J. C.DELPRAT, DE WET OP DE C0NV0IJEN EN LICENTEN. 329

De Wet op de Convoijen en Licenten y0or het Koningrijk der Nederlanden van 3 October 1816, Alphabetisch gerangschikt ten dien/ie van Kooplieden en Ambtenaren, enz. Door j. c. DELPRat. Te Rotterdam, bij J. Immerzeel, Junior, 1817. 190 Bladz. In Octavo. De prijs is f 1 - 10 - :

I""\e Heer delprat heeft met het zamenftellen van J dit Werkje eenen zeer wezenlijken dienst gedaan aan de Commercie, de beambten der Adminiftratie, Praktizijns, Schippers en Voerlieden, in één woord, aan een ieder, die, uit hoofde van zijne betrekking, zich overeenkomftig den inhoud der nieuwe Wet over de Heffing der Regten van In- en Uitvoer moet gedragen. 'Het Boekje is een volledig en beredeneerd Register op die Wet, en het eenige dat beftaat •, de alfabctifche vorm maakt het allergemakkelijkst in het gebruik, vindende men, b. v., onder de rubrieken van Confiscatie, Doorvoer, Laden en Losfen, Ligtcrfchippers, Loscedullen, enz. alles naauvvkeuriglijk bijeengebragt, wat ten aanzien van elke zaak verfpreid is door het geheele ligchaam der Wet, die uit 257 artikelen beftaat; hetwelk voor belanghebbenden zeer veel tijd en moeite in het nazoeken uitwint. Hierbij nog voegt zich het voordeel, dat men bij iedere zaak, waar het te pis komt, melding gemaakt vindt van de vigerende Bijvvetten en Verordeningen, vergezeld van de noodige ophelderingen.

Aan het Werkje zijn toegevoegd eenige Bijlagen, die het nog al meer tot een nuttig en fchier onmisbaar Handboekje voor Kooplieden , enz. maken, als: van i tot 3 de lijsten der goederen waarvan de Invoer, Doorvoer en Uitvoer verboden is, overeenkomftig het nieuwe Tarief; van a. tot 9: eene aanwijzing van de Kantoren van In- en Uitklaring aan de zeezijde, van Ontvang, van Expeditie , enz. ; io) Opgave der Routes of Heerebanen aan de landzijde op het onvrije Territoir, volgens Koninkl. Befluit van 14 November ï3tö; en X 5 eiö"