DE REVUE DER SPORTEN

En nu ten slotte de tentoonstelling! De sportexpositie, die zich dan al niet in een onvoldoend dan toch slechts matig bezoek heeft mogen verheugen. En ze was voorzeker meer waard. Vooreerst vond men er alleraardigste stands van toonaangevende lichamen op sportgebied. Zoo had de Ned. Voetbalbond er een stand, die evenals die van den Ned. Korfbalbond met zijn talrijke bekers, medailles en kunstvoorwerpen, een streeling voor het oog was, terwijl het niet ingewijde publiek uit deze exposities duidelijk bleek, welk een kracht er van die licha-

voorts zag men er een echt „Koek en Zoopie" en meerdere geestigheden. De populaire voorzitter Ubel Wierda was er schier geheel den dag aanwezig, gat zelf inlichtingen en niet 't minst belangrijke over zijn omniplex schaatssysteem. Wij vinden dit systeem veel te belangrijk om hier in losse trekken te beschrijven. De lezer hebbe derhalve een weinig geduld, en hij zal binnenkort een uitvoerige, geïllustreerde beschrijving over deze hoogst vernuftige en voor de ijssport zoo belangrijke vinding van den heer Wierdain dit tijdschrift lezen. Laat ons thans ons loopje over deze sport-show

Twee interessante kijkjes op de Hockeywedstrijden, welke Donderdag II. op Zorgvliet plaats vonden

De ontmoeting der gemengde elftallen van Odts en H. H V 2. De hecren-elftallen der berde Haagsehe elubs in den strijd

Foto s Stok. J

?}en uitgaat, en welk een vorderingen ze maken. -Eveneens kwam Laga met een paar booten heel leuk voor den dag, praalde H. V. V. in al haar glorie met de veroverde prijzen, toonde ons de Ned. Hockey- en Bandy-Bond een hockey-goal met allerhande aardigheden. Van den stand der ZuidWollandsche IJsvereeniging spraken wij reeds in 't i0*t in ons vorig nummer. Ijs en zomer zijn moei-

ijk te vereenigen. Maar toch had men een pakkend geheel tesamen gebracht. Bezems, waarschuwingsbor-

en> wegwijzers vormden een frappant decoratief,

vervolgen, en U vooreerst wijzen op den magnifieken wagen der firma Verwey & Lugard, op de pittige stand der aardewerkfabriek Amphora te Oegstgeest, op de zeer in het oog vallende inzending der Neder landsche Luchtvaart Vereeniging, de rijwielen-stand der firma van Vliet, de bijzondere bekers en medailles der firma C. J. Begeer te Utrecht, alle plekjes, die de tentoonstelling dan als niet maken tot een nooit geziene gebeurtenis maar toch tot een belangrijk evenement bij deze geslaagde feesten. Klein maar rein was de inzending van den Baarnschen uitgever J. F. van der

C. Houttuin & Co., Arnhem.