetgeen ons