iets wegens het glossarium van c. ducange. 283 iets wegens het glossarium van C, DUCANGE.

Men verhaalt van den beroemden ducange eene zeer zonderlinge zaak. Hij Het op eenen tijd eenige Boekverkoopers in zijn fchrijfvertrek komen, toonde hun eenen ouden koffer ., die in eenen hoek ftond, en zeide hun, dat zij in denzelven genoegzamen voorraad vinden zouden, om er een boek van te maken, en dat hij gereed was, om met hen in onderhandeling te treden, wanneer zij het drukken wilden. Dit voorftel namen zij met blijdfehap aan: maar het handfehrift in den koffer zoekende, vonden zij, tot hunne verwondering, niets anders in denzelven dan eene groote verzameling van kleine luikjes papier, ter grootte van eenen vinger, en die verfcheurd fchenen, omdat zij van geen gebruik meer konden zijn. Ducange lachte met hunne verlegenheid, en verzekerde hun op nieuw, dat zijn handfehrift in dien koffer was. Een van hen met grooter oplettendheid eenigen van die kleine brokjes papier befchouwende, vond dezelve met Aanmerkingen belchreven, welke hij voor den arbeid van den Heer ducang herkende. Hij'merkte ook, dat het hem niet onmogehj zoude zijn, om dezelve in orde te brengen, omdat bove ieder van dezelve het woord geplaatst was, dat die gi leerde man verklaren wilde, e-> er was dus geene aridc: moeite aan vast, dan die in ^fabetifche orde rangfehikken. Met dien iletr »mde voorftel, <

volgens de kennis, die hij van <j

Heer ducange had, aarzen om d

koop voor dien koffer en voor ck in denzelven befloten, toe te flaan. verklaring, kwam men, dadelijk, oreree., men, de oorfprong van het beroemde Glosfara.

felisson tot model voor den duivel gekozen.

Paul pelisson was berucht om zijn leelijk aangezigt, en deze leelijkheid was voor hem de oorzaak van eene vroom-