I2Ö DE ONBEKENDE TE BRACHFELD*

ftelde hun het verzoek van fellner , en de gronden voor zijne gedachten zoo krachtig voor, dat alle gevoelens der anderen zich terftond aan hem onderwierpen. Doch de ambtsfchrijver verzettede zich er ten fterkde tegen.

j Deze laatfte, de aardigfte man in Brachfeld, had eerst federt korten tijd zijn ambt, dat ten minde drie honderd daalders opbragt, gekregen, en ieder een befloot daaruit, dat hij fchielijk zich in het huwelijk zou begeven. Het was dus geen wonder, dat alle vaders en moeders van huwbare dochters hun best deden, om het gevoelige hart van dezen man, door vriendelijkheid tot eene keus te bepalen» Het opzien, dat fellner, terftond bij zijne aankomst, onder de Rrachfeldfehe dames had veroorzaakt, baarde hem daarom zeer veel verdriet; het aannemen van den vreemdeling als lid in het Cafino vervulde hem met fchrik. Hij befchouwde het dus als eenen heiligen pligt omtrent zich zeiven, om zich tegen dezen vreemdeling, uit al zijne magt, te verzetten, en even als een dapper foldaat, die, gedwóngen zijnde, om zich over te gever, nog zijnen Jaatften patroon op den overwinnenden vijand affchiet, zoo fmeet hij, door de anderen overdemd, bij het ballotteren bij de witte ballen der anderen eenen zwarten.

Het gerucht van deze merkwaardige gebeurtenis verfpreidde zich nog denzelfden dag door de ftad, en men zag den dag van morgen, zijnde een zondag, met verlangen te gemoete, en met dien dag ook de veifchijning van fellner in het Cafino. Alle mannelijke en vrouwelijke medeleden waren reeds in den tuin, en wel met de grootfte pracht, verfchenen, eer nog het gewoonlijke uur op het raadhuis, op welk uurwerk men buiten dat weinig vertrouwen kon, was geflagen , en zij ftemden alle overeen, dat hunne vergadering heden zeer fchitterend was; bij welke bekentenis toch elke dame, doch in ftilte, bijvoegde, dat zij zelve den fchit-

terendften draal van dezen glans verfpreidde. Een

geloof, waarvan de goede fekfe in groote en kleine Heden niet gemakkelijk, door de onwellevende rondbordigheid van den fpiegel, kan worden afgebragt.

Doch hoe meer men overtuigd was van de uitwerking, welke dit heerlijk gezigt op fellner moest maken, zoo veel te ongeduldiger verwachtte men zijne

komst