I

HET SPORTBLAD.

Wedstrijden

OVERZICHT.

Gelukkig blijkt thans dat het kraehtverschil tusschen de verschillende clubs in de Westelijke le klasse niet zoo groot is als wij, en Menigeen met ons, aanvankelijk hebben vertaoed. De uitslagen van de wedstrijden op den jongsten Zondag doen zelf vermoeden dat er ïaeer spanning zal komen dan we hadden durven verwachten.

I De groote verrassing is natuurlijk de nederlaag van Quick in Haarlem, een misstapje daardoor de Hanenburgers aan hun concurrenten een aardigen voorsprong geven. Het schijnt dan toch dat de Haarlemsche voorhoede «onder van den Berg wel tot doelpunten in staat is, hetgeen we als een verblijdend teeken Ulogen beschouwen. Zeker verdienen echter de ïoodbroeken hulde voor het verdienstelijk stuk Werk dat ze hier hebben verricht, iets dat nog «Heer verrastte, nu het onmiddellijk volgde op het échec tegen de zwarte Hagenaars een week geleden. E9n tweede verblijdend feit is de goede Vorm welken Sparta gaat vertoonen. Alle tradities ten spijt vertoont Sparta op het oogenblik een spel alsof ze regelrecht naar het kampioenschap stevenen.

Zelfs de onvolledigheid van H.B.S. op den jongsten Zondag in aanmerking nemende was toch de overwinning zeer verdienstelijk daar zij door werkelijk uitstekend spel, tegen een «ich hardnekkig verdedigend elftal, verkregen was.

De Korver speelde voor het eerst weer mee, waardoor Ruffelse in de voorhoede kwam. De KorVer spande zich blijkbaar niet al te zeer in en duidelijk was het merkbaar, dat hij voor het eerst de voetbalschoenen weer eens aan had.

'n Speciale vermelding verdient het spel van Gtonsalves, die door z'n tactvol spel een der beste van het veld was. Jammer dat hij niet wat meer gewicht heeft Ook 'n pluim voor den Spartaanschen Deen, die door z'n snelheid de H.B.S.-verdediging heel wat benauwde momenten bezorgde.

H.V.V. was tegen H F.C. niet bijzonder gelukkig, hetgeen eenigszins de magere 3—1 verklaart.

Hercules schgnt er niet veel lust voor te Voelen om als hekkensluiter te fungeeren en D.F.C. ondervond dit aan den lijve. Met een 2—2 moesten de Dordtenaren zich tevreden stellen.

Tusschen Ajax en Velocitas spande het tot in de laatste minuten. Toen wisten de militairen echter te doelpunten en daardoor te winnen.

* * *

P.W. heeft op het Amersfoortsche veld nooit Veel succes en ook ditmaal wist Quik de bezoekers te kloppen en met een 3—1 haar eerste overwinning te behalen.

U.D. deed wat men van kampioenen mag Verwachten en sloeg 't Zesde met 2—1 echter niet dan na harden strijd.

Wühelmina bljjft den strijd tegen Vitesse

om de eerste plaats flink volhouden, ze sloegen in Wageningen het langzamerhand meer in vorm komend G.V.C. met 4—2.

De westelijke 2e klasse A leverde weinig verrassende resultaten op. '

Alleen blijkt het dat Alcmaria Victrix lang niet uit het ware 2e klasse hout gesneden is; 23 goals tegen in 4 wedstrijden is ten minste geen fraai begin. Ajax behaalde 'n vrij magere 1—0 op eigen grond op het Haagsche Voorwaarts.

Meer verrassingen leverde af deeling II B op. Allereerst de nederlaag van A.F.C. op eigen grond, hun toegebracht door de pas gepromoveerde V.V.A.ers.

De A.F.C.ers zijn aardig op weg om de favorieten van de hoofdstad te worden, maar w;llen ze hierin slagen, dan dienen ze zich ook in een nederlaag te schikken en niet die te gaan goed praten op een wijze als in een Amsterd. blad gedaan is. Is het door ons bedoelde verslagje door 'n A.F.C. enthousiast geschreven, wat men uit den inhoud zou vermoeden, dan heeft hij zijn vereeniging hiermede zeker geen dienst bewezen.

Achilles werd eveneens geslagen en wel door Ü.V.V. te Utrecht met 4—2. Beter deed Allen Weerbaar, dat in Den Haag een 4—3 op D.V.V. bevocht. Volharding toont nooit haar beste spel bij den aanvang van het seizoen. De Amsterdammers werden nu weer in Rotterdam door D.V.S. geklopt, waardoor ze hopeloos! laatst staan, hetgeen toch geen plaats is voor de geelblauwen.

In de reserve der eerste klasse gaan de Spartaansche reserves het goede voorbeeld door het eerste elftal gegeven, navolgen. Door een 3—1 op V.O.C. II kwamen ze op de 3e plaats. H.F.C. II en H.V.V. II deelden in Haarlem de punten terwijl Quick II met 3—2 H.B.S. II sloeg. Aan dezen wedstrijd is echter nog een staartje verbonden. Buiten voorkennis van den N.V.B. werd 's morgens gespeeld. De ter elfder ure benoemde scheidsrechter vond dan ook om 2 uur niemand op Quick'e veld. Gevolg een 5—0 wegens niet opkomen voor beide partijen. We zijn benieuwd of die beslissing gehandhaafd zal blijven.

In de Oostelijke 2 A klasse deden de leiders, Quick (K) een geduchte buiteling. Ze werden door de Z.AC. met niet minder dan 8—1 geklopt waardoor de Z.A.C de plaats der Kampenaars op het ranglijstje hebben ingenomen.

Tubantia heeft nu de leiding genomen en het laat zich aanzien dat deze heeren wel in de hoogere sfeeren zullen blijven, ze behaalden tenminste een pootige overwinning op Robur et Velocitas. Het merkwaardige feit doet zich hier voor dat de R. en Vers ondanks hun nederlaag toch nu van de 3e naar de 2e plaats klimmen.

P.W. II behaalde 'n overwinning met 2—1 op het steeds maar verliezend 2e elftal der kampioenen.

E.V.V. blijft door een 2—0 op Prins Hendrik boven aan terwijl Hercules door een 2—1 op Herakles van de laatste plaats naar het midden van het lijstje springt. Phenix en Go ahead deelden de punten. In 2 C Echgnt Quick