Assumptionis, Nativitatis, Praesentationis et Conceptionis): als op die quatertempers Spinden en Commendations dagh in der Missen verschynen, ende ten offeren gaen, ende sal die Misse op die L. Vrouwe dagen naer de Hooghmisse omtrent ten elff uren, op die quatertempers, Spinden ende Commendations daghe ten halver acht beginnen, ende sal een vierdendeel uhrs te bevoorens geluydt worden, daer mit niemant redene van excuse en hebbe. Edoch die in de Stadt synde ende wettelyck belet, sal syne excuse doen laeten aenden Broedermeester oft sal jeder reyse voor de weerde van een quaert wyns breuckbaer syn soo broeder als suster, dan den Broedermeester sal in dobbele breucke vervallen ; Insgelycx sal dobbel verbeurt syn, die syne boete aenden syndecus promptelick te betaelen, des aengemaent synde, sich weygerich maeckte, ende sullen de voorschreven breuken geconverteert worden ter dispositie ende tot profyt van de Broederschap.

Ende om dit principaelste Statutum vierichlyck t' onderhouden, sal den Broedermeester die Broeders ende Susters, welcke ante Offertorium nyet present syn, off nootwendich belet, sich nyet tydelyck hebben geexcuseert, naer den Dienst die Broederen voorbrengen, ende door den Syndicus laeten aenteeckenen, om geconverteert te worden ter dispositien ende tot nutt der Broederschap.

Ten tweeden : Sal den Broedermeester gehalden syn, alle der Broederschappe Renten, Inkomen ende breucken van syn jaer door den Syndicum te doen inmaenen, promptelyck 't ontfangen, daer van aende semptelycke Broeders des Sondachs immediate voor den Commendationsdach, door den voorschreven Syndicum reeckeninge, bewys ende reĆ¼qua te doen, waer van den weete dachs te vooren aen de Broeders behoorlyck sal geschieden, ende wat Renten alsdan noch nyet ontfangen syn, sullen den Broederen aengebrocht worden, om met derselver kennisse ende consent de Debiteuren gerichtelyck aen te spreecken, van welcke gerichtelycke aenspraeck den Broedermeester binnen den tyt van sesse weecken blyck sal brengen om alsoo preuve te geven, van syn goede devoiren, ofte diligentie.