MET 8P0KTBLAÜ.

Tel. 3314 6 Leidschestraat

ALBERT FRANKEN.

Fine Shoes for Men, Women & Children.

tot iets goeds in staat te zijn.

Ajax was ingedeeld bij groep A en met haar nog meerdere hoofdstedelijke clubs, waarvan er verder nog twee gesneuveld zijn, t.w. D.W.S. en V.V.A. Laatstgenoemde kon het op eigen grond tegen V.R.C. na een half uur verlenging niet verder brengen dan een gelijk spel 1—1, waardoor de Combinatie de volgende ronde bereikt heeft. Bij deze wedstrijd was ik . . tot myn spijt tegenwoordig; ik kom er aanstonds nog even op terug. Verder werd D.W.S. in Bussum met 0—1 door Allen Weerbaar geklopt een niet oneervolle nederlaag voor deze 3e kl.

Met zeer veel moeite Wist De Spartaan in den Polder met 2—1 van het Hilversumsche Victoria te winnen. De bekende Gooische club schijnt de slappe jaren weer te boven te zijn en deze nederlaag met de oneven goal tegen 'n stevig team als de Spartaan in 't veld brengt is niet oneervol.

Een aangename verrassing bezorgde A.W.A. baren aanhangers, door in Hilversum met 7—0 van 't Gooi te winnen en tenslotte wist, zooals wel te verwachten was, Blauw Wit zich te Weesp tegen Rapiditas — de oude club van Buwalda — staande te houden. Met een 3—0 overwinniog keerden de Zebra's uit de cacaoveste terug.

In afd. A zijsa dus in hoofdzaak Amsterdamsche clubs aangebleven. Doch behalve E.D.O. dingt in deze afdeeling ook H.F.C mee en ongetwijfeld zullen de aloude Haarlemmers wel weinig moeite hebben met hun concurrenten.

In afd. B. hebben slechts 3 hoofdstedelijke clubs gestart, waarvan er twee aangebleven zijn. A.F.C. verlengde haar bekerleven, door haar 3e klasse stadgenooten Amstel met 5—1 te kloppen en D.E.C. wist van Purmersteya te winnen, al bewijzen de cijfers (2—0) dat deze zonen van den Purmer geen gewillige slachtoffers geweest zijn. Steeds Voorwaarts bleek tegen het herlevende Alcmaria Victrix niet opgewassen te zijn; met een 0—5 nederlaag keerden deze 38 klassers uit het kaasstedeke terug.

In deze afdeeling staan m.i. de kansen vjor onze stadgenooten tenslotte al even ongunstig als in afdeeling A. Hier toch dingt Haarlem mede en dat de roodbroeken zich zouden laten kloppen is moeilijk aan te nemen. Wat niet wegneemt, dat we toch nog verschillende aardige ontmoetingen kunnen krijgen, vooral als de loting 'n beetje gunstig uitvalt. Vooral zouden we gaarne zien, dat Haarlem of H.F.C hier zouden komen, b.v. tegen A.F.C, Blauw wit of V.R.C. Laten we hopen op 'n goede greep van den loteling.

De competities.

Nog enkele competitie-wedstrijden voor de lagere afdeelingen werden hier Zondag gespeeld.

In de N-afdeeling zetten V.R.C. III haren tegetocht voort en bond nu Rapiditas II met 3 touche's, zonder zelf getroffen te zijn,

aan 't bekende karretje, 't Was wel 'n goede dag voor de V.R C, want al speelde het 2e elftal niet, toch schoot ook dat, door een verrassende 1—2 nederlaag van Ajax II tegen D.E.C. II, een eindje in de goede richting. Wel behoudt Ajax II nog de leiding, maar onmogelijk is het thans geenszins, dat de V.R.Creserves, die slechts een verliespunt meer hebben, tenslotte toch nog met de eer gaan strijken. Zoo gunstig als dus de af geloop en Zondag voor V.R.C. was, zoo slecht was hij voor Ajax. We zijn overtuigd, dat Dade's club door enkele tegenslagen toch niet ontmoedigd zal zgn, doch dat er ernstig verder gewerkt zal worden om in 't volgend seizoen de verloren loopgraven te heroveren.

V.V.A.-V.B..C. 1—1. Reeds schreef ik dat ik er eigenlijk spijt van had, den tocht naar V.V.A.'s veld te hebben ondernomen en dat herhaal ik met 'n gerust geweten, 't Vertoonde spel was slap en behoudens enkele grappige momenten, neigde men tot gapen. Ik had allereerst gedacht, dat V.V.A., dat in de laatste wedstrijden zoo goed voor den dag kwam, ook nu meer presteeren zou. Maar de rood-zwarten moeten 't weer zonder Karei Jibben stellen en al tracht papa Jibben langs 't lijntje z'n favorieten ook nog zoo te inspireeren, hem kunnen ze missen doch des zoon's spel schijnbaar niet. Nu ontbrak geheel en al de noodige Begeisteruog en zat er geenszins verband in de ploeg. Af en toe combineerde het jeugdige binnentrio van de voorhoede heel aardig, doch dit spel is toch te peuterig om tot resultaten te leiden. Slangen, Koopmans (kranig blijft deze stugge speler volhouden) en de nieuweling Waanders hebben verder individueel verdienstelijk gewerkt, doch verder bleven de prestaties beneden 't middelmatige. Voor alles wordt er bij V.V.A. teveel getreuzeld en gepingeld. Theo Houtman had het weer op z'n heupen als van ouds. Hij dreef aardig, sprong over beenen van tegenstanders heen en Was handiger dan ooit, doch natuurlijk bereikte hij met al dat zwierige gedraai absoluut niets.

Z'n broer heeft wel kijk op 't spel, doch is veel te langzaam en ook hij houdt den bal te lang bij zich. Het onnoodige spel op den man van hem en van Schoevaart deed verder onaangenaam aan.

Van V.R.C. kan ik weinig beters zeggen; trouwens, anders hadden de oranje-witten met stukken moeten winnen. Wel verdienden zij m. i. 'n kleine overwinning, doch veel krachtsverschil was er toch stellig niet.

Het optreden van de Volharding-R.A.P.combinatie is, tenminste wat de prestaties van het eerste elftal betreft, een besliste teleurstelling geweest en 't feit, dat de vorige week De Telegraaf nu weer op 'n andere combinatie aandringt (welke dan toch ?) is daarvan op zich zelf al 'n bewijs. Het wil me voorkomen, dat men met de samenstelling van het elftal ook al niet gelukkig is en wat de voorhoede betreft te weinig naar productiviteit gestreefd wordt. Maar ook al zou men te dien opzichte verbeteringen kunnen aanbrengen, dan nog zou 't succes weinig grooter zgn. Voor alles is 't spel der V.R.C.'ers te lakscb, te nonchalant.