KRONIEK.

nedering, een klove gescheurd is, die wel oversprongen, maar nooit gedempt kan worden, .... er toch mogelijkheid bestaat, indien waarlijk goede wil aanwezig is, die klove tijdelijk te overbruggen tot bereiking van een gemeenschappelijk doel, tot verdediging van die heilige beginselen, welke niettegenstaande den strijd der eeuwen beider gemeen goed en beider hoogste goed gebleven zijn, n. 1.

Het geloof in den Almachtigen Schepper van Hemel en aarde, Die het goede loont en het kwade straft.;

Het geloof in de H. Drieëenheid, in Wier aanbiddelijken Naam al wat boven, op of onder de aarde is de knie zal buigen. Het geloof in het verlossingswerk'van Jezus Christus, den eeniggeboren Zoon Gods, om onze zonden op de aarde nedergedaald.

Het geloof in het kort in de „geopenbaarde Waarheid Gods," en de weigering neêr te knielen voor het altaar van het gouden kalf, waarop nu de eeredienst van het stof zijn hoogtij viert!"

Het blad beveelt ten.slotte aan als middel tot „genezing van de kranke samenwerking," niet — zooals de Standaard wenscht — eerst te onderzoeken wat de meening der verschillende groepen over de onderscheidene quaesties is en dan te zien waarin men overeenstemt, maar te overwegen, welke vraagstukken voor een gezamenlijk actie der „geloovige partijen" in aanmerking kunnen komen en op welke wijze de oplossing daarvan het best kan worden verkregen' Door deze gewijzigde gedragslijn zal men afsnijden het gevaar, aan de methode van de Standaard verhonden, dat velerlei punten worden overhoop gehaald, waarvan „alleen reeds de bespreking voldoende zou wezen om een voorposten gevecht uit te lokken tusschen de legerscharen, die als verbondenen zouden moeten in het veld rukken."

Wat de Standaard tot deze vriendelijke noodiging zeggen zal ? Wij rekenen ons ook tot de geloovigen aan Gods geopenbaarde waarheid, maar wenschen geen bondgenootschap met hen, die deze waarheid bestrijden, en overal, waar hun daartoe de macht niet ontbreekt, de belijders dier waarheid vervolgen en uitroeien.