HET SPORTBLAD.

In de tweede helft speelt H.F.C. met wind en zon mee, zoodat iedereen nog hoopvol gestemd is. Van Hemert krijgt nu volop werk, maar doet alles op zijn bekende manier, zoodat H.F.C. maar niet gelijk kan maken. Mannus speelt uitstekend en werpt zich telkenmale vol vuur in den strijd, maar het geluk is Biet met hem. Seignette en Van Delden spelen heel aardig samen, maar voor doel schijnen zij de kluts kwijt te raken.

Door een misverstand in de H.F.C -achterhoede vergroot D.F.C. haar voorsprong. Dit wordt H.F.C. te bar; onstuimig valt zij aan, maar niets baat. Eindelek gelukt het Seignette, na eerst Bijvoet en Bouman handig gepasseerd te zijn, een keurigen voorzet te geven naar Mannus, deze wederom naar Laan, die zich geen oogenblik bedenkt om onder gejuich het leder langs Van Hemert te jagen. Stand 2-1 voor D.F.C, Luid wordt H.F.C. nu aangemoedigd om den gelijkmaker, en het ziet er ook naar uit of zulks geschieden zal, maar het is slechts voor korten duur, want D.F.C. maakt spoedig aan alle onzekerheid een einde door Steup voor de derde maal het nakijken te geven. D.F.C. speelt nu een gewonnen spel en H.F.C. presteert zoowat niets meer. Spoedig hierop is het tijd en heeft D.F.C. zich in de volgende ronde voor den beker geplaatst,.

Scheidsrechter was de heer Bronkhorst.

AMILUS

zijn duurzaam en uiterst goedkoop.

Importeurs: T. TEMMINK & Zn., MEPPEL.

VOET¬

BALLEN

Bij D.F.C. was de achterhoede uitstekend. Lotsy werkte hard en aan hem heeft D.F.C. dan ook voer een groot deel haar overwinning te danken,

Bij H.F.C, waron de gebroeders Verwey verreweg de besten, alhoewel de rechterwing en Mannus ook genosmd mogen worden. (O. 22, C.)

Uit Nijmegen. Als binnenkort de N.V.B. er toe overgaat een informatiebureau op te richten waar de clubbesturen inlichtingen kunnen bekomen over buitenlandsche vereenigingen met wie een vriendschappelijke ontmoeting in 't verschiet ligt, zal in een zéér dringende behoefte worden voorzien. Speciaal van over het kanaal kwamen reeds verscheidene ploegen met het plan zich op kosten der Hollansche vereenigingen een prettig en goedkoop uitstapje te verschaffen, dank zij een Engelschen naam. Men kwam natuurlijk altijd te laat tot de ontdekking dat men soms netjes bij den neus genomen was. Ook de BirminghamUniversty F.C. «welke Paschen ons land bezocht, heeft geen al te besten indruk achtergelaten, d.w.z. wat de hoofdzaak betreft, het spel dus. Tevoren werd hunnerzijds een behoorlijke sterkte van het team gegarandeerd. Behalve een serie 6—0 en 7—1 overwinningen op diverse Engelsche studentenclubs, vermeldden zij in hun refarentien nog een 2—2 tegen een dsr sterkste ploegen uit Praag, waar zij een jaar te voren vertoefden. Men mocht dus wel iets goeds verwachten, Achteraf beschouwd waren deze gasten voor een aanmerkelijk verzwakt le Quick nauwelijks sterk genoeg. M.i. kan een volledig en norma»! spelend elftal deze Engelschen met 6 of 7:—1 een lesje gevend. Als volgens hun zeggen zij een der beste hoogeschool combinaties vertegenwoordigen, wat we voorloopig niet aanvaarden zullen, kan een goed spelend Amsterdamsen schoolelftal er mesr van. Alleen het koppen was beslist beter. Verder moet billijksbalve het enorme enthousiasme vermeld worden waarmee ze hun derden wedstrijd in drie dagen tot de laatste minuut volhielden. Ook de manier waarep de spelers zich opstelden was niet slecht. De baltechniek en het schieten daarentegen bleken uiterst zwak. Ov« rigens waren deze studenten door een bescheiden optreden en de toewijding waarmee ze hun moeilijke taak verrichtten toch nog sympathie. Zooals gezegd hadden deNijmegenaars, die zonder v. Heijden, Tewindt en Kasper uitkwamen, de complete middenlinie dus, heel weinig moeite met 4—2 ie winnen. De beide backs, f. Duim, en Stolz waren in puike conditie en zeer moeilijk te

passeeren. De laatste zal menigen vreemden bezoeker hebben verbaasd dat hij nog tot de reserves behoort! Ballizani werkte"als linksmidden met vrij Veel succes, evenals zgn buurlui Stenneker en Meunega, die nochtbans te veel hun backspel verrieden.

