u

HET SPORTBLAD.

De aïgemeene jaarvergadering zal worden gehouden op Zaterdag 8 Mei a. e. te Amsterdam. De agenda voor deze vergadering zal na de bovenbedoelde bestuursvergadering worden rondgezonden. Be le Secretaris,

Adm. de Rugterweg 88. C. J. GROOTHOFF.

Het komend Crioketseizoen.

Langzamerhand begint er ook wat leven in de cricketwereid te komen en op het groene veld werd te Hilversum alweer de eerste wedstrgd gespeeld, een oefenwedstrijd tusschen een Bilversumsch elftal en een aantal Haarlemsche en Amsterdamsche spelers waarbij van Booven, zooals hij bg dergelijke wedstrijden vrg geregeld pleegt te doen, met een flinke score van 93 begon.

Het ziet er naar uit dat dit seizoen weer de geregelde competities zullen worden gespeeld, De vereenigingen hebbon zich tenminste reeds in deze zin uitgesproken en alleen zal er misschien in de indeeling eenige verandering gebracht moeten worden voornamelijk doordat Haarlem door de mobilisatie danig is verzwakt zoodat het waarschijnlijk dit seizien in plaats van in de le klas in de 2e zal spelen. Ook de andere clubs hebben door de mobilisatie te lijden maar algemeen schijnt men desondanks vol goeden moed te zijn en zal men met de beschikbare spelers trachten het geregelde programma aftewerken.

Een noodcompetitie, zooals de N.V.B. er van maakte, heeft men voor cricket niet noodig, daar hier promotie en degradatie, kampioenschappen en wat dies meer zg, betrekkelijk als een bijkomende zaak worden beschouwd. Men speelt het spel om het spel en acht men zich te zwak voor de eerste dan speelt men eenvoudig in de tweede klas, terwijl omgekeerd wanneer een vereeniging werkelijk bewijst krachtig genoeg te zgn om in de eerste klas uittekomen er wel voor gezorgd wordt dat deze vereeniging ook in een sterker milieu wordt ondergebracht.

Buiten het Westen, dat in de laatste jaren vrijwel het bolwerk der cricketsport is geworden, schjjnt er langzamerhand toch ook elders wee» wat meer animo te komen. We hebben reeds melding gemaakt van het oprichten eener cricketclub in Apeldoorn en kunnen hieraan toevoegen dat ook het Ngmeegsche Quick besloten heeft een cricket-afdeeling ia het leven te roepen, waarvoor zich reeds een 25 tal leden opgaven.

In Enschede heeft het spel reeds geruimen tijd vasten voet en zoo is in Apeldoorn, Nijmegen en Enschede de kern voor een Oostelijke competitie aanwezig. Ook in Groningen zal dit jaar gecricket worden, maai? voorloopig nog slechts door de Engelsche geïnterneerden, die door tusschenkomst van de M.C.C. hetnoodige spelmateriaal zullen ontvangen.

De N.G.B. heeft de noodige voorlichting betreffende het aanleggen van een wicket gegeven en het ligt verder in de bedoeling om eenige westelijke elftallen uit te noodigen om in Groningen te komen spelen, waardoor men hoopt ook onder de Gronnngsche sportlui zieltjes voor de cricketsport te winnen. Groningen ligt wel wat ver van het cricketcentrum verwijderd maar er zullen altg'd wel westelijke

elftallen gevonden worden die eens 'n enkele maal een uitstapje naar Groningen willen doen, zoodat men voor gebrek aan wedstrijden niet bevreesd behoeft te zgn.

ATHLETIEK =

Nederlandsche Athletiek Unie. Be Vaardigheidsproeven. De Nederlandsche Athletiek Unie zal op de volgende dagen gelegenheid geven tot het afleggen van de Vaardigheidsproeven van het Nederlandsch Olympisch Comité.

Zondag 9 Mei te Rotterdam, 's morgens 10 uur op het Sportterrein Woudensteijn.

Zondag 16 Mei te 's Gravenhage, 's morgens 10 uur op het Sportterrein Houtrust.

Op een nader te bepalen datum zullen de proeven te Amsterdam afgenomen worden.

De vaardigheidsproeven, die ressorteeren onder de Nederlandsche Athletiek Unie zijn de volgende: Groep I. Loopen. Keuze uit: 100 M. in 13 sec. 400 „ „ 65 „ 1500 „ „ 5 min. 15 sec. Groep II. Springen. Voldoen aan alle volgende eischen:

Verspringen zonder aanloop 2 M.

„ met „ 4.25 M.

Hoogspringen zonder „ 1.06 „ „ met „ 1.35 „

„ met steun op een hand 1.30 M.

(over een hek). Verspringen met; polsstok 5.50 M. (over

9 een sloot).

Groep V. Uithoudingsvermogen. Keuze uit: Wandelen 85 K.M. in 7V2 uur (deze proef wordt op bovengemelde data niet afgenomen, doch op een nader aan te geven dag). Loopen 10 K.M. in 55 minuten. Groep VII. Diverse takken van sport: Discuswerpen 2 Ko. 26 M. Speerwerpen 30 „

Hamerwerpen 12 „

Kogelstoten, 7.25 Ko. 8 „ Deze groep VII is de z.g. groep voor het bizonder eereteeken. Hij namelijk, die voldoet aan twee der eischen van groep VII wordt toegestaan bij het eereteeken eene gesp te dragen op het lint.

Aangiften tot deelneming kunnen geschieden bij den heer D. J. de Vries, den Secretaris der Nederlandsche Athletiek Unie te 's-Gravenhage. Athletiekwedstrij den. Den Besturen der aangesloten vereeniging wordt beleefd Verzocht, met het uitschrijven van wedstrijden niet te wachten tot de maanden Juli en Augustus, doch hiermede zoo mogelijk reeds in Mei te beginnen, aangezien het anders wederom te verwachten is, dat in Juli en Augustus dezelfde dagen gevraagd zullen worden voor verschillende wedstrijden, hetgeen niet bevorderlik is voor de deelname.

D. J. DE VRIES, Secr. Regentesselaan 152, Den Haag.

De tweede demonstratie te Deventer. Onder enorme belangstelling ongeveer 3000 toeschouwers militairen en burgers waren aan' wezig, had Zaterdag te Deventer de tweede groote athletiekdemonstratie plaats.