HET SPORTBLAD.

ex-D.F.C.'er nog maar heel weinig geoefend had. Hij speelde log en kon het op de spilplaats niet houden. Tegen het eind verhuisde hij naar de voorhoede. Aanvallend, bleek hij nog aan de zelfde fout als vroeger te lijden: meters hoog overschieten, te onbesuisd doen.

De ster van het veld was Boutmy. Deze speler vertoont nog steeds vooruitgang. Ieder jaar, dat ik hem terugzie, vind ik hem beter. Dan tref ik onderdeelen in zgn spel aan, die meer verzorgd en slimmer overdacht zgn. Hij was nu Zondag schitterend. Da lezers weten, dat ik dit woord niet veel gebruik.

De wedstrijd is in het voordeel van V.O.C. verloopen. Ze hielden ditmaal de puntjes aan den Schieweg. De cijfers 2—1 hadden echter even goed aan de Hagenaars kunnen ten deel vallen en zelfs de meest verwoede enthousiast van V.O.C. zal moeten erkennen dat er geen klagen mag zijn over den uitslag.

In Jeekel hebben de roodzwarten een uitstekenden doelman getroffen. Hij heeft er nog al wat moeilijke uitgehouden. Zullen we voortaan de welgedane figuur van Hagen moeten missen. Het zou ons spijten, want al was er niet de minste stijl in z'n keepen, het deed toch goed hem met zjjn stevige knuisten en z'n solide onderdanen aan het werk te zien.

En nu Bchei ik er uit; ik heb ditmaal niet de minste lust in het geschrijf.

JAN VAN BUITEN.

Uit Zutphen.

Be Quick sloeg Zondag Go Ahead met 3—2 en heeft zoodoende haar eerste overwinning in de eerste klasse bekochten. Was ze verleden week tegen Vitetsa geheel, volledig nu telde ze 2 invallers en wel voor hare uitstekenden rechtsbuiten en rechtsmidden. De opstelling was eu als volgt:

Petit dit de la Roche Koopman s Wolters

Jansen op de Haar Ter Hogt Vrugterman Winterink v. Rhoon Kuiper de Rooy Willinck

Onder leiding van scheidsrechter de Vries werd om 2 uur begonnen en direct volgen een paar aanvallen der bezoekende voorhoede. De middenlinie der gastheeren sloot evenwel niet aan en 't gevolg was dan ook spoedig dat Go Ahead de overhand kreeg. Vooral de linksbuiten der gasten had voortdurend vrij spel door 't ongedekt laten van Jansen. Invaller Vrugteman hield echter zijn vleugel goed, maar Ter Hogt is nog lang niet wat hij verleden jaar was. De middenlinie moet beslist beter worden wil 't elftal succes in de eerste klasse hebben. Toch was 't eerste succes voor Be Quick als Kuiper een voorzet van rechts, na 't passeeren van de achterspelers in een doelpunt omzet.

Nu volgen vele aanvallen van de De veaternaren die echter door slecht schieten en vooral te zacht schieten op niets uitloopen. Ze blijven door 't geweldig op den bal zitten van hun geheele elftal zeer gevaarlijk. Bg een der aanvallen heeft Petit den bal reeds in handen en Wolters houdt een der spelers die op den doelverdediger instormen af, door hem tegen zich op te laten loopen. Deze valt daarbij hevig tegen den grond, doordat Wolters zich natuurlijk schrap zette. Resultaat strafschop. Totaal

ongemotiveerd.

De speler kwam zeer zeker hard neer, maar had 't geheel aan zgn onbesuisd inloopen te danken. De Vries vond trouwens naar ik van een paar spelers hoorde, de straf later zelf ook wat zwaar. Da stand werd nu gelijk. Een ongeluk komt nooit alleen, want even later moest Winterink door een opgeloopen trap uitvallen en zoo werd de laatste 20 minuten voor de pauze met 10 man doorgespeeld. Door een klein misverstand tusschen Koopmans en Petit waarvan de eerste de schuld was, slaagde Go Ahead er in nogmaals te doelpunten, met welken stand de pauze aanbrak.

Drie maal is schippersrecht, zoo ook met de ongelukken dezen middag, want ia de pauze was er een telegram gekomen, dat 6in der beste spelers onmiddellijk naar zgn standplaats riep. Vooruitzicht dus met 9 man door te spelen, daar Go Ahead e' m invaller weigerde met 't motief, dat in de eerste klasse zoo iets geen gebruik was. Is ook in 't algemeen 't niet toestaan van een invaller heel goed te verdedigers, ia deze competitie en vooral in dit geval maakte 't geen a&ngeaamen indruk. We weten dan ook maar al te go ad gelukkig, dat er in de eerste klasse nog andere opvattingen heerschen.

Winterink zou intusschen probeeren weer mee te doen en ging nu in de achterhoede spelen en nog wel met uitstekend resultaat. De rechtervleugel werd nu alleen keurig door v. Rhoon ingenomen ea 't viertal werd gevaarlijker dan voor de pauze. Trouwens 't was of er een geheel ander elftal of liever een tiental rpeelde. Behoudens enkele doorbraken had Go Ahead niets meer in te brengen. Eerst zorgde Kuiper met een keurig schot voor 't gelijkmakende punt, terwijl tenslotte de Rooy 't winnende puntje voor zijn rekening nam. Een echte pechwedstrijd die door enorm willen der 10 spelers tenslotte nog in een volkomen verdiende overwinning eindigde.

Go Ahead speelde met 3 invallers 'tGehaele elftal speelde met een ongekend op den bal zitten. Geen moment verslapten ze, en daardoor waren z e steeds gevaarlijk. Goed samenspel heb ik echter niet van hen gezien. Nu een weekje rust en dan G.V.C. hier. 't Tweede elftal volgende week naar U.D. II. 't Zal me verwonderen, wat dit in deze nieuwe omgeving zal prestceren. J. J. V.

Uit Nijmegen.

Onderstaand verslag kon verleden week niet worden geplaatst.

Da opening van het voetbalseizoen heeft hier den indruk verwekt dat de zg. noodcompetitie met evenveel belangstelling zal worden afgewerkt als de „echte". Spscisal voor het roodzwarte kamp moet dat een heel prettig idee zijn, omdat hier een groot getal enthousiaste spelers gereed staan, zich een tot in de puntjes uitgewerkte organisatie ten nutte te gaan maken.

Zelfs in aanmerking genomen, dat Quick's gasten een tegenpartij vormden die vrijwel overal in 't Oosten met het meeste genoegen ontvangen worden, was het aantal bezoekers bevredigend. Het resultaat was een gelijk spel (2—2). Na tot lVg minuut voor 't einde met