66o brussel, en deszelfs inwoners, in l8l7,

de Halle, zijnde een oud gedenkfr.uk, blijkens de opfchriften van den tijd van Keizer karel V, en beftaande in eenige, uit twee, in den muur gemetfelde fteenen voorkomende, fprongen. De voornaamfte ftraten zijn, van de porte de Laecken afkomende, de Rue de Laechen; deze uitkomende ter regter zijde» die van St. Catherine., waarop volgt de Rue de Flandres en, ter linker zijde, de op elkander volgende ftraten, genaamdMarchéaux -pols/ons, Marché aux-poulets, Marché-aux - tripes, Marché- aux- herbes, (die, daar zij tot markten dienen, dus door allerlei uitftallingen zeer vernaauwd worden, waarbij komt het gedurig doortrekken van Diligences, vracht en andere, fommige met zes en acht paarden befpannen, wagens). Deze Marchés (markten) zijn alle verlengingen van de fchoone Rue de la Madclaine, welke naar boven over de Montagne de la Cour, naar de Place Royale geleidt; voorts de Rue de Caudenberg, de Rue de Namur , de Rue des Petits Carmes, de Rue üux-laines, de Rue Haute, de Rue d'or, verder de ftraat genaamd Marché de la Chapclle. de Rue de TEmpereur, le Canierfteen, de Rue des éperonniers, de Rue de St. Jean du marais, de R ue de la violette, de Rue de Tétuye, de Rue du chêne, de Rue de Thdpital, de Rue de Ruysbroek, de Rue de Vcscalicr, de Rue des Alexiens, de Rue du bord du verre, de Rue du poincon, de Rue du tanneurs, de Rue de ter re neuve, de Rue cP zinderlecht, de Rue des chartreux, de Rue vinkei, de Rue de TEvêque, de Rue des frippiers ,, de longue Rue de Vécuyer, de Rue d,Arem'oerg. de Rue Loxum, de rue des paroifiens , de Montagne du Pare, de Rue Treurenlerg, de Rue de Louvain, de Rue des Oratoriens, de Rue des Comédiens, de Rue d'asfaut, de Rue aux herbes potagïres, de Rue fosfé aux hups, de Longue Rue neuve, waarin zeer fchoone hótels, de Rue du pont meuf\ de Rue de la blanchisferie, de Rue du marais, de Rue d'or, de Rue des fables, de Rue de Pachécho, enz.; verder de Rue ducale, de Rue de la loi, Rue ducale en Rue de belle vue; welke vier laatfte wij echter, daar ze de vier zijden van het Pare omgeven, welligt grachten noemen zouden. Deze laatfte beftaan alle uit groote Heerenhuizingen. welke Zeer fchoon en trotsch van bouworde zijn. Op de Rue de belle vue ftaat het uitgeftrekte , doch van eene eenvoudige bouworde zijnde, paleis des Konings en het groote hotel van de Staats - Secretarij, enz. Öp de daartegenover zijnde Rue

de