HET SPORTBLAD.

gewichtigste tijdperk van het leven!"

Wij hopen hiermede de noodzaak van de beoefening van sport en wedstrijden te hebben aangetoond.

Uit Breda.

Eindelijk dan heeft koning Voetbal ook hier de vlag gestreken en wapperen alom de wimpels der zomersche sporten. Tennistenues en badcostuums zijn aan de orde van den dag, en nog slechts sporadisch rolt hier en daar een zomeravond-voetbal. Naar cricketers zoekt men hier echter vergeefs; de weinige animo in deze tak van sport van eenige jaren her is thans geheel en al te loor gegaan en „bat en bal" behooren in Breda alzoo tot de onbekenden.

De Pinksterprestaties onzer Bredasche vereenigingen bepaalden zich tot de meer. enoemde Dordtsche Seriewedstrijder, waar Velositas als no 1 in de eerste afdeeling uit hef strijdperk trad, in eindstrijd tegen de andere Bredasche le klasser 't Zesde, die met 6—0 hare vaDen moest strijken, na even te voren met 5—3 op het Delftsche Concordia gezegevierd te hebben.

Gaarne had ik meer hierover uitgewijd, indien treurige familie-omstandigheden ciet de redenen geweest waren, waarom ik mijn voorgenomen bezoek aan 't D.F.C.-veld moest opgeven, terwijl ik thans mijn mededeelingen in deze — nog wel uit tweede hand — niet de risico zal doen loopen als „mosterd na den maaltijd" bestempeld te worden. Ik moet me aldus bepalen met de mededeeling, dat onze Bredasche clubs, Velocitas, 't Zesde en N.O.A.D., 't roerend eens zijn over de gezellige festiviteiten, waarmede het 25-jarig jubile'der D.F.C. werd gevierd. Weken lang heerschte er een gezellige geest op het D.F.C.terrein, waar eiken Zondag vereenigingen van heinde en ver elkaar den eerepalm betwistten. Kosten nocb moeiten werden ontzien om het den gasten zooveel mogelijk naar genoegen te maken ; het reuzendiner op Pinksterzondag was wel het waardig stempel op al het voorgaande. Aan kransen, speeches en gecheer ontbrak het niet en als tolk der Bredasche vereenigingen is 't me een waar genoegen hier nogmaals D.F.C. en niet 't minst haar leider Sim van der Kloet te huldigen met het 25-j^rig feest en dank toe te roepen voor de gezellige dagen in Mei en Juni te Dordt doorgebracht.

Stap ik thans hier van af en memoreer het dessert van het seizoen 1907—'08 nl. de nederlaag van 't Zesde te Bergen op Zoom Zondag jl. tegen H.B.S. aldaar in den eindstrijd om 't Brabantsche kruis. Wel laboreerden de onderofficieren aan onvoltalligfceid en heeft de factor „zelfoverschatting" bij hen eon voorname rol gespeeld in dezen wedstrijd, doch een overwinning van 6—4 der Zoomers op onze jongste eerste klager is een uitslag die te detken gf 'eft ; het, is een allerdroevigst slot vao het overigens zoo schitterend seizoen onzor militairen.

Voorts kan ik tot mijn genoegen melding maken van eene circulaire uitgegeven vanwege Pers- en Pr,opaganda-Commissie van den

Brab. V.B. en in hoofdzaak gericht aan de ouders der leerlingen der-R.H.B.S. te 's Bosch, in welk geschrift geprotesteerd wordt tegen den generaliseerenden toon van het geschrift van den Directeur van voormelde inrichting, als zoude de studie der leerlingen schade lijden door het voetbalspel en de hieruit ontspruitende wedstrijden. Flink zoo! Dadelijk maar op de bres, Brabantsche P.P.C.!

Ten slotte dan, evenals het vorige seizoen, een klein overzicht van de werkzaamheden der Bredasche vereenigingen, gedurende 't seizoen 1907—'08. Vergelijk ik de resultaten der door de in den N.V.B. spelende Bredasche elftallen van het vorige seizoen met die van het laatste, dan krijg ik dit staatje :

Doelpunten

Gesp. Gew. Gel.Verl. Punt. Voor Tegen Seiz. 1906/07 52 27 8 17 62 151 118 Seiz. 1907/08 56 29 7 20 65 157 124

De uitkomsten zijn dus vrijwel stationnair gebleven en m. i. bevredigend, daar ook dit jaar meer dan de helft der te behalen punten werd verkregen.

Velocitas kwam voor 't eerst met 3 elftallen in het veld. Het eerste elftal bereikte plaats No. 3 van onderen, wel geen „Prachtstelle", maar in vergelijk met vorig jaar, toen ternauwernood de degradatie werd ontloopen, een vooruitgang, die in het nieuwe seizoen nog zeer zeker zal toenemen, waar minstens met hetzelfde elftal van het afgeloopen seizoen kan worden uitgekomen, iets voor de cadetten, die telken jare trachten moesten missen, „noch nie dagewesen".

Velocitas II, eene hechte combinatie, neemt een goede plaats in op de lijst harer concurrenten ; met wat meer wilskracht had die plaats zeker nog beter kunnen wezen.

Velocitas III deed geene ongunstige entree in de competities van den N. V. B. Tweemaal klopte zij den kampioen harer afdeeling, doch aan den anderen kant liet zij zich loor zwakkere broeders kloppen; de jongere cadetten kunnen echter tevreden zijn met hun succes en Velocitas, als vereeniging, kan zeer zeker met genoegen terugzien op de prestaties harer elftallen.

Vooral ook de klassematches waren een bron van gezelligheid en oefening. De Infanterie Indië jongste jaar, waarin een vijftal spelers van het huidige eerste elftal bleef overwinnaar met de Genie als tweede en Infanterie Holland als derde.

't Zesde heeft een bepaald schitterend seizoen achter zieh.

Het begon reeds in de Wisselbeker-wedstrijden te Delft, waar de Onderofficieren het tot in de finale brachten, voorts hunne competitiewedstrijden met slechts 2 wedstrijden verloren, vervolgens de primo in de Seriewedstrijden te Bergen op Zoom, het succes in Antwerpen en — last not least — de lauweren geoogst in de kampioene- en promotiewedstrijden, die nog te versch in 't geheugen liggen dan dat ik de resultaten er van nog zou memoreeren; de verovering van het eerste klasse-schap zegt meer dan genoeg.

Zesde's concurrent N.O.A.Ü. mag zich eveneens in een voorspoedig seizoen verheugen haar competitieloopbaan eindigde met evenveel punten als de militairen; het iets betere doel-