HET SPOÜTBLA

Voorwaarts—Alcmaria Victrix 7-O.

Voorwaarts verschijnt met haar gewone elftal. Alcmaria heeft slechts tien spelers; dj besluiten te spelen met vier voorwaarts, hoewel zij met het e'éa backsysteem stellig meer succes zouden gehad hebben.

Met wind tegen spelend neemt Voorwaarts dadeluk het spel in handen. De Alkmaarsche verdediging houdt zich aanvankelijk staande, maar na circa 5 min. plaatst de middenvoor no. 1 uit een goeden voorzet van den rechtsbuiten. De heeren nemen de zaak echter kalm op, zoodat de score slechts langzaam stijgt. Het tweede doelpunt komt door don rechtsbinnen met een fraai schuin schot, even hierna mist hij een strafschop, wegens hands toegestaan. Bh een uitval vliegt oen prachtschot van den Alkmaarschen linksbinnen juist langs het doel. Dan een snelle ren van den kleinen linksbuiten en de rechtsbinnen schiet onhoudbaar nummer drie. Even voor de rust maakt Voorwaarts' linksback een grove fout, maar de gasten schieten ongelukkig tegen den paal. Dit was een prachtkans om tegen te scoren. Bust komt alzoo met 3—0 vror Voorwaarts.

Na de rust ruilt de rechtsbinnen met den middenvoor van plaats; de rechtervleugel heeft nu al geen lust meer om aan de slachting deel te nemen, maar de center is zoo dom den bal toch telkens daarheen te spelen, zoodat scoren een tijdlang uitblijft. Door een treuzelen van den Alkmaarschen doelverdediger komt eindelijk het vierde punt. Het geschreeuw van het publiek doet eindelijk den middenvoor zijn fout inzien; de linkervleugel wordt aan het werk gezet en met succes; onmiddellijk is het 5—0. Dan valt, door een misverstand tusschen spelers en scheidsrechter, aan Voorwaaits nog een strafschop ten deel, doch de rechtsbinnen is zoo fair dezen kans opzettelijk naast te trappen. Door handgeklap dankten de Alkmaarders. Zou Voorwaarts ook zoo" gehandeld hebben indien zij b.v. met 1—0 achter gestaan hadden ? ik hoop het, want nu beteekende dezen daad vrijwel niets.

Nu volgt een sterker zijn van de gasten; een tijd lang spelen zij op de Haagsche helft. Mj willen tegen scoren maar de man onder de lat denkt er anders over. Op prachtige wijze redt hij eens van een bijna onmogelijk schot. Daarop herstelt Voorwaarts zich weer en nog tweemaal doelt de middenvoor van voorzetten van den linksbuiten, zoodat het einde een 7—0 overwinning brengt aan Voorwaarts. 7—2 was echter juister geweest. De Alkmaarders hebben gedaan wat ze konden maar Fortuna was ook niet met henVan de zeven ffnsla haA miAA

- O M11UUOUÏUUI ZBB

op zijn rekening, wat geen kleinigheid is. Zijn schot was zeer goad, maar zijn spel ietwat egoïstisch.

V.O.C. II-H.B.S. II l-l.

Dank zij het niet doorgaan van de wedstrijden van Sparta en Achilles werd deze kamp voor een vrij talrijk publiek gestreden. Het veld had zich onder de zware regen goed gehouden alleen de plaats van de cricketpitch verkeerde in bedenkelijken toestand.

H.B.S. speelde eerbt met den wind in den rug en was daardoor meerendeels aanvallende partij. Om den drang van H.B.S. te weerstaan ging V.Ü.O. weldra met 4 middenspelers werken, waardoor het gevaar voor het doel minder groot werd, maar de aanval duchtig verzwakt was. De roodzwarten verdedigden goed, zoodat H.B S. weinig ernstige kansen kreeg ; toch waren de zwarten een paar maal beslist ongelukkig in hun schot. Onverwachts nam V.O.C. de leiding toen Trotsenburg geheel onnoouig zijn doel verliet, waardoor Breuning geen moeite had het net te vinden. Nog eens beging dezelfde deze fout en weer was een punt het gevolg dat nu echter buitenspel werd verklaard. Met rust was de stand 1-0 voor V.O.C. de omgekeerde verhouding hal ons op dit oogenblik meer de juiste toegeschenen. Nadat weer begonnen was, was V.O.C. het meest aan het woord, maar toch was bun sterker zijn niet zóó, of H.B.S. kwam telkens ook gevaarlijk opzetten.

Punten schenen duur te zijn ten minste het eerste half uur bleef de stand 1—0, toen kwam eindelijk het door H.B.S. wel verdiend puntje, uit een hoekschop, die vrij gelukkig werd ingezet. Na den aftrap zette V.O.C. er nu alles op, maar H.B.S. wierp de aanvallers terug en geen der partijen kreeg weer een kans, zoodat de uitslag, voor V.O.C. wat geflatteerd 1—1 was.

Uit Leeuwarden.

Frisia—Cadetten Alkmaar 5—1.

Nu weet ik toch werkelijk niet, wie ik meer moet bewonderen, de spelers, die in dit hondenweer den strijd aanbonden of 't publiek, dat regen en wind trotseerde om naar de Wilhelminalaan te gaan, of was 't ditmaal de muziek van Van den Berg's populaire kapel die nog zooveel voetbalenthousiasten had opgewekt? Dat ze ons 't verblijf op 't veld heel wat aangenamer heeft gemaakt is zeker, al was de wedstrijd ook van dien aard dat ze alleen ons ook tot 't einde toe gebonden zou hebben.

De aanhoudende regens hadden 't veld nogal glibberig gemaakt, zoodat de militairen niet direct op dreeft komen en Frisia 't spel in handen kan nemen. Herhaaldelijk zweven ze om de militaire veste, maar zuiver spel is niet goed mogelijk en hoewel Plantinga van links en Snijder van rechts nog al eenige kansjes geven, wordt er geen bres geschoten, 't Is daarop de linker vleugel der Cadetten, die goed weet op te brengen en zijn partners een tweetal mooie ballen voor de voeten legt; maar als Hepkema goed wegwerkt weten de Frisianen na een korte scrimmage de leiding te nemen, een voorsprong, die niet lang daarna op nagenoeg dezefde wijze wordt vergroot.

Maar dan is de beurt weer aan das Milit&r