rakende bussen of gezondheids-sociëteiten.

te vergelden. Neen, lieve man! ik wil, in ons huis» houden, alles, wat in mijn vermogen is, uitzuinigen, maar Mops en Jolie komen niet' in de bus. Intusfchen gij blijft "meester; maar wanneer zij ziek worden zal ik toch den doctor apart betalen.

De Hr. V. (zijne vrouw flcrk aanziende) Lieve kind! nu heb ik u, daar ik u hebben wilde. Nu hebt gij uw eigen vonnis geveld, en mij, tegen uwe meening, ons huisfelijk pleidooi doen winnen.

Huisvr. Nu wordt gij geheel raadfelachtig; ik weet niet, dat er tusfchen ons een pleidooi aanwezig is.

De Hr. V. Herinnert gij u dan niet hetgene, wat gij gezegd hebt, toen wij, onlangs, de rekening van den doctor, die over onze kinderen-gepraktifeerdhad,ontvingen?

Huisvr. O, nu gevoel ik, hoe zeer gij mij beet hebt! Gij zijt regt ondeugend! Zwijg maar; ik herinner mij alles; gij hebt gelijk.

De Hr. V. Ja, mijne beste! ik moest u toeftemmen dat des doctors rekening vrij hoog was en zelfs mijne verwachting overtrof; maar onze lieve kinderen waren toch met de groottte oplettendheid door den braven en kundigen man behandeld, en het is, naast God, alleen daaraan , dat wij het behoud onzer waardfte panden te danken hebben. Het was, bij die gelegenheid, Hechts bij u eene opkomende drift, om onze kinderen in eene bus te doen. Ik had er tegen, en toen'gij het wildet doorzetten heb ik gezwegen, in afwachting eener gefchikte gelegenheid, om u te overtuigen van de onbetamelijkheid, om het leven, en de gezondheid onzer dierbaarfte panden, bij eenen doctor in het jaar te abonneren, waartoe mij thans de hondenbus, met betrekking tot onze Mops en Jolie, eene gefcbikte aanleiding verfchafte.

Huisvr. Ik gevoel het; ik heb mijn eigen vonnis geveld; en ik zou eene Hechte vertoöning maken, wanneer ik immer fpreken durfde om onze kinderen in eene bus te doen infchrijven. Hoe lief mij Mops en Jolie ook zijn, komen zij in geene betrekking met onze kinderen. Maar, in goeden ernst, wij zijn beiden in eene bus; doch als gij er zoo over denkt, moesten wij dezelve hoe eer hoe beter laten varen; ons leven en onze gezondheid moeten ons dierbaar zijn. Het is Waar, wij zijn zelden ziek, maar als het er eens op aankomt, wat dan? De Hr. V. Gij hebt volkomen gelijk: voor lieden meng. i3ip, no. i. C van