Sportclub Enschede, dat op i Juni j.l. den dag herdacht, waarop Hercules (1898) en Phemx (1902) zich twintig jaar geleden combineerden, beschikt over 'n groot ledental; deze foto, die we aan jubileumnummer van Sportclubnieuws ontleenden, levert daarvan het bewijs.

ONDER DE LOUPE

N.O.A.D. en Enschedé 20 jaar.

Met dezelfde post bereikten ons twee feestnummers van voetbalclubs, die dezer dagenhun twintig jarig bestaan herdenken: N.O.A.D. en Enschede. Beide jubileumnummers zien er goed uit, de samenstellers hebben eer van hun werk l N O AD , dat zich (in combinatie met Eindhoven) sinds 1 Juni den steun van den ex-Enschedetrainer Tim Coleman verzekerd heeft, wist eenmaal Zuidelijk kampioen te worden (1928) en „leverde" Hein van Tilburg aan het Ned elftal; Enschede, dat thans den ex-Roburtrainer Smith aan zich verbonden heeft, kan met trots terug zien op twee Oostelijke kampioenschappen (1924 en J926) en 'n ongeslagen kampioenschap van Nederland in laatstgenoemd jaar. Beide clubs zijn ook innerlijk sterk, daarvan leggen deze feestnummers getuigenis af.'

De Amst. Bedrijfs Voetbal Bond en de A.V.B. Naar de A.V.B.-voorzitter Gosschalk ons meedeelt, maakt het A.V.B.-bestuur op organisatorische gronden ernstig bezwaar tegen 'n~ af zonderlijken Bedrijfs Voetbal Bond'in delhoofdstad. Waar

de leiders van den A.B.V.B. zich echter reeds dadelijk tot den A.V.B. gewend hebben om erkenning, twijfelen we niet of men zal de zaken niet op de spits drijven en, b.v. door 'n aparte afdeeling voor voetbal op werkdagen, de A.B.V.B.elftallen in den A.V.B. onderdak verkenen, waarbij men voor de desbetreffende commissie ter regeling van dit onderdeel zijn keus kan doen vallen op degenen, die het initiatief voor het bedrijfsvoetbal namen. Op die manier zou men ieder tevreden stellen.'

DON

j. D. STRUYS i l

PRINSENGRACHT 837 Tel. 37906 - AMSTERDAM

Begrafenissen

Crematie

Transporten

„Sport als levensgeluk".

De serie kleine boekjes „Geniet het leven" van Leopold's Uitgeversmaatschappij te 's Gravenhage (ƒ 1.25 per stuk) is verrijkt met 'n werkje, dat zich meer tot 'n bespreking in deze kolommen eigent dan de boekjes over de tabak, de flirt, de genoegens van tafel en glas enz., die we er eerder in zagen verschijnen. We bedoelen „Sport als levensgeluk" door oud-minister Mr. J. B. Ka n, dat we aan onze lezers onvoorwaardelijk kunnen aanbevelen, omdat de schrijver zelf als het ware 'n on-Hollandsch voorbeeld is van iemand, die naast zijn drukke ambtsbezigheden nog voortdurend de sport (tennis, hockey, zwemmen enz.) beoefent en hier in 'n dertigtal bladzijden uiteen zet hoe juist die afwisseling tusschen werk en sport hem voldoening schenkt, 'n Boekje, dat het lezen meer dan waard

Keulen of Berlijn?

Ofschoon Berlijn wel als de voornaamste candidaat voor het organiseeren der Olympische Spelen in 1936 mag gelden, dient men de kansen van Keulen toch ook niet uit te schakelen. De vorige week bezochten eenige Olympische hoog-mogenden, waarbij de I.O.C.-voorzitter de Baillet Latour, het Keulsche stadion bij 'n kampioenswedstrijd voetbal (40.000 toeschouwers.') en ze waren buitengewoon tevreden over den aanleg van het enorme Keulsche sportpark, waar men terreinen heeft voor alle takken van sport. Onze wielrenners en onze voetballers (Duitschland—Nederland in het najaar van 1927) kunnen daarover meepraten!

Jaarboekje N. Z. B.

De Ned. Zwem Bond zond ons het jaarboekje 1930, waarin de adreslijsten en samenstelling der diverse besturen en commissies zijn opgenomen, 'n Onmisbaar boekje voor iedereen, die iets met de zwemwereld te maken heeft! Alleen de nog lang niet volledige lijst van uitgegeven startkaartjes kan ons minder bekoren.

't Belgische elftal op z'n Fransch.

Er zijn 'n paar namen in het Belgische voetbalelftal, die in verslagen van tijd tot tijd verminkt worden; de schrijfwijze b.v. van den naam Hoydoncx wisselt af tusschen Hooydonckx en Hoydonks, evenals men vroeger Swartenbroeks en Swaertenbroeckx las. Maar zoo erg als de Franschepers na den wedstrijd FrankrijkBelgië de namen der Belgische spelers verbasterde, hebben we het toch nooit gemaakt. Men oordeele : Voorhoof: Vorlof, Verpott, Volpat.

Vdouf.

Declerq: Declaeyer, Diclurcq, Diquinez, Decloro.

Nouwens: Nouwance, Novince, Novasse. Hoydoncx: Houdonc, Hoïdansse, No-

danski, Oudoski. Versyp: Versut, Versèpe, Versit, Volzip. Van der Bauwhede: Vanboute, Van Bou

hoête, Van buatte, Vanderhanhoête. Van Halme: Vouhalmotte, Voilhamite,

Valhoulmoti, Voualmer. Badjou: Badjoli, Batichou, Pitcha.