4C5

TVUlelte, gemeente Diever.

Te zamen 15, makende met de bovengenoemme 18 reeds goedgekeurde plannen in het geheel 33. Hierbij moet echter worden opgemerkt, dat ook nog van eenige andere marken de scheiding reeds wordt voorbereid , welke evenwel in de gedane opgave niet hebben kunnen worden begrepen , omdat de ontwerpen daarvan tot hiertoe niet bij het gewestelijk Bestuur zijn ingezonden.

Eene enkele opmerking meenen wij ten aanzien der markeverdeelingen, zoo als die gewoonlijk plaats hebben, in het midden te moeten brengen, zij is deze, dat bij vele derzelve de gronden in te kleine perecelen gescheiden worden , waarvan het gevolg is , dat niet zelden degenen , welke voor geringe aandeelen in de marke geregtigd zijn, perceelen gronds bekomen van te weinige uitgestrektheid , om gecultiveerd en bewerkt te worden, en die daarom genoegzaam zonder waarde zijn.

Overijssel. Sedert UEd. Groot Achtb. laatste gewone vergadering zijn weder de plannen van verdeeling der navolgende marken, door den Koning, goedgekeurd geworden :

Drieschigt gemeente Tubbergen. Besthmen » Ambt Ommen.

Tilligte » Denekamp.

Hldsen » Hellendoorn.

Zijnde nu in de laatste tien jaren verdeelingsplannen van 48 marken bekrachtigd geworden, terwijl er nog andere in behandeling zijn.

De ten uitvoer legging dier plannen gaat met kracht voort, en overal zijn daarvan de gevolgen zigtbaar.

Nog meer zoude dit het geval zijn , wanneer door daarstelling van kanalen, het vervoer der mestspecien werd bevorderd.

Van JuJjj 1847 tot den 20 Junij 1848, zijn de na-