HET SPORTBLAD.

loert sloeg de Leeuwarders met 4—l.

In Assen kregen we een spannenden strijd tusschen Achilles en Prisia die ten slotte met de oneven goal van de zeven door de kampioenen gewonnen werd.

De zuidelijken 2e klasse A is ongetwijfeld een der meest interessante competities. Thans werd het sterke Velocitas II door Willem II geklopt met 2—0 terwijl M.V.V.O. een punt tegen de Bergen op Zoomsche H.B.S.ers moest laten liggen.

H.F.C.—H.B.S. 1—2.

Op het mooie effen terrein, dat slechts zeer weinig door de vele regen geleden had, stellen * te 2 uur zich de volgende elftallen, onder leiding van scheidsrechter Bronkhorst, op

H.B.S. met: Taylor, v. Leijden, Blommensteijn, Lens, de Bruijn Kops, Gonsalves, Polderman, Bouwman, v. Renterghem, Lillyboy en Masthoff,

H.F.C. wordt vertegenwoordigd,door: Schippers, Beijnes, Schalkwijk, Kater, ter Spill, Kimmeijser, v. Gogb, Seignette, Francken, ten Cate en de Beer.

Het begin is eenigszins in het voordeel der zwarten, doch de Haarlemsche middenlinie vertoont een zeer degelijk spel, zoodat het werk dat Beijnes cn Schalkwijk te doen krijgen, hun niet zeer zwaar valt. Vooral het her-verechijnen van ter Spill geeft der gastheeren-middenlinie het noodige verband en het is werkelijk een genoegen te zieo, hoe ijverig en toch rustig het Haarlemsche spel telkens de Haagsche aanvallen onderbreekt. Zijn collega aan de zijde der gasten doet, wat succesvol werken betreft, niet voor hem onder, doch zijn spel methode is meer gebaseerd op forsch spel, terwijl ter Spil meer overlegd te werk gaat. Kater en Kimmeijser doen eveneens goed hun plicht en zoodoende is spoedig de blauw-witte voorhoede aan het woord. Reeds dadelijk blijkt nu, dat de linkerwing, door v. Gogh bezet, te langzaam is, tevens dat Mannus nu eens niet op dreef kan komen.

Een paar kansen blijven hierdoor onbenut en H.B.S. is dan weer de aanvallende partij. Schippers stopt keurig een paar lastige schoten, terwijl vooral door de rechter helft van den Haagschen aanval maar in het wilde weg getrapt wordt en de bal meermalen bij de toeschouwers belandt. Toch is het van die zijde, dat het eerste doelpunt komt als door een fout in de blauwwitte verdediging het leder voor een open goal komt en houdbaar wordt gedoelpunt. Dit is na ongeveer ëen half uur spelen en de Haarlemmers pakken opnieuw flink aan. H.F.C.'s spel is veel beter dan in vorige wedstrijden, doch het spel voor het doel laat veel te wenschen over daarbij komt dat Blommenstein uitstekend werk verricht en keurig het leder keer op keer aan zijn voorhoede terug geeft. De Haagsche aanval is echter niet bijzonder gevaarlijk, daar Vooral van Renterghem in het midden veel bederft en tjont geen prima middenvoor te zijn.

Herhaaldelijk onderbreekt hij het spel, door een doelloos heen en weer loopen met den bal om dan ten laatste op eigen krachten voort te willen drijven, hetgeen hem maar matig gelukt

Tot de rust blijft verder doelpunten uit, terwijl Schippers het wat drukker heeft dan Taylor, doch beide doelmannen zijn op hun post en de Hagenaars beginnen de 2e helft met een nuttige leiding.

De 2e drie-kwartier werd door de Haarlemmers goed begonnen, v. Gogh toont zich nu als binnen-rechts veel beter op zijn plaats, doch ondervindt jammerlijk weinig steun van Seignette, die het weinig goed werk, dat hij in het veld verricht, zoodra hij het vijandelijk doel nadert, halstarrig bederft. Veel meer^doortastendheid en overleg is hier noodzakelijk, terwijl het voorzetten ook vooral wat harder moet zijn.

De Haarlemmers begaan bovendien de taktische fout te Veel op hun rechtervleugel te spelen waardoor de Beer tot gedeeltelijke werkeloosheid gedoemd is.

Het spel is zoo ongeveer een kwartier hervat, als de Hagenaars hun voorsprong vergrooten met een onverwacht schot van rechts, dat Schippers verraste en door een misverstand met een ander achterspeler ongestoord het net bereikt. (2—0).

Dat wordt den Haarlemmers te bar en vol moed valt het blauwwitte quintet weer aan. Het publiek moedigt zijn favorieten luide aan en de stormloopen der gastheeren Worden steeds beter berekend, doch voor de palen ontbreekt het laatste noodige.

De Hagenaars werken zich weer wat los, doch dan ib het blauwwitte elftal weer de baas en na een vrij langdurigen aanval doelpunten zij door ten Cate onder groot enthousiasme. (2-1).

De strijd gaat verder in snel tempo, terwijl het laatste kwartier geheel voor de blauwwitten is. Blommesteija vooral, v. Legden staat hem goed terzijde, behoedt de zwarten voor een nederlaag en Bronkhorst kondigt dan spoedig het einde aan, dat H.B.S. een geflatteerde overwinning brengt, waar een gelijk spel beter de verhouding had weergegeven.

D.PC,—Haarlem. 3—0.

Niet weinigen zullen verbaasd hebben opgekeken, toen hun de uitslag van dezen wedstrijd bekend werd. Algemeen werd een nederlaag verwacht, ten eerste daar D.F.C. verleden week met zulke sprekende cijfers geklopt was, ten tweede omdat Haarlem na twee zware nederlagen alle krachten zou inspapnen. Hoe geheel anders is dat uitgekomen.

Onder veel belangstelling fiuU de heer Groothoff beginnen. D.F.C. speelt eerst tegen wind in. Het Haarlemsche doel komt al dadelijk ia gevaar. Een schot van Koopman tegen den paal springt in het veld terug, Sunderman vangt op, nu echter tegen de lat, waarop de bal weggewerkt wordt. De Haarlemsche rechterwing is bijzonder vlug, keer op keer gaat Leslie Miller er van door, mooie voorzetten worden echter niet benut. Verweij schiet keihard op goal, maar Beeuwkes is niet voor de poes, hij keert den bal kalmpjes. Twee corners op het Dordtsche doel keert hij uitstekend. Dan beproeft D F.C. weer de hechtheid der Haarl. verdediging, die echter ook niet thuis geeft-