HET SPORTBLAD.

Ik heb gesmuld van dat zorgvuldig gestelde stukske litteratuur van den grooten fluitist — half (?) — journalistieker H. J. O., wiens bedaarde en aangename schrijfwijze mij en velen prettig aandoet, ook al valt zij niet in den smaak van den schetterenden en volmaakt — journalistiek-doenerigen Intervieuwer, zooals deze in de jongste „Sport" betoogt. Ik heb gesmuld — zeg ik — van de prettige voetbal verhoudingen in Brabant in de negentiger jaren.

Ik zag in mijne verbeelding weer die felle en toch zoo animeerende kampen tusschen N.O.A.D. en Victoria in het gastvrije Wilhelminapark ; tal. van aangename herinneringen aan dien goeden, ouden tijd en zijne gemoedelijkheden, werden bij mij opgewekt en 't deed mij aangenaam aan, uit H. J. O.'s mond te vernemen, dat 't Brabantsche voetballeven ook voor hem, den veel-bereisde, de aangenaamste herinneringen steeds heeft achtergelaten. Resumeerende, kan ik den derden jaargang van het jaarboekje van den Brab. V.B. niet alleen een ieder ter hzing aanbevelen, doch ik geef elkeen in overweging, zich dit „gezellige boekske" aan te schaffan, om later als souvenir te kunnen dienen aan den ijver, waarmede èn 't Brabantsche Bondsbestuur èn hier speciaal de redactiecommissie van voormeld boekje steeds het voetballievend publiek dient en — naar ik hoop — zal blijven dienen. Cloche.

Wedstrijden

OVERZICHT.

De Westelijke Eerste Klas, De traditie wil nu eenmaal, dat de Spartanen nooit het kampioenschap veroveren, hoe goed of ze er ook somtijds voorstaan. Maar al hecht men ook nog zoo aan tradities, dan zal men thans z'n geloof wel eens voelen wankelen, nu de Spartanen doorgaan met groote regelmatigheid hun tegenstanders af te maken, zonder dat ze een enkel doelpunt voor de vijandelijke voorwaarts overlaten.

Zes-en-twintig—nul in vier wedstrijden zijn zijn cijfers, die spreken en al mag men ons nu tegenwerpen, dat de „groote heeren" uit de oompetitie nog ontmoet moeten worden, men zal dan wel doen te bedenken, dat een van die groote heeren eenige weken terug door Haarlem met 8—1 werd geslagen. Het maken van 5 doelpunten tegen de Haarlemsche achterhoede blijft steeds een verdienstelijk werk en vooral doordat de speelwijze der Spartanen in sommige opzichten zooveel verschilt met die van onze andere eerst klassers, beginnen we langzamerhand de Rotterdammers als een der groote favorieten voor het kampioenschap te beschouwen. Over dat verschil in speel wijze een enkel woord. Sommige plaatselijke bladen laten zich in minder vriendelijke bewoordingen uit over het spel van enkele Spartanen en wanneer men die bladen mag gelooven is het spel van Sparta voornamelijk op gooien en smijten gebaseerd.

Niets is echter minder juist. Da waarheid is dat Sparta beschikt over een steile» ji stevige spelers die voor het meerendeel een flink, maar beslist geen ongeoorloofd gebruik van hun lichaamskracht makea.

We geven gaarne gewonnen dat het voor jeugdige spelers als die waaruit de Haarlemvoorhoede is saamgesteld — het 5-tal va» Zondag was tezamen nog geen 90 jaarl — niet al te prettig is om hiertegen te spelen< maar men zal toch dadelijk moeten erkennen dat het van de Spartaansche verdediging onverantwoordelijk zou zijn wanneer ze b.v. Leslie Miller ongehinderd lieten passeeren omdat hij nog zoo klein en tenger is,

We hebben dit seizoen verschillende wedstrijden van Sparta geleid maar door de Rotterdammers werd art. 9 niet meer of niet minder overtreden dan door het meerendeel onzer andere eerste klassers. Alleen Vermeulen heeft de onaangename gewoonte om zijn ellebogen te veel te gebruiken. Hij werd hiervoor Zondag echter gewaarschuwd en we vertrouwen dat het Spartabestuur verder het zijne hierin zal doen.

De groote strijd van de competitie werd Zondag op Hanenburg gestreden, waar Quick daar geelzwarte stadg6nooten en een 2e nederlaag ontving.

Het wil met Quick niet al te best vlotten, want na het fraaie begin hadden we ongetwijfeld meer verwacht. Intusschen zijn de kansen voor de Hanenburgers nog lang niet verkeken en wanneer Stempels weer in staat zal zijn het elftal aan te voeren, kunnen we gerust nog groote dingen van de kampioenen verwachten.

H.V.V. heeft zich thans een flinken voorsprong verschaft en heeft alleen den gedeeltelijken misstap in Dordt te betreuren. Met belang' stelling zien we den strüd tusschen H.V.V. en Sparta tegemoet.

Hercules heeft in de laatste weken de zaken serieus aangepakt. Er is in Utrecht duchtig geoefend onder beproefde leiding en de resultaten bleven niet uit: H.F.C. werd in Haarlem met 1—0 geslagen. Wel is het geluk hier wel w»' op de hand der Stichtenaren geweest, maaf vrouw Fortuna heeft verleden jaar de Utrechte' nartn zoo seer verwaarloosd dat ze zeker we' een kleine genoegdoening schuldig was.

Voor H.F.C. ziet het er intusschen donker der uit dan uit.

H.B.S kan den goeden vorm maar niet te pakken krijgen en Velocitas, dat vooral i" Breda een gevaarlijke tegenstander is, wist de Hagenaars met 7—2 te slaan. Wel is wa»f hadden de H.B.S.'ers enkele invallers, maar da* mag nog geen verontschuldiging voor een dergelijke nederlaag zijn.

Over den wedstrijd D.F.C— Ajax val' weinig te zeggen, daar men, gezien de prestatie* der beide elftallen tot nu toe, niets anders da0 'n goede overwinning voor D.F.C. had kunnen verwachten.

De BekerwedstrijdenZoo'n eerste bekerronde levert gewoonlijk nogal eens verrassingen op, en zoo ook than^ De nederlaag van Wilhelmina, den cacdida9' voor het oostelijk kampioenschap, tegen Willem I* is een van die verrassingen.

Overigens, hield de Oostelijke eerste klas zic^ staande : P.W., Quick (A.) en Vitesse blevef voor de volgende ronde gespaard.

Hiiikeie verre reizen werden naar verdien»1"

beloond. Zoo won Ajax II (Amsterdam) •*