flEt SPORTBLAD.

Over 400 Meter won G. Nicol in 51 Vs *ec. voor Jacobsen Wetenhal].

Eonigen tijd geleden verbeterde een ploeg van de Polytechnic Harriers het Engelsen record over 2 E,M. relsi-race. Daarbij werden de volgende mooie tijden gema kt: 440 yards Hawkins 52V» sec. 440 yards G Nicol 50*/i e. 880 yards Mann 2*/s sec. 1 EM. D. M. C, Nicol 4 :24s/6 s.

Frankrijk.

Zondag werd voor het vierde jaar de ronde van Parijs betwist, op 36 kim., te midden eener overgroote menigte toeschouwers. Ziehier den uitelag:

]. Bouchard, in 2 u. 30 m. 25 s; 2. Moulin 2 u. 35 m. 52 e.; 3. Orphés; 4. Maes; 5. Prevöt ; 6. Vraux; 7. Buyck.

Bijna alle 300 ingeschreven lcopers kwamen uit.

Amerika.

Nieuwe wereldrecords. M. W. Sheppard heeft te Cellic Park de 900 yards geloopen in 1. m. 57*/6 s. en sloeg daarmee A. Clainers record van 2 m. 17e s.

Daarna heeft hij eenige wereldrecords verbeterd. Hij liep een speciale wedstrijd om 600 yards, waarin J. M. Rosenberger hem circa 400 yards gezelschap hield. Sheppard liep de 500 yards in 677, sec, de 550 yards in 1 m. 4 s. en de 600 yards in 1 min. 107, s., alle drie wereldrecord. De 500 yards stonden op naam van T. E. Burke, Staten Soland 17 Juni 1897 met 577, s,, de 600 yards op naam van T. E. Burke, New-York, 28 September 1896 en E. H. Montagne, Stamford Bridge 19 September 1908.

Sheppard zal nu een aanval doen op het wereldrecord 7s E-M. van Lunghi, n.1. 1 min. 52*/B sec

Iets over springen.

Met het onderstaande begeven wij ons feitelijk op ten terrein, hetwelk wij in den regel niet plegen te betreden, waar het hier de bedoeling is iets te vertellen uit de wereld van beroepsathletiek.

Toch gelooven we wel deze uitzondering te mogen maken, waar het niet bei eft de gewone varie'té-verrichtingen, welke onder acrobatiek geboekt worden, maar eenvoudig een onderdeel van de lichte athletiek en wel het springen, opgevoerd tot eene hoogte, waarvan onze amateurs zouden duizelen, in een vorm gebracht ten slotte, welke er op berekend is de aandacht van het variété-publiek te boeien.

Wij hebben het oog op de verrichtingen van den bekenden Engelschen springer Higgins.

Higgins komt uit het land der springers bij uitnemendheid, n.1. Noord-Engeland. De springsport is daar als een echt nationale tak van lichaamsoefeningen volkomen ingeburgerd.

Higgins, die evenals onze athletiekers, zich in zijn jeugd tevreden stelde door zich met zijne schoolmakkers te meten, blonk daar al spoedig als de beste uit en in 1893 ging hij er toe over den toenmaligen kampioenepnnger

Joe Darby tot een ma'ch uit te dagen waaruit bij als overwinnaar te voorschijn trad.

Twee j*ar later gelukte het Higgins een vertesprong zonder aanloop te maken van 4.56 M., hetwelk thans nog als professional wereldrecord geldt.

Liter werd Higgins artiest en bleef als zoodanig steeds een ster van de eerste grootte.

Een zijner meest beroemde kunststukjes is de volgende : Op een tafel wordt een stoel en daarop een tobbe met water geplaatst. Higgins springt van den vlakken bodem over de leuning der stoel in het water, zonder den bodem te bereiken en daarna er weder uit op den grond.

Bg den aanloop bedient Higgins zich van een paar kleine halter?, welke bij bij het opspringen wegwerpt. Hij houdt ook het wereldrecord driesprong zond >r aanloop met ± 13 M., waarbij hij in elke hand 15 pond droeg.

Een andere beroemde sprong is die over 11 stoelen, 7 achter elkander op den grond en in het midden daarop de 4 andere. Behalve een vertesprong van 4.;,6 M. moet Higgins daarbij 1.52 M. hoog springen.

Het opmerkenswaardige in Higgins verrichtingen is het feit, dat zij alle met blijkbaar gemak worden uitgevierd en de correctheid der bewegingen, zoowel als het oogenschijnlijk ontbreken van elke inspanning, valt een ieder op die in de gelegenheid wns dezen wonderbaarlijken springer te zien, die zelf verklaarde dat hij zich nooit tot het uiterste inspande. Al zijn sprongen liggen ver binnen zijn vermogen en men zoude nieuwsgierig kunnen worden naar hetgeen hij bij een uiterste inspanning zou kunnen bereiken.

John Higgins is tamelijk klein van postuur. Zijae lichaamslengte bedraagt slechts 1.62 M. Hij is echter uitstekend geproportionneerd en bezit een uitstekend oog en eene koele berekening. Genoemd mag ook worden zijn sprong over een tamelijk hoog paard. Men vergete bierbij niet dat een Schotsche sprong met het oog op de breedte van het paard, niet kan worden toegepast, zoodat de sprong gewoon recht moet geschieden.

Een der geheimen van dezen buitengewone springkunst ligt ongetwijfeld in het gebruik der halters. Vele springers gebruiken deze opzettelijk niet, omdat zij er meer hinder dan voordeel van verwachten. Higgins weet er echter voorzeker een juist gebruik van temaken. Evenals een sprinter zijn eigen lichaam gewicht gebruikt om zijn start to versnellen, zoo kan ook een springer uit gewichten voordeel trekken, echter komt daarbij nog het volgende voordeel:

Heeft hij eenmaal de gewichten weggeworpen dan hebben deze aan den sprong een zekere kracht bijgezet, zonder den springer verder bij den sprong te hinderen.

De Duitsche kampioen springer Berti Weinstein had dit voorjaar gelegenheid met Higgins te oefenen en zegt over het bezigen van halters bij het springen o.a..

Het is verbazend, welk een geheim er in het gebruik van halters ligt.

Nig voor korten tijd heb ik het ook voor vanzelfsprekend gehouden, dat het alleen met een aanloop mogelijk is grootere afstanden te springen, waar reeds de oude Grieken sprongen