HE T SPORTBLAD.

afwezig is. Ook Dulfer heeft z'n dag niet en plaats dikwjjls veel te hard naar z'n buitenspeler, waardoor 't leder nog al eens uit gaat. Nadat, een doelpunt van M.S.V. wegens buitenspel ongeldig is verklaard, (wat bg de M.S.V.ers nog al opschudding veroorzaakt) krijgt de rechtsbuiten den bal in buitenspel positie, loopt naar binnen en als Molenaar de fout begaat, te vroeg uit te loopen, schiet hij den bal in den rechterhoek van het verlaten do%l. Hoewel grensrechter en speler appelleeren wordt 't doelpunt toegekend en is de stand 1—S.

Weder pakt Velocitas aan, van Bennekom en Detiger spelen vrijgoed samen, doch de drie middenspelers begrijpen elkaar niet. Een hoogen bal van rechts kopt v. Heemstede keurig in 't net, doch buitenspel maakt 't doelpu&t ongeldig, 't Was echter uitstel van executie, want spoedig daarop maakt dezelfde speler met een ver schot, een tweede punt 2—3. Dit bleek de laatste krachtsinspanning van de cadetten te zgn, daar M.S.V. 't spel in handen neemt. Molenaar weet eenige malen schitterend te redden.

Opvallend was 't groote verschil bij het nemen van hoekschoppen bij Velocitas en M.S.V., de bezoekers plaatsten deze meestal goed voor doel, terwijl wij de cadetten er slechts één goed zagen plaatsen.

't Einde komt met een 3—2 overwinning voor Maastricht, welke deze in alle opzichten verdiende, al was een der Maastrichtsche punten een presentje van den scheidsrechter, die zich blijkbaar vergiste.

't Gaat den laatsten tijd verre van goed bij Velocitas en als a.s. Zondag de voorhoede weer zoo teleurstelt en 't in de verdediging eveneens zoo hapert, zal N.A.G. zeker revanche nemen voor de geleden 4—1 nederlaag.

Velocitas II speelde eindelijk eens een wedstrgd en overtrof de verwachtingen door met een onvolledig elftal met 2—1 van Vlissingen

I te Vlissingen te winnen, waardoor N.A.C. H'a kansen op 't kampioenschap in die afdeeling weer gestegen zijn en de uitslag van den Zondag a.s. te spelen wedstrijd Velocitas II N.A.C.

II van veel belang wordt.

N.A.C. I trok met vier invallers, voor Peltzer, Klein Wentink, Verlegh en Wertens naar Maastricht en verloor met 2—0.

Indien a.s. Zondag N.A.C. weer eens volledig is, kan 't een spannende wedstrgd tegen Velocitas worden; toch voorspel ik na 't geziéne van de laatste Zondagen een kleine overwinning voor de Bredasche burgers.

Uit Maastricht.

Hoewel het terrein niet erg meewerkten, werd er Zondag tusschen M.V.V. en N.A.C. toch een aardige wedstrgd gespeeld. Beide elftallen waren onvolledig, waarvan echter N.A.C de meeste hinder ondervond, daar het M.V.V. elftal een werkelijk goed geheel vormde. De thuisclub was dan ook dadelijk in de meerderheid en het werd in hoofdzaak een strijd tusschen den Maastrichtschen aanval en de Bredasche verdediging, waarbij de Bredasche doelman Oomen zich bijzonder onderscheidde. Hij hield alles wat maar eenigszins houdbaar was, er uit en het gevolg was dat de thuisclub haar overwicht gedurende de eerste helft niet in cijfers kon uitdrukken.

In de tweede helft slaagde eindelijk Ulrich er in na fraai voetbal, het eerste punt voor M.V.V. te maken. Gedurende korten tijd treedt N.A.C. nu aanvallend op maar gevaarlijk wordt de Bredasche voorhoede slechts zelden. Spoedig is het dan ook weer met het overwicht van N.A.C. gedaan en de zeer goed spelende voorhoede der thuisclub maakt het Oomen weer duchtig lastig. Van een voorzet van Ulrich weet dan Piederiet te profiteeren om een tweede doelpunt te maken, dat tevens het laatste bleek te zgn, zoodat M.V.V. een welverdiende 2—0 overwinning kon noteeren. Het Maastrichtsche elftal viel zeer mee en wanneer steeds zoo goed gespeeld was, zou M.V.V. dit seizoen meer succes gehad hebben.

Uit Peelland.

Van een groot aantal supporters vergezeld, trok „Helmond" Zondag weer naar Eindhoven om te trachten zich de meerdere van de Philips Sport-Veresniging te toonen. Laat ik maar direct zeggen, dat het bij trachten gebleven is; wel wist Helmond de beide puntjes uit het vuur te slepen, doch de meerdere heeft zij zich niet getoond. Met een gelijk epal hadden de geel-zwarten meer dan tevreden kunnen zijn, ja zou eene 2—1 overwinning voor Philips de verhouding nog iets juister hebben weer gegevenMet goed spel in het veld komt men er niet altijd: doelpunten maken is de hoofdzaak efl waar Helmond deze kunst dank zij de hulp van Vrouwe Fortuna iets beter verstond, bfl' hoefden de talrijke supporters geen berouw van hun uitstapje en de koude voeten te hebben. Philips moest ten slotte toch het onder' spit delven, daar hare binnlenspelers voor doel de kluts schijnbaar kwijt waren en niet van de door de uiterst snelle buitenspelers geboden kansen wist te profiteeren. De Helmond voor* hoede moest het juist van de drie binnenspelera hebben en dit beschouwd, zou men de uitslag

A. A. KNUIJVER & ZONEN,

Hofleveranciers van H.H.M.M. de Koningin en de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik.

Ged. Raamstraat 11 en 12, 's-GRAVENHAGE.

TELEFOON H 863.

MEHBELPAISiË MjEJSrr