HET SPORTBLAD

S

ACHILLES

JERSEYS

-YOITBALLEI en VOETBALSCHOIIEI.,

in vele kleuren en kwaliteiten. Militairen, Vertegen ' woordigers en Vereenigingen flinke korting.

T. TEMMINK & ZN. - MEPPEL - Tel. Int. 199

Stadion zou zijn gespeeld. In plaats van het tooneel te zijn van een opgewekten strijd door duizenden bijgewoond, lag Maandagmiddag het Stadion geheel verlaten, 't Is te hopen tenminste, dat we het volgend seizoen de Engelsehen hier als oaze gasten kunnen ontvangen. De wedstrijd Duitschland—Engeland zou op Goeden Vrijdag te Hamburg gespeeld zgn, maar hier zijn de vooruitzichten minder gunstig en het lijkt ons toe dat er, hoe of het resultaat van den oorlog ook moge znn, nog wel heel wat jaren zullen verloopan, eer er weer een voetbalwedstrijd Duitschland—Engeland gespeeld zal worden.

Gedurende de Paaschdagen vond ér slechts één eerste klas competitie-wedstrijd plaats en wel die tusschen Sperta en D.F.C te Rotterdam.

D.P.C. is in dezen wedstrijd niet fortuinlijk geweest want in de eerste plaats kon v. Hemert niet spelen, zgn plaatsvervanger Schudi geraakte onder den wedstrijd onklaar, zoodat ook deze weer vervangen moest worden. Ten slotte won Sparta met 6—1, maar toch was er meer spanning dan men, gelet op deze cijfers, verwacht zou hebben.

Sparta heeft door deze overwinning haar positie als no. 1 weer wat versterkt en alleen de wedstrijd tegen H.F.C in Haarlem schijnt nog moeilijkheden te kunnen opleveren.

Van de verdere officieels wedstrijden memoreeren we nog, dat Go ahead voor de tweede bekerronde van BeQuick te Groningen met 8—2 verloor, een resultaat dat vermoedelijk ook wel voor een deel op rekening van onvolledigheid van Go ahead geschreven zal moeten worden. Verder wist, eveneens voor den beker, H.F.C. op eigen terrein met 3—0 van Allen Weerbaar te winnen.

Voor de rest werden er verschillende vriendschappelijke wedstrijden gespeeld, waarbij er verschillende waren, die evenveel spanning en goed spel gaven dan de traditioneele intern. Paaschwedstrijden.

Het Amsterdamsche Ajax had bezoek van Wilhelmina en Willem II. Beide clubs kwamen met onvolledige elftallen maar desondanks maakte Willem II een zeer gunstigen indruk, alleen deed de doelverdediger vaak zeer onbeholpen.

A.F.C trok naar Maastricht en Nnmegen en kwam ongeslagen en zonder e'éa tegenpunt in Amsterdam terug. Van M.V.V. werd met 4_0 gewonnen terwnl tegen Quick 0—0 werd

U.V.V. maakte hetzelfde toertje maar in omgekeerde volgorde. De Utrechtenaren sloegen Quick met 6—1 en M.V.V. met 3—1.

Twee Oostelijke eerste klassers speelden in Rotterdam, evenwel zonder succes. Sparta klopte U.D. zeer gemakkelnk met 9—1 terwijl VO.C. tegen Robur et Velocitas met 5—2 in de meerderheid bleef.

In Groningen werden door BeQuick en Forward aardige seriewedstrijden georganiseerd waaraan behalve door de beide Groningsche tweede klassers werd deelgenomen door Vitesse Go ahead, BeQuick (Z) en een elftal van den Engelschen geinterneerden. De geïnterneerden bleken het sterkst te zija en na van Vitesse gewonnen te hebben slaagden ze er in ook in den eindstrijd tegen BeQuick te zegevieren.

25 Jaar Boodbroek. is de titel van het Gedenkboek gewijd aan het 25 jarig bestaan van de H.F.C. „Haarlem".

Het is inderdaad een keurig gedenkboek, in groot formaat met fraaien band, op mooi papier gedrukt en met tal van goede foto's en aardige penteekeniogen versierd

De Heer J. J. Haak schijnt de samensteller van het werk — in het voorwoard meer bescheiden dan juist een boekje genoemd — te zijn en hij en de heeren, die hem blijkens het voorwoord ter zijde stonden, verdienen alle hulde voor het welgeslaagde werk, dat, speciaal wat uitvoering betreft, het fraaiste clubgedenkboek is, dat we tot nu toe gezien hebben.

Gaarne zouden we er hier en daar wat uit overnemen, omdat de geest van oprechte clubliefde, die uit het boek spreekt, wel eens in ruimer kring gehoord mag worden. Op het oogenblik ontbreekt ons echter de gelegenheid om iets er uit over ie schrijven en het boek is te fraai om het in handen der zetters te geven, we willen het gaarne ongeschonden in onze sportbibliotheek bewaren.

Het fraaie werk doorbladerend denken wij onwillekeurig aan het gedenkboek, dat door den N.V.B. uitgegeven zou worden. Is het niet een beetje dwaas, dat een vereeniging wel tot uitgave van een fraai gedenkboek durft over te gaan, terwijl de N.V.B. zelf er in de tegenwoordige omstandigheden voor terug schrikt. Ons dunkt dat Haarlem hier den N.V.B. een leejj heeft gegeven.

Voetbal in Duitschland. O jdanks den ooi log wordt er in Duitschland toch nog heel wat gevoetbald, hoewel de elftallen in de laatste weken door het oproepen van den landstorm nog al verzwakt zijc. Natuurlijk worden de wedstrijden in dienst der liefdadigheid gesteld en het Roode Kruis heeft dan ook reeds van de voetballers een aanzienlijk bedrag ontvangen. Verder besteden de clubs een gedeelte van haar ontvangsten om af en toe eens 'n zending naar de ten velde staande clubleden te sturen, wat natuurlijk steeds welkom is. Ook van het leger zelf komt bericht, dat er achter het tooneel van den strijd, evenals door de Engelschen, wordt gevoetbald. Natuurlijk zijn voetballen voor de soldaten derhalve zeer welkome geschenken en de Duitsche Voetbal Bond heeft dan ook besloten gratis voetballen aan de militairen te verstrekken.