12 HET S P O

aardig, dat geconstateerd werd, de commissie bij de zoo belangrijke kampioenswedstrijden bijna niet of in het geheel niet vertegenwoordigd was. Dat is toch wel teekenend.

De heer Hirschman antwoordt hierop, dat te dien tijde de taak der commissie ongeveer afgeloopen was.

Na deze discussie wordt de Nederlandsche elftal Commissie samengesteld uit de heeren : C. A. W. Hirschman voorzitter, C. W. van Hasselt secretaris, J. J. van den Berg, N. Gr. Jannink, Mr. Th. Portheine.

Punt 5. Benoeming van een lid der reglements commissie in verband met het bedanken van den heer J. A. W. Gratama.

Een van de redenen van het bedanken is de beslissing der laatste algemeene vergadering in zake de stelling omtrent de promotie en degradatiewedstrijden en het in verband daarmede nog van kracht zijn van art. 177 van het H.R waardoor z.i. het geheele werk der reglementscommissie op losse schroeven is gezet.

Voorts deelt de heer Gratama mede, dat een ander molief is geweest de wijze van werken der commissie, waaraan de voorzitter de heer J. W. de Goeje voor een groot deel schuld heeft.

Hij heeft alle respect voor de bekwaamheden des heeren de Goeje, doch als men het geheele werk nagaat bemerkt men, dat, hoe bekwaam hij dan ook moge zijn, hij niet thuis hoort in eene commissie van welke zooveel werk wordt gevergd als de reglements commissie. De heer de Goeje wacht steeds en stelt maar uit. Valt van de eene drukte in de anddie enintusschen gaan er tijden voorbij, voor men wat werk gedaan krijgt. Nu staat het reglement weer eenige maanden stil en heeft de heer de Goeje medegedeeld in verhuisdrukte te zitten. Dat is natuurlijk zijn eigen particuliere aangelegenheid doch met dat al schiet men met hét reglement niet op.

De voorzitter stelt aan de orde de benoeming van een plaatsvervanger voor den heer Gratama en de Heer Hirschman beveelt den heer P. A de Haan aan. Hij merkt op dat indertijd de heer Gratama behoorde tot de door het bestuur aan de Commissie toegevoegde leden en dat het noodig is, iemand te benoemen, die van de Bondsadministratie etc. behoorlijk op de hoogte is. Het is hem bij zijne werkzaamheden in de Commissie noodig gebleken, dat er eenige personen in zitling hebben, die op de hoogte zijn van de geheele tegenwoordige inrichting van den N.V.B. Daarom beveelt hij den heer P. A. de Haan aan. De heer Kips beveelt den heer Goedhart van Quick Haag aan, terwijl ook de heer Kips wordt aanbevolen.

De uitslag der stemming is: P. A. de Haan 4, H. Goedhart 4 en 1 blanco.

Die van de nieuwe stemming dezelfde verhouding. Die van de herstemming dezelfde cijfers.

De loting valt ten gunste van den heer P. A. de Haan uit.

Punt 6. Toelating van nieuwe vereenigingen.

De volgende vereenigingen worden toegelaten: Prins Hendrik Zwolle, V.A.C. Heerenveen,

ETBLAD,

H.B.S. Bergen op Z)cm, Olympia Velp, D.O.S. Utrecht, Bloemendaal te Bloemendaal, Olympia Botterdam. De vereenigingen H.BS., Olympia Velp en Olympia Rotterdam zullen van naam moeten verandoren in verband met het indertijd ten opzichte van gelijknamigheid genomen besluit.

Punt 7. Verzoek van Hercules 2, TJtrecht, Victoria, Hilversum, Alcmaria Victrix, Alkmaar en Blauw Wit, Amsterdam, om bij keuze tot de tweede klasse gepromoveerd te ivorden Voorts voorstel van de heeren J. F. L Reudler en A. J. Bronkhorst om V.O.C tot tweede klasse te promoveeren. De behandeling van deze verzoeken en voorstellen wordt aangehouden tot men het over de indeeliDg eens is.

Punt 8. Voorstel van den heer A. J. Bronkhorst om de tweede elftallen in de competitie onder te brengen in een afzonderlijke tweede elftallen afdeel'ng.

De behandeling hiervan wordt eveneens aangehouden.

De voorzitter stelt nu aan de orde :

Punt 9. Indeeling der competitie.

De heer Hirschman stelt voor, dat in deze vergadering alleen he^ principe wordt uitgemaakt omtrent de wijze van. verdeeling der competitie. Het bestuur kan'dan de afwerking van de indeeling aan de bestuurscommissie overlaten, daar men dat werk toch niet in een voltallige bestuursvergadering kan behandelen, terwijl de agenda bovendien nog veel te veel punten bevaf, die afgehandeld moeten worden.

Door den heer Kips is een zeer uitgebreid voorstel ingediend om tot »ene wijziging van de compatitieindeeling te ger&keD. De vooisteller meent dat een wijziging in de competitieindeeling zeer urgent is.

Hoofdzakelijk is de bestaande moeilijkheid ontstaan door een oorsprongsfout in oaze indeeling t. w. het stelselloos icdeelen naar geografische ligging. Wat dit betreft is de bestaande toestand uiterst dwaas, men lette op Breda, dat thans oostelijk, westelijk en zuidelijk tegelijk is. Iedere iodeeliog die niet geografisch zuiver is, moet op den duur tot moeilijkheden leiden

Om deze fout te ontgaan moet men beginnen met het land te verdeelen volgens uitgesproken grenzen in geografische districten en iedere club geJegen binnen die grenzen, behoort onverbiddelijk tot het daardoor aangegeven distrct.

Het meest practisch lijkt hem eene indeeling als volgt:

I. Het Westpn: Noord-Holland, westelijke helft van Utrecht, Zuid-Holland ten noorden van Rijn en Maas.

II. Hst Oosten: Overijsel, Gelderland ten noorden van den Rijn.

/ III. Het Zuiden: Limburg, Noord-Brabant, Zeeland, Zuid-Holland ten zuiden van Rijn en Maas, Gelderland t9n zuiden van den Rijn.

IV. Het Noorden: Friesland, Groningen en Drenthe.

Wat nu de indeeling binnen ieder district betreft, het volgende: Op den duur zal de toestand deze moeten worden, dat in ieder district