DE MARINIERS IN ENGELAND.

mogen zijn ; bij do laatst aangekomenen zou men moeten beginnen. Een der aangehaalde voordeelen is, dat volledige detachementen kunnen komen van ééne compagnie, maar in deze richting kan reeds veel gedaan worden, door de sterkte der compagnieën van elk korps te brengen op een getal als reeds werd aangegeven.

Over 't algemeen is er geen belangrijke reden, waarom vermenging gewenscht zoude zijn; het aankomen der officieren zou bovendien samengestelder worden.

Het diploma voor marinier-officier, verkregen na de examens te Woolwich en Sandhurst, is uitstekend en de marine zou hier geen verbetering kunnen aanbrengen. Om echter een grooter getal van deze goede officieren te krijgen, zouden alle of sommige deivolgende verbeteringen in betaling of positie moeten worden toegestaan aan de mariniers: directe vertegenwoordiging bij de admiraliteit; een actief commando voor een generaal; minstens eene plaatsing bij den staf van het leger; commandantstractement voor luitenant-kolonels; volle betaling voor kapiteins der R. M. A. aan wal. Geëmbarkeerd zijnde, het recht om de eigen manschappen kleine straffen op te leggen tot een zelfde grens als en zonder inmenging van den commandant; zitting nemen in zeekrijgsraden in zaken van mariniers; vroeger den rang van majoor krijgen; zeeofficieren en marinier-officieren vereenigd gedebarkeerd zijnde, commandeert de oudste; uitgezochte mariniers dienst doen als artillerie-staf-officier ter vervanging van artillerie-officieren, toezicht op oefeningsklassen en schieten met het geweer, en dergelijk werk, dat niet zoo gereedelijk kan worden waargenomen door wachtluitenants. Men zal nooit onderstellen, dat subalterne officiëren, voor de eerste maal aan boord, zouden worden aangewezen voor die betrekkingen, maar er zijn nu + 80 marinier-officieren aan boord, die minstens voor 'de 2e maal op actieve schepen zijn.

Verder is het niet te verzekeren, dat al deze tachtig de energie, den wil of de geoefendheid zullen hebben om de verplichtingen na te komen van een artillerie-staf-officier; de verandering moet geleidelijk geschieden, zoodat niet die zeeofficieren gekwetst worden die reeds artillerie-officier waren of het zouden worden, en alleen die marinier-officieren, die getoond hebben voldoende energie en bekwaamheid te bezitten, in aanmerking komen. Dus voor eenige jaren zal de helft der plaatsingen vervuld worden door zeeofficieren. Alleen de artilleristen üe graad zouden vervangen moeten worden, en deze zullen waarschijnlijk even snel promotie maken door bijzonderen ijver aan den dag te leggen in de zeemansvakken.

Promotie en werkzaamheden zijn voor allen gemakkelijker geworden door luitenants ter zee te vervangen door marinierofficieren, en dus mededinging te verminderen.

De marinier-officieren, die beschouwd kunnen worden als bekwaam voor eene aanstelling als artillerist, zijn die officieren der R. M. A., die een eerste klasse certificaat hebben gekregen in den cursus op de //Excellent" en die denzelfden cursus hebben doorloopen en dezelfde bekwaamheid verkregen als de le klasse artillerie-luitenants der zeemacht.