UIT DB JHUOD VAN ABRAHAM KUENEN.

interessante personen, die ik bij Eeinaud ontmoette, beboort ook een Egyptenaar die sedert eenige maanden in Parijs vertoefde, vrij aardig Fransch, maar toch bij verkiezing Arabisch sprak. Ik heb mij echter genoopt gevonden hem nit te noodigen zich liever van N° 1 te bedienen; ik verstond van zijn Arabisch niet veel. Gelukkig was ik niet de eenige. Wij dineerden meestal bij de familie Lambert, of in ons hötel. Des avonds, zoo wij geene uitnoodiging hadden voor eene soiree gingen wij veel naar de comedie; ik heb 8 of 9 van de Parijsche théatres bezocht, en met genoegen ook. Zoowel de groote opera, waar wij Guillaume Teil zagen, als de kleinere théatres, waar zeer geestige stukjes door meestal verdienstelijke acteurs werden opgevoerd, waren uitstekend. De avond in Parijs is dan ook geheel ingerigt om niets degelijks uit te voeren; als men dan ook van 's morgens vroeg tot 6 uur gewerkt heeft, kan men niet klagen over een verloren dag. — Behalve de stad zelve bezochten wij Versailles, St. Germain, St. Cloud, Sèvres en St. Denis met de noodige merkwaardigheden. Doch ik had mij voorgenomen daarover niet te spreken; dat doe ik liever bij eene lange pijp. Daarenboven wordt het tijd, dat ik in Holland terugkeer, wilde ik u niet doen gelooven, dat ik daar nog in het geheel niet geacclimateerd was.

„Na mijne terugkomst in Leiden en na den afloop der verjaarsfeesten van onze alma mater begon ik weer eenigzins tot bedaren te komen. Ik ben natuurlijk nu druk werkzaam in mijne betrekking en ik doe dat met lust en zooverre ik merken kan, niet zonder succes. Van tijd tot tijd stuit ik wel eens op moeilijkheden, vooral bij de voortzetting van den catalogus der üostersche handschriften; doch meestal kan ik die na eenige inspanning eindelijk toch uit den weg ruimen. Behalve Arabisch