tt « m of0JRTBLA£ HET 81 x' j> ju a D.

Wielrijders en Wielrijdsters ! == BERIJDT =====

NEERLANDS p0EM"_RIJWIELEN.

Beter Rijwiel bestaat er in de geheele wereld niet. „TRANSVALIA" RIJWIELF ABRIEK, HOEK TERNEÜZEN.

Forward 9 6 1 2 13 29—17 1.44

Achilles 10 5 0 5 10 34—27 1.—

Frisia 10 4 2 4 10 20—18 1.—

Be Quick 10 3 4 3 10 19—20 1.— Velocitas 9 3 2 4 8 14—24 0.89

W-V.V. 10 3 1 6 7 16—36 0.70

Voor de verschillende kampioeoscompetities werden eenige belangrijke wedstrijden gespeeld. Zoo trok Blauwwit naar Utrecht, waar bleek, dat de Amsterdammers toch nog niet over de noodige routine beschikken om een elftal als U.V.V. te slaan. Met 4—0 bleven de Utrechtenaren in de meerderheid en het heeft er veel van of U.V.V. dit jaar weer het Westelijk kampioenschap varo veren zal.

In 't Zuiden vormde de kampioenswedstrijd M.V.V.—'t Zesde de hoofdschotel. De Maastrichtenaren bielden zich aanvankelijk goed, zoodat de rmt 1—0 voor 't Zesde aanwees. Na de rust speelde 't Zesde in kampioensvorm en voerde de score tot 7—0 op. Toen beging M.V.V. de domste daad, die ze maar begaan kon. Kwaad om het modderige terrein en ... . om de 7—0, verlieten vijf spelers het terrein, terwijl pogingen, om, ter wille van den naam hunner vereeniging, hen te doen terugkomen op hun besluit, mislukten. De 7—0 werd zoodoende een 12—0 overwinning voor 't Zesde. Van 'n kampioenvereeniging, die nog al gauw op de teentjes getrapt is, wanneer ze meent, dat haar onrecht geschiedt, hadden we in de eerste plaats naleving der reglementen inplaats van moedwillige en kinderachtige overtreding daarvan verwacht. M.V.V. heeft dubbel teleurgesteld, zoowel door de cijfers als door haar figuur.

De wedstrijden N.A.C.—Willem II en G.S.C.— Valkenburg, resp. te Breda en Roermond voor 2 A en 2 B te spelen, gingen, wegens terrekafkeuring, niet door. Valkenburg maakte zelfs eene vergeefsche reis.

In de derde klasse A is thans ook 't kampioenschap beslist, en aan de vereeniging „Den Berg" ten deel gevallen, welks debuut in den N.V.B. men dus schitterend mag noemen.

Zondag j.1. klopten de Geertruidenbergenaars met 2—1 te Bergen-op-Zoom hare concurrente „Dosko", die zich thans met de tweede plaats moet tevreden stellen. De stand in 3 A luidt: Den Berg 8 6 1 1 13 31—10 1.62 D.O.S.K.0. 7 4 1 2 9 20-9 1.28 't Zesde II 8 4 1 3 9 20—12 1.28 Breda 8 3 1 4 7 9—24 0.87

Wilhelm.III 7 0 0 7 0 5—30 0.—

Hoofdstedelijk Voetbal.

Ajax verpletterd. De laatste thuiswedstrijd van de Meersche le klasser is een debacle van je welste geworden. Was ik volbloed Ajacied, of zelfs maar een Amsterdammer in den waren zin des woords, dan was het voor mij geen prettig werkje om eenige bijzonderheden van de zware nederlaag, door Ajax op den jongeten Zondag geleden, neer te schrijven, 't Zou dan een wanhopig werk zijn om verontschuldigingen te vinden voor de slappe prestatie van m'n club of van de club uit mijn geboortestad. Aangezien ik niet lid ben van deze groote organisatie en mijn wieg ook niet opgesteld werd in de palenstad tusschen Amstel en IJ, sta ik tegenover Ajax al even objectief als trouwens tegenover alle Amsterdamsche clubs en clubjes, wat het f chrrjver dezes gemakkelijk maakt van allen het goede in het spel en de fouten te onderscheiden.

Zondag nu heb ik heel veel goeds gezien en ook veel slechts. Doch wat ik voor moois zag werd bijna uitsluitend door de Dordtenaren gepresteerd, het zwakke en gebrekkige spel werd uitsluitend door de Amsterdammers geleverd.

Allereerst een woord van hulde aan dit kranige elftal dat — niet boos worden Rotterdammers — in zijn tegenwoordigen vorm, zijn weerga niet heeft in ons land en we moeten aan de gulden dagen van R.A.P. en vervolgens van de groote Haagsche terug denken, om ons een zoo sterk clubelftal voor den geest te roepen.

Daar is letterlijk geen zwak plekje in de combinatie aan te wijzen. Wel zijn er enkele spelers als Dolf Bouvy, Triebei, Klein e.a. die zelden uitblinken, maar zij allen passen zoo volkomen in het goed sluitende geheel, dat ook zij als spelers van groote capaciteiten beschouwd mogen worden. En toch, elk speler van deze ploeg is tot een hervorragende prestatie in staat.

De eene week blinken Lotsy, v. Hemert en Nico Bouvy uit, de volgende week zijn Bouman, v. Tricht of Flip Koopman de helden. Zondag was er een, wiens spel boven dat van de geheele combinatie uitblonk.

't Was de links-half Bijvoet, die een inderdaad schitterende partij voetbal liet zien. Die blonde knaap, die, toen hij nog het Velocitasjersey droeg, iets bangs over zich had, is een stevige kerel geworden, een man met schouders en spieren en een uitstekenden kijk op het spel. We hebben genoten van zijn enthousiast en berekend spel.