DE REVUE DER SPORTEN.

O

—O

Een drietal Hockey^kiekjes voor deze week! En dan natuurlijk snapshots van de beslissing van den DamessHockeydag, welke finale Zons dagmorgen in het Amsterdamschc Stadion werd gespeeld. Dat er veel publiek was bij de vers tooning, welke de dames van Aerdenhout en Togo ons bereidden, wij durven het niet te zeggen. Wat enthousiaste supporters en families leden, that ' s all! Hetgeen jammer is, want ook voor de ladies is Hockey eene sport, die heel wat afwisseling aan den kijker schenkt. Hoe de uitslag was? Togo had misschien moes ten winnen, maar Aerdenhout won. De laatste dames hadden good luck door het doelpunten van hun voortreflijke speelster, Mej. Looman. Met 1—0 bleef' Aerdenhout de meerdere, en de heer Van Holkema, de praeses van den mannclijken Hockeysbond, om het zoo eens uit te drukken, mocht bij afwezigheid der officis eele dames, den prijs uitreiken. Boven ziet men

O ■

Het heengaan van den Directeur der Militaire

Gymnastiek- en Schermschool.

Aangaande bovengenoemde kwestie, waarin wij in ons nummer dd. 20 October 1915, ontvangen wij het volgende ingezonden stuk, «aarvoor wij met genoegen een plaatsje inruimen.

Mijnheer de Redacteur,

Naar aanleiding van een artikeltje voorkomende in een der laatst uitgekomene „Revue der Sporten", dat handelt over het ontslag van den kapitein der Mariniers j. A. H. L. Baron Melvill van Carnbee als Directeur der Militaire Gymnastiek-

de dames tijdens het spel. Beneden aanschouwt de lezer de beide elftallen. De derde foto in deze serie is ontleend aan den wedstrijd Togo II tegen Amsterdam II A, Zondag in Den Haag gespeeld. Eigenaardig is deze illustratie om het feit, dat de Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken, Mr. Kan, op de foto voorkomt, een feit, dat de sportiviteit van dezen ijveraar voor lichamelijke opvoeding wederom in 'n Mij daglicht stelt.

-o-

school te Utrecht, kan ik niet nalaten U beliefd eenige plaatsruimte in uw blad te verzoeken. Naar mijne meening toch slaat de schrijver van dat artikel de plank ten eenen male mis.

Daar ik sedert de oprichting der Militaire Gym 11 ast ieksc hooi tot aan hare sluiting, bij gelegenheid van de mobilisatie, tol het leeraarspersoneel heb behoord van die inrichting, meen ik een beter oordeel over haren Directeur te kunnen vellen. Dit is echter allerminst de bedoeling van dit schrijven, wel echter om tegen de verkeerde beoordeeling in bedoeld artikel op te komen.

Een van de meest frappante onjuistheden, die m dat artikel voorkomen is_. wel, dat de schrijver meent, dat de kapitein Melvill van Carnbee een voorstaander is van het Duitsche stelsel van Gymnastiek.

Met -zekerheid zou ik hierdoor al kunnen- verklaren-,- dat de