HÉT SPORTBLAD,

benoemde, mij dunkt, we zouden al een heel eind in de goede richting zijn. We zouden dan tegelijk dit voordeel bereiken, dat do candidaatscheidsrechters eerst eens een jaartje als grensrechters (= hulpscheidsrechter) de kunst van hun vast aangestelde en meer bedreven collega's konden afzien. Waar een land als Engeland, dat toch als het moederland van de voetbalspoit is te beschouwen, al zoo lang door den Bond aangestelde grensrechters heeft, zou het dan niet eens tijd worden, dat wij deze goede methode ook bij ons gingen toepassen, vooral waar wij reeds zoo veel, eigenlijk alles in onze voetbalsport, van onze overzeescbe buren hebben overgenomen ?

Door het bovenstaande hoop ik, dat op deze zeer belangrijke kwestie, eenigszins de aandacht zal worden gevestigd van de verschillende voetbal-autoriteiten, en als deze er hun gedachten eens over zullen laten gaan, zal het doel van dit schrijven bereikt zijn.

U dankend voor de mij verleende plaatsruimte, teeken ik,

Hoogachtend j. A. W. Geatama,

Wij kunnen ons over het algemeen met dit ftuk wel vereenigen, maar de heer Gratama moet nu zelf niet partijdig worden en zeggen: „Zooals wel eenigszins te verwachten wa3, gaf deze functionaris strafschop voor Sparta", een uitdrukking, die de heer Gratama in z'n verslag in bet „Clubnieuws" van deze week nog wat aandikt, door te zeggen: „natuurlijk gaf de grensrechter, enz." Dat is min of meer verdachtmaking. Het was een moeilijk geval. Wij zelf stonden een paar m6ter van de plaats, waar't gebeurd zou zijn en zagen absoluut niets van wegslaan van den bal, anderen daarentegen beweren even absoluut het we'1 gezien te hebben en onder die anderen is de grensrechter, dien we kennen, en dien we niet in staat achten, een oneerlijke beslissing te geven omdat z'n club er voordeel van had.

Redactie.

Idee over Grensrechters in het algemeen.

Eerbiedig opgedragen door ondergeteekende aan den Heer ö. W. Dijxhoorn (Schrijver van „Over Grensrechters"; zie Sportblad 23 September 1904, fol. 13/14.)

En 't is dan, o, geachte Heer G. W. Dijxhoorn, dat ik met ontbloot hoofd tot U kom, Uw aandacht vragend voor mijn idee van Grensrechters, en is hierop volgens mijn inzien wel toepasselijk :

Meestentijds zijn grensrechters menschen, Die (clubgenoot zijnde) hun spelers de zege

[wenschen.

En, om hen daartoe te voeren, niets ontzien 1 Wie het hier niet mee eens is, roept maar „kien".

O, groote Dijxhoorn, „kien!" hoor ik U brullen, Er bij schreeuwend: „Wat ben jij aan het kullen, „Je bent nog maar een broekie,dat pas komt kijken, „En erg blij moet zijn je kennis door mijn

[woorden te verrijken.

„Let op, o ventje, je zult nooit gebeuren zien, „ Dat Engelscben van je zeggen : that is the

[best rtferee, we have ever seen. „Heeft men dat van mij niet in Haarlem gezeid? „Hè . . zeg .. ik ben pas een scheidsrechter .

[geheid."

Omvergeredeneerd, richt ik mij thans na dien

[woordenvloed op, En denk bij mijn eigen : Al ben ik nou maar [referea in den dop, Ik mag toch ook mijn ideeën hebben over

[voetballen enzoovoort, En ook over grensrechters, ook al gaat gij er [niet mee accoord.

Wanneer gransrechters, uitspraak doende,

[aan 't kantje staan,

Dan kunnen de scheidsrechters m.i. wel

[naar huis toe gaan,

Om 't scheidsrechteren weer opnieuw te gaan

[leeren,

Of de wedstrijden over te laten aan die

[grensmijnheeren.

Van deze klasse zijn er bij iederen wedstrijd

[twee present. Wiens uitspraken zélden overeenkomen,

[ Jat is bekend, 't Vreemde er van is : zij vallen nooit af

[hun eigen menschen, Die van hun kant dat ook niet anders wenschen.

Neen, om m.i. steun te hebben aan die heeren, Moet men daarvoor geen club aieuden laten

[fuogeeren.

Laat ze öbk aangesteld worden door den Bond. De Zilvren Voetbal-Commissie rook tenminste

[al loot.

Die benoemde zelf de menschen aan 't lijntje En hadden deze ■; r geen belang bij... geen greintje. En o, groote Dijxhoorn, kon het altijd zoo gaan: Dan zoudt U hier deze regeltjes niet zien staan.

Zeg, grensrechters, gij die u door deez' regelen

[voelt gekrenkt, Behoudt Uwe kalmte en bedenkt, Dat er geen regel zonder uitzonderingen is, En denk dan maar tevens: daartoe behoor ik,

[da's gewis.

H. P. Salomons Jb.

Correspondentie.

Mimicri. Alleen Amersfoort behoort tot uw correspondentie-district, elders zijn we ruim voorzien.

0. A van Lennep, Haarlem. Uw coupon was weder ongeldig. Lees s.v.p. goed de bepalingen na. U moet cijfers geven.

B. J. S., Rotterdam. Op zulke losse beweringen kunnen we uw stukje niet plaatsen. U had moïten zeggen waarom die scheidsrechter „zoo raar met de spelregels omsprong".