BIBLIOGRAPHISCH ALBUM.

ons aangekondigd, maar niet te laat, want dit boek raadpleegt men doorloopend. De Heer v. Alphen is nog steeds bezig met den inhoud van zijn Handboek rijker en veelzijdiger te maken. Zoo is er dit jaar een rubriek voor buitenlandsche kerken, bijbelgenootschappen, Zendingbijeenkomst enz. Wij kunnen de keeren niet tellen waarin wij de hand uitstrekken naar dit boek, dat voor predikanten in het algemeen, en inzonderheid voor hen, die een drukke kerkelijke korrespondentie moeten voeren, zich onmisbaar wist te maken. Moge de Heer van Alphen nog menig jaar ons verplichten kunnen door de bewerking van dit zijn Handboek.

Van Eeuwige dingen. Gedachten en schetsen door S. Ulfers, pred. te Rotterdam. — Rotterdam, S. M. Bredée.

Wij zijn begonnen met de „voorrede", en werden er levendig door getroffen. Dat is een fraai drietal bladzijden. Voorts heb ik het boek niet achtereen doorgelezen. Daar is het geen boek voor. Het wil worden genoten bij teugen. En ik heb ervan genoten. Niet altijd in dezelfde mate. Het zuiverste water is zonder smaak, 't is niet bitter en niet zoet, niet laf en niet zout. Het moet naar niets smaken, ook niet naar het glas, de kruik, of de nap waarin het ons wordt aangeboden.

Nu (maar ik kan mij vergissen) kwam het mij voor , dat aan het frissche water, dat ons in dit boek wordt geboden, soms een kleine bijsmaak was. Zonder beeldspraak : mijn vriend Ulfers moet waken tegen iets gezochts in zijn stijl, dat ontsiert, iets overladens, en geforceerds, dat hij niet van noode heeft, en dat den indruk verzwakt