H ET S F O

van consul geen voldoend aantal geschikte personen voor dit ambt gevonden wordt, wordt de aanschaffing van automatische terreinkeurmachines — zijnde een combinatie van barometer, hychrometer en telegraaf — overwogen.

Wettelijke bepalingen zullen worden ontworpen teneinde ongelukken bij voetbal zooveel doenlijk te voorkomen.

Stappen zijn gedaan om tot een betere indeeling vau het scheidsrechterscorps te geraken. Te dien einde is een commissie benoemd van in de Nederlandsche voetbalwereld zeer bekende personen, die als autoriteiten op het gebied van de rechtspraak beschouwd kunnen worden welke commissie tevens belast is met de aanstelling der scheidsrechters.

Maatregelen worden genomen om te geraken tot geheele afschaffing der promotiewedstrijden.

De financieële toestand van den Nederlandschen voetbal Bond maakt verhooging van bestaande belastingen onvermijdelijk. Bij de voorstellen daartoe zal echter in het oog worden gehouden dat de belastingen, voor zooverre zij vallen op de kleinere clubs, niet mogen worden verzwaard.

Met het nemen van maatregelen tot verheffing dier kleinere clubs zal worden voortgegaan.

Met ingenomenheid maak Ik verder nog melding van de tocht door een aantal mijner onderdanen onder leiding van den heer Tromp naar het verre Oosten ondernomen. Hun optreden aldaar werd met veel succes bekroond, wel is waar werden de belangrijkste wedstrijden verloren, maar deze nederlagen zijn voor een groot deel niet de schuld der dappere Hagenaars, maar zijn meer te wijten aan de eigenaardige opvatting welke sommige spelers der tegenpartij van voetbal hadden.

Gewichtig, mijne heeren, is de taak die U wacht. Moge uw arbeid strekken ten nutte van het Nederlandsche Voetbal en van uw eigen corpus.

Ik verklaar het seizoen 1905/1906 voor geopend.

Een paar opmerkingen.

De Nederlandsche voetbalwereld wacht op haar nieuwe reglement. De vergadering tot vaststelling daarvan zou in Augustus zijn. Werd uitgesteld. Toen in September. Werd weer uitgesteld, 't Gaat nu 't zelfde spelletje als met de Electrische tram in m'n dierbare woonplaats. Misschien krijgen we wel gauw een artikel van 't reglement, over 'n poosje 'n tweede artikel, enzoovoort. Die gelooven haasten niet. Maar . . . waarom is de heer Coucke zoo maar ineens uit de reglementscommissie gegooid? Toch niet omdat hij oppositie voerde ? Neen, dat geloof ik niet. Maar dan hadden onze voetbalministers den schijn moeten vermijden daarvan. Men bedankt een commissie-lid niet, als er geen reden voor is. 'tZal Coucke wel niet veel kunnen schelen, want z'n salaris wordt er geen cent minder om. En de man blijft even gezond. Hij groeit tegen de verdrukking in. Toch vind ik het vreemd.

*

Er bestaat in onze voetbal-republiek een

R T BLAD.

„stille kracht", die scheidsrechters-commissie heet en die eigenlijk geheel of grootendeels zou moeten zijn samengesteld uit eerste klasfluitisten. Onlogisch vind ik het b.v., dat iemand als de heer Kappenburg, die hoogstens in de 2e klas fungeert, er in gekozen wordt en die dus ook een oordeel zal moeten vellen over de capaciteiten van eerste klassers. Maar ... zand er over. Wat voert deze wondere commissie er echter toe, scheidsrechters te schrappen, zonder eenige motiveering ? Ik ontdekte b.v. de vorige week, dat mijn naam geschrapt was van de lijst van fungeerende scheidsrechters. Waarom ? Ja, waarom. Ik heb bijna nimmer een ongunstige critiek in de pers op m'n scheidsrechteren gehad, 't Vorige seizoen was ik door ongesteldheid zoo goed als altijd verhinderd te fluiten. En nu? Ach, ik op mijn beurt geef er niet veel om. Ik krijg er Zondagmiddagen door vrij en ook mijn salaris gaat er niet op achteruit. Toch vind ik het vreemd. *

* *

„'t Sportblad" is officieel orgaan van den Bond. Daar betaalt deze geen rooie koperen cent voor. De uitgever krijgt alle kosten voor zijn rekening: minstens ƒ 2.50 per pagina. Als men nu weet, dat in den drukken tijd er soms tien bladzijden bondsnieuws zijn, kan men, wanneer men het eenigszins ver in de rekenkunst gebracht heeft, uitrekenen, dat dit dan ƒ 25.— onkosten wordt per week voor den uitgever. Gemiddeld is 't natuurlijk minder. Dat betaalde hij voor de eer om Bonds-orgaan op den omslag van z'n blad te mogen zetten. Nu loopt echter het contract af en de uitgever, die bij z'n andere menschelijke verlangens ook dit heeft, dat hij zoo boog mogelijk in de vermogensbelasting wil zijn aangeslagen, teneinde ook te kunnen „profiteeren" van de voorgestelde 10 opcenten, vraagt den Bond, voor een eventueel nieuw contract, hem bovenstaande kosten in het vervolg te vergoeden. Let wel: hij vraagt geen winsr, hij vraagt vergoeding van onkosten.

Toch logisch, dat iemand, die een verdieping in een huis huurt, ea nog wel een eerste verdieping, daarvoor betaalt. „Dank je wel," zegt het bondsbestuur echter. „Nee man, we willen voor niks wonen". En we laten jou bovendien de kosten van alles betalen. Je moet blij zijn, dat je ons krijgt." Maar als er bij 'n huiseigenaar een meneer komt en vraagt, om voor niks niemendal te mogen wonen, omdat-ie graaf is, dan zal die huiseigenaar hem op straat laten staan. Van 't gravenkroontje kan de man ook niet eten. Ik hoop dat de uitgever van Eet Sportblad voet bij stuk houdt en den bond geen verderen toegang geven zal tot z'n kolommen, voor hij de regelen van billijkheid in acht wil nemen. Voor iedere woning moet betaald worden. Vooral voor e'én, die zoo mooi in 't groen staat als deze.

* * *

H.V.V., de oude, energieke club, met haar sterk en flink organisatie talent, is naar Oostenrijk geweest en heeft ook tegen Slavia gespeeld Beide malen werd verloren, maar beide malen moeten onze Oostenrijksche „vrienden" nog al