HST JPOEÏBLAU

Cigarettes „LB KHEDIVE

Fabriek BRUSSEIu

, STELLA Goud, Kurk en z/ mondstuk 20 voor 25 ets.

DE fljnStB SCARABEE Goud, Kurk en z/ mondstuk 20 voor 30 ets. U V 6 T 3

' 10 voor 15 ets. .

WATTEAU Goud mondstuk

20 voor 50 ets.

TT.T4.S.—H.V.V. 0-0.

Verrassing en teleurstelling heeft de afgeloopen Zondag aan de Haagsche voetballiefhebbers gebracht: verrassing, omdat wel niemand vooraf aan eene overwinning van HVV zal hebben getwijfeld; teleurstelling omdat gedurende anderhalf uur de aanhangers van beide ploegen vergeefs gehunkerd hebben naar dat éene doelpunt, dat de ovsrwirmng aan hunne favorieten zou brengen. Zoon puntenloos spel geeft den toeschouwer in den regel weinig voldoening, hg gaat naar huis met een gevoel als iemand heeft, die wel lekker maar niet voldoende dineerde. Immers om de doelpunten gaat het heele spel.

Niettemin kan een puntenloos spel behalve spannend, ook fraai zijn, doch ook dit was de wedstrijd Zondag op Houtrust met. Het spel was zslfs verre van fraai, hetgeen veroorzaakt •werd door een Noord-Westes storm, welke goed voetbal ten eenen male onmogelnk maakte. Iedere poging tot samenspel mislukte, daar het niet mogelijk bleek den bal behoorlijk te richten. Bepaald spannend werd de strijd in de tweede helft, toen H.VV. met wind tegen wanhopige pogingen aanwendde om het winnende punt te scoren en de prutzende voorhoede van H.B S. ettelijke kansen om de leiding te krijgen, ongebruikt het.

Het is inderdaad onbegrijpelijk dat M.K.b. uit het groote aantal jonge spelers, waarover zü beschikt, geen betere voorhoede kan samenstellen. Het vgftal dat Zondag daarvoor figureerde, moet, dunkt mij, toch wel te vervangen zijn. Rappard en de Visser toonden eenig begrip van het spel te hebben, hoewel zij verre beneden het middelmatige bleyen. De overige drie spelers hadden met veel meer succes thuis kunnen blijven. Het was ra een woord treurig. . ,

In de middenlinie was Synja zee* goed. Tegen de vleugel Noorduya-Kessler bleek hij wel opgewassen en ook steunde hij de voorhoede op krachtige wijze. Garster was op de spilplaats

onvoldoende en Van Thiel vervulde zgne taak

slechts len deele'door zien u-tsm tena op verdedigen toe te leggen en bg ren aanval de voorhoede aan baar lot over te later. Juist met zoo'n kracht gen wind mee krijgen da middenspelers de beste kassen als de aanval der voorhoede wordt afgeslagen.

De achterhoede van H.B.S. heeft schitterend gespeeld, vooral Denis heeft zich op inderdaad keurige wijze van zijne taak gekweten. Zijn spel behoorde tot het beste, dat ik dit seizoen zag. Zonder overdrijving durf ik schrijven dat H.B.S. aan Denis het getijke spel van dezen wedstrijd dackt, want ik geloof stellig dat zonder hem eea of meer doelpunten door H V.V. zouden zijn gemaakt. Heeren van de elftalcommissie, houdt dezen jongen speler in de gaten!

Alting Siberg stond hem goed ter znde, öij maakte alleen üe fout den bal te veel ia de hoogte te spelen, waardoor enkele gevaarljjko oogenblikken voer de Leve's doel ontstonden. Overigens speelde bh' eene goede partij voetbal.

De Leve verdedigde zijn doel op de wijze als wij van hem gewend zijn. Veel moeilijk werk kreeg hij niet, doch wat hij te doen kreeg deed hij naar behooren zonder fouten te maken.

H.V.V. tpaelde zonder Mundt en Kuutze, die vervangen werdtrn door Laucspach en Preyer.

In de eerste helft van den wedstrijd hadden de geel-zwarten het voordeel van den wind. Zij sloegen een geregeld beleg voor het doel van H.B.S. Door de op een hooping der spelers was het hen echter niet mogelijk een doelpunt te maken. Zg begingen de groote fout het samerjspel te ver door te voeren in plaats van gebruik te maken van den wind eo op grooteren afstand te schieten. Bovendien heten de achterspelers der kraaien hun tegenstanders geen gelegenheid tot schieten. Een oa*^»" aantal hoekschoppen werd op het H.B.S. doel genomen, welke een even groot aantal doelworstelingen ten gevolge hadden, doch geen daarvan leverde iets op.