HET SPORTBLAD.

voor 33, P. Prins 2 v. 10 en M. Boeljon 1 v. 20 gebowld. Om te winnen moesten de Olympianen dus 121 runs maken. Hiertoe zagen ze ecbter geen kans, doch sloegen niettegenstaande dat toch een zeer goed figuur door een totaal van 89 bij elkaar te brengen. Vooral een stand tusschen Hofstee en P. Prins was zeer productief. Prins droeg dan ook met een goedgespeelde 38 het meeste bij, terwijl verder Hofstee met 19 en v. Buren met 12 hem goed gesteund hadden.

L. Douwes had wederom het beste gebowld en nam 6 w. v. 35. Door deze overwinning heeft Amstel III wel getoond in de 1ste klasse te behooren, en geloofd ook wel dat dit elftal, indien het steeds compleet verschijnt, een ernstige candidaat voor een der eerste plaatsen zal worden.

De kampioenen zetten hun seizoen wederom goed in, en slaagden er eveneens in op vreemd terrein te winnen. Hier was Albion II, dat sedert het vorig seizoen danig verzwakt is, het kind van de rekening en moest het met een inringsnederlaag ontgelden. Do Zaandammers moesten het eerst aan slag, doch begonnen niet erg fortuinlijk en voor 34 runs was alles afgeloopen. J. C. v. Wessem maakte hiervan meer dan de helft (19). Vermeld dient dat Albion slechts over 10 man beschikte. Voornamelijk was het goede bowlen van Gr. Velthuijzen de oorzaak van het falen zijne cijfers waren 6 voor 15, terwijl Verhagen 2 voor 10 nam. De V.V.V.'ers deden veel beter en beantwoordden dit totaal met een goede score van 109 runs, waaryan E. A. Kost en O v. d. Vorm ieder 23, G. E. Velthuijzen 20 en Kesseis een hardgeslagen 20 maakten.

Van Wessem had met 5 voor 42 het beste gebowld. Nolle 3 voor 36, M. Kronenberg 2 voor 19. In de tweede innings werd het totaal (51) iets meer, hoewel niet voldoende om de intiingsnederlaag te ontkomen.

Wederom was v. Wessem de eenige batsman die goed spel vertoonde en 11 ruis maakte, verder scoorde alleen Ebmeijer nog een 6-tal runs. Het bowlen van V.V.V. was in deze innings niet al te zuiver, niet minder dan 13 Wide balls werden er gegooid.

Hessels en Verhagen resp. met 4 voor 3 en 3 voor 3 bleken het minst bespeelbaar, terwijl Velthuijzen die in de le innings zoo goed deed zijne lengte kwijt scheen en 2 v. 20 bowlde.

De 3e ontmoeting Rood Wit III—Volharding III eindigde in een reuzen overwinning der Rood Witten. Volharding batte eerst doch zat reeds voor 28 runs aan de kant (Motman H, W. Hoogeboom 9). De Haarlemmers die 8teeds op eigen terrein een goed figuur slaan Waren bijzonder op dreef en maakten niet minder dan 210 runs, waarvan G. Kaars Seijpsstijn 46, Bouwmeester 39, J. Schippers 28 not out, W. Kaars Seijpestijn 1, W. v. Spangier 16, A. v. d. Berg 15, J. Quarles v. Ufford 13 en Brederode 10 maakten. De bowling cijfers Waren natuurlijk niet schitterend, hoewel v. Loon met 6 w. v. 46 runs lang geen slechte cijfers had; Mosman nam 1 w. v. 80 en Hoogeboom 3 v. 65. De 2e innii gs waren de verrichtingen der vermoeide Volhardingspelers lang niet *waad en hun totaal werd nog 47, waarvan

C. v. Loon met 15 en Hoogeboom met 13 ieder dubbele cijfers hadden. De bowling cijfers van Rood Wit waren natuurlijk fraai v. Spengler nam 5 w. v. 5; v. d. Berg 5 v. 27; Bijleveld 3 w. v. 18; Bouwmeester 1 w. v. 16. De Haarlemmers behaalden hun eerste overwinning met een innings en 135 runs,

Voor de a.s. Pinksterdagen luidt het programma als volgt.

7 Juni le klasse. Albion II—-Volharding III,

V.V.V. II—Rood en Wit III. 2e klasse. Victoria II—Olympia III.

8 Juni le klasse Rood en Wit III—V.V.V. II.

Albion II—Olympia II. 2e klasse. Victoria H—Oud V.V.V.

J H.

Uit Rotterdam.

Zondag jl. werd voor V. O C. het cricketseizoen officieel geopend met den wedstrijd Hermes—V. O. C. in Schiedam.

In de eerste plaats enkele opmerkingen over de toekomst van 't cricket, speciaal in Rotterdam. Die toekomst is verre van rooskleurig en indien er niet 't een of ander wonder geschiedt, zal de tijd niet ver meer wezen dat cricket in Rotterdam tot 't verleden behoort. De oorzaak biervan moet in 't spel zelf gezocht worden. Het cricketspel is voor 't gros onzer Hollandsche jeugd te moeilijk, en waar het nu bij het leeren van dit spel naast een zekere behendigheid vooral aankomt op wilskracht en zelfbeheersching, schijnt het wat deze twee eigenschappen betreft bij de meeste jongeren treurig gesteld te zijn. Zou dit soms een gevolg kunnen zijn van den veredelenden invloed van 't voetbalspel ? Een 2e factor, die echter pas van de laatste 2 jaren is, wordt juist door de achteruitgang zelf veroorzaakt. Vroeger toch bestond in Rotterdam de R. C. B., welke de elftallen die niet sterk genoeg waren om in den N. O B. uit te komen, in staat stelde toch geregeld wedstrijden te spelen. Da R. C. B. is echter tegelijk met de meeste Rotterdamsche cricketclubs van 't tooneel verdwenen en zoo doet zich nu in V. O. C. 't onaangename verschijnsel voor, dat 't een aantal cricketers heeft te zwak voor 't le elftal, die nooit wedstrijden kunnen spelen bij gebrek aan tegenstandors. Het gevolg van 't een en ander is, dat er onder de jongeren vrijwel geen enkele kracht van beteekenis schuilt, cricketers met reeds vele dienstjaren vormen de ruggegraat van 't elftal en leggen die er het bijltje bij neer. dan heeft het mooiste van alle openluchtspelen in Rotterdam uitgediend.

Afstappend van deze pessimistische toekomstbeelden en overgaande tot den wedstrijd van Zondag moet in de eerste plaats gememoreerd worden, dat, waar Hermes vrijwel 't zelfde elftal van verleden jaar behouden heeft, V.O.C. zeer gevoelige verliezen in de personen van J. van den Leek, Buys en Lavell geleden heeft. Vooral 't vertrek van den eerste is, niet alleen voor V.O.C. maar ook voor 't Rotterdamsche cricket een gevoelige slag geweest. In V.O.C. was hij na G. Stenger de beste all round man" en zij samen hebben dan ook menigen wedstrijd uit 't vuur gesleept. Toch zou zijn spel productiever geweest zijn als hij niet bijtijden door een soort hitmanie over-