w.o. „DE CORINTHIAW

De directie wordt gevoerd door de heeren de Vilder en Swaan.

Athletiek- °ns daPPete troepsuccessen in le athleten is met Engeland eer belaan uit Lon= den teruggekeerd: twee eerste prijzen, twee tweede, en één derde, met ook overigens eervolle prestaties. Vooral de overwinning van Berger op de 220 yards is fraai, terwijl hij door als tweede te eindigen vóór Jonath op de 110 yards definitief zijn superioriteit over den Duitschen looper toonde.

De estafetteploeg van de A.V. 1923 werd tweede op de 4 X 110 yards achter de Duitsche ploeg van Preussen Krefeld. Vrijdag won B! ankers den hink stap sprong, ter wijl de Haarlemmer Kaan in de 110 yards horden derde werd. We kunnen met deze schitterende resultaten tevreden zijn.

De roeiwedstrijden Engeland ban te Hcnley zijn een juichen doorslaand succes

= = voor de Engelsche ploegen geworden. Vier van de vijf prijzen bleven in Groot Brittanië, ondanks de sterke buiten landsche mededinging. Askwith won de Diamond Sculls tegen Warren, de acht van de London Row'ng Club veroverde in een titanenstrijd de Grand Challenge, die haar zwaar bestreden werd door de Berliner Ruder Club; de Steward Cup bleef voor de stuurmanlooze vier van Pembroke en de twee zonder stuurman van Eton Vikings zorgde voor het behoud van de Silver Goblets. Alleen de Thames Challenge Cup ging naar het buitenland; daarmede ging de Amerikaansche Kent school strijken. Een prachtige roeidag, vooral voor de Britten!

! Succes voor II W;11y den Ouden Willv den slaagde er te Ant-

Ouden II wcrPen in de 100

M. vrije slag in

r min. 6 sec. af te leggen. Daarmede verbeterde zij het wereldrecord van Helen Madison met o 6 sec. Een waarlijk schitterende prestatie.

7T~< irZITI De tenniswedstrijd Helen Wills den te Wimbledon nog hampioen zijn Zaterdag be— - cindigd. Op het

kantje af sloeg Helen Wills miss Round en insiders leiden uit het huidige spelpeil van de groote Amerikaansche af, dat het dit jaar de laatste maal geweest moet zijn dat zij dit zware tournooi gewonnen heeft. Ze heeft er hard voor moeten vechten. De Franschen Borotra en Brugnon sloegen in de finale heeren dubbelspel de Japanners Nunoi en Satoh. Het dames-

Zelden bracht een Drukke dagen weekend zooveel

wedstrijden teza= men: in het Stadion de Ned. wielerkampioenschappen, in Amersfoort de bijeenkomst der korfbal-opperhoofden, in Londen de A.A.A.-championchips, in Vlissingen de zwemkamp om den Scheldebeker, alles aangevuld met nog dozijnen wedstrijden op verschillend gebied.

Het is jammer dat de sportjournalist, die in tal van sporten belang stelt, moet kiezen of deelen: men kan nu eenmaal niet tegelijk in Vlissingen en Amsterdam, in Londen en Amersfoort zijn. Dit als excuus voor de lezers die ons verzochten om toch vooral aan deze of gene gebeurtenis persoonlijk aandacht te willen schenken!

De heer Grolms, Grolms in actie dc bekende wieierpromotor, is de or-

- = ganisator van het Mialette-behendigheidsspel, dat Zaterdag in Hamdorff te Laren is begonnen.

HeTi Op een open plek

Amsterdamsch in Amsterdam-Zuid sportpark van de Apollo-

- = laan wordt 1 October a.s een modern sportpark geopend, dat door de Amsterdamsche Ballast Mij. op ontwerpen van de architecten Ir. A. Boeken en W. Zweedijk uitgevoerd wordt. Er komen 9 tennisbanen buiten en 5 in de te bouwen hall, die tevens geschikt zal zijn voor tentoonstellingen, meetings, turnuitvoeringen etc. Naast de min of meer geimproviseerde overdekte tennisbanen in het R.A.I.-gebouw krijgt Amsterdam dus een tweede overdekt complex, dat vrijwel op dezelfde wijze als de O.T.A. geëxploiteerd zal worden. Van de buitenbanen worden er drie gebruikt door de tennisver. Groen-Wit, die er tevens een eigen clubhuis krijgt. Verder komt er een restaurant, waaraan in dit deel van de hoofdstad behoefte is, terwijl aan de oostzijde een aanlegplaats voor booten komt, zoodat het sportpark op alle manieren te bereiken <s.

volgens als voorzitter leiding aan de club hebben gegeven. Voorts speelt de kameraadschap bij een dergelijk groote vereeniging een groote rol en in ZuidRotterdam heeft men wel geweten hoe men de leden bij elkander moest houden.

De staat van dienst van Feijenoord is mooi. Laten wij daarom bij dit jubileum den wensch uitspreken, dat niets de kracht van het sterke Feijenoord moge breken en dat zij met haar technisch hoogstaand spel steeds moge blijven de krachtige en enersriekc club van Hm n„„,-t„„, J„ . .....

Mooi GOUDA

geniën vanaf de daktuin van Café Restaurant

„TER GOUW"

Intiem Restaurant Lunch f 1. 1.25 Diner f 1.1.50 Bleekersingel 1 - Tel. 2253

dubbelspel was voor de dames Mathieu en Ryan, die miss James en miss Yorke sloegen en de gemengde dubbel was een Duitsche overwinning voor Von Cramm en Frl. Krahwinkel op Farqueharson en miss Noel. Tenslotte had Vrijdag tot aller verrassing de Australiër J. Crawford den favorieten Amerikaan H. E. Vines in een historischen strijd het kampioenschap voor den neus weggehaald. En daar de Engelschen vinden, dat Australië Engeland is, was ook deze overwinning een Engelseh succes!

De Schelde- ! druk gehad de beker wedstrijd laatste week! We-

reldtournooien op

ieder gebied werden deze week in Groot-Brittanië afgewerkt. Roeien in Henley, tennis in Wimbledon, athletiek in Londen, golf in Sc. Andrews, vliegen te Hatfield, terwijl overal Zaterdag gecricket werd. Bovendien hebben nog twee Engelschen in Nederland een zwem wedstrijd gewonnen! De Londenaar E. H. Temne won den Scheldebeker en F. G. M. Milton werd tweede. Evenals in 1931 werd Frans Kuyper van De Dolfijn de eerste Nederlander in dezen jaarlijkschen langen-af standswedstriid. met den winnaar 1932, J. Stender vlak achter zich.

Mej. M. Olsen was de eerste dame. Er was weer zeer veel belangstelling voor dezen zwaren strijd, die een vaste plaats in het jaarlijksche zwemprogramma heeft ingenomen. Heel Zeeland. maar ook de rest van Nederland, heeft Zaterdag met Vlissingens sportieve burgemeester van Woelderen mee ■ geleefd.

Onze vroegere roeiIr. W. B. I. medewerker, ir. W.

Hofman B. I. Hofman = is benoemd tot directeur der Amsterdamsche Tram. Proficiat.

Engeland heeft het druk gehad de laatste week! Wereldtournooien op

IVOROL

Een product van de Pharm. Fabriek A. Mijnhardt - Zeist Doos 20 ct. Tube 35 ct. Zéér groote tube 60 ct.