WELKE INVLOEDEN BEPALEN HET GESLACHT VAN HET KIND?

Welke invloeden bepalen het geslacht van het kind F

Er zijn maar weinig vragen op biologisch gebied, die van de vroegste tijden af het publiek steeds zooveel belangstelling hebben ingeboezemd als deze.

En volgens de beginselen der oeconomie heeft naar de vraag zich het aanbod geregeld.

In het jaar 1791 besprak de beroemde natuurkenner Blumenbacb, wiens DÜandbuch der vergleichenden Anatomie und Physiologien; in het begin der 19de eeuw als een standaardwerk beschouwd werd, een boek van Drelincourt, waarin deze '262 hypothesen omtrent dit onderwerp vermeld had, die allen onjuist gebleken waren, en merkte daarbij sarcastisch op, dat de hypothese van Drelincourt zeiven de 263ste onjuiste was. Vermoedelijk weerhield het prestige van Blumenbachs naam te dier tijde de critici hem met dezelfde munt te betalen, maar anders had men gevoegelijk aan zijne hypothese het volgnummer 264 kunnen toekennen. En zoo is het voortgegaan en zal het blijven voortgaan, zoodat de tijd misschien niet ver is, dat men den steller eener hypothese met een variant op Leporello's improvisatie zal kunnen toezingen:

»Ber falschen Hypothesen sind tausend und zwei, Nicht doch.... tausend und drei Denn die Ihrige ist auch dabei.«

De oorzaak van dit voortdurend schijnbaar hopeloos tasten in het duister, zoekt Prof. Dr. Richard Goldschmidt blijkens zijn artikel in de Umschau van 12 Maart j.1. daarin, dat men tot dusver altijd langs statistischen weg gezocht heeft, terwijl men alleen langs wetenschappelijken weg door microscopische waarnemingen op biologisch gebied betrouwbare uitkomsten zou kunnen verkrijgen.

Als een veefokker waargenomen heeft, dat na eenige wijziging in de voeding, zijne koeien meer stierkalveren ter wereld brachten, leidt men daaruit af dat het geslacht van het kind door de wijze van voeding der moeder bepaald wordt en als door een arts bevonden is, dat eene aan diabetes lijdende vrouw steeds zonen baarde, verkondigt men, dat men door regeling van de stofwisseling invloed op het geslacht van het kind zou kunnen uitoefenen. En zoo kan iedere arts, iedere fokker van het een of ander dier zich de weelde veroorloven van eene hypothese, die niet beter en niet slechter is dan tal van andere.