De cadet toonde zich wel een goede kracht. In de voorhoede, waar v. Berckel de rechtsbinnenplaats bezette, trok als gewoonlijk Geert v. Houweninge de meeste belangstelling. Van zijn buitengewoon lange onderdanen weet hij een uitstekend gebruik te maken door afwisselend schijnbaar onbereikbare ballen weg te kapen en dan weer kogelhard te schieten. Door zijn groote kalmte, speciaal voor het vijandelijk doel, beteekent hij voor de Nijmeegsche club een uitnemend en productief middenvoor, wat de door hem behaalde resultaten sinds het bekleeden van dezen gewichtigen post zonder twijfel bewijzen. Nol v. Berckel was er nog niet geheel in. Met een weinig oefening en wat liefhebberij in voetbal kan hij in het komend seizoen de roodzwarte voorhoede aanmerkelijk versterken. Seegers was niet wat we van hem gewend zijn. Deze speler, welke een krachtig lichaam met veel snelheid en een mooi hard schot ter beschikking heeft, toont nog te veel gebrek aan overleg en routine. Bezat hij deze eigenschappen in even ruime mate, beslist was hij dan een ernstig concurrent voor Jan Noorduijn, terwijl hij het nu slechts brengen kan tot reserve-

I m VOETAtfllLLÏliy BALLEN

overtreffen alle bestaande merken.

Importeurs: T. TEMMINK & Zn., MEPPEL

speler van 't Oostelijk elftal. Leurmans speelde als van ouds, d. i. handig en goed als het Quick voor den wind gaat, lauw en sukkelend wanneer de winst nog niet verkregen is. Karei Hoegen had weer een merkwaardig aandeel in de doelpunten, ondanks het feit dat hij, wat capaciteiten betreft, de minste van het vijftal is. Door listige trucs verstaat hij echter de kunst soms zeer onverwacht te scoren, wat een heel voornaam ding genoemd kan worden. Voor een buitenspeler maakte hij dit seizoen een zeer groot aantal doelpunten. Wanneer hij zijn vernuft eens gaat beproeven om kalme en lage passen naar zijn binnenspelers te zenden komt hij nog verder. Geen gelegenheid meer laten tot herstel der tegenstanders en geen trappen naar binnen omdat het zoo hoort, maar aangeven als v. Houweninge vóór Quick's vierde goal deed. Dan moéten de ballen het net in.

Scheidsrechter Visscher uit Zwolle was zoo welwillend de leiding van dezen internationalen wedstrijd te aanvaarden. Het deed ons genoegen dat hij zeer neutraal en correct optrad, maar meer nog het feit dat we in het Oosten nog scheidsrechters hebben waarmee we beslist tevreden zijn.

C.

Uit Zwolle. De Paaschdagen met toebehooren zijn weer voorbij. De tenten van de kermis zijn afgebroken, de kermisgasten verdwenen, alles is weer tot zijn oude rust teruggekeerd. Het Engelsche Werk en omgeving liggen weer in zalige lenterust, de vredige stilte wordt niet meer verstoord door de schelle fluit van de gtoom-caroussel, het gegier van de iaebfiuiten of het gekerm van een valschen trompet, waarmeê ondernemers van worsteltenten c.s. de aandacht van het feest-lustige publiek tot zich trachten te trekken. Ook de vaeantiedagen nemen aanmerkelijk af en weldra zal van de vele gemetingen die de Paschen ons leverde slechts de herinnering over zijn. Ook voor de ware liefhebbers van onze heerlijke sport viel er deze dagen veel te genieten. Wel het voornaamste ' waren onder al de wedstrijden die gespeeld zijn, de beide ontmoetingen op het sportterrein van P.E.C.— Z.A.C. en Z.A.C.—H.F.C. elftal (Haarlem),

Zondag den eersten Paaschdag had eindelijk de competitie wedstrijd PE.C. I—Z.A.C. I plaats. Al herhaalde malen was deze wedstrijd uitgesteld, maar eindelijk was het Sportterrein in zoodanige conditie dat er gespeeld kon worden. Het einde was een gelijk spel (1—1), wat volkomen de verhouding weer gaf.