HST SPORTBLAD.

van een moeilijken wedstrijd is hij naar onze meening ongeschikt, want hij heeft getoond den natuurlijken aanleg, welke den waren spelleider kenmerkt, te missen.

Onbehoorlijk was echter de houding van sommige spelers, die van de zwakke leiding van den scheidsrechter gebruik maakten om aan het spel, een unfair karakter te geven. Hoogst onsympathiek was de houding van het publiek.

Men vergete toch niet, dat de scheidsrechter ook voor zgn pleister tusschen de kalklijnen is.

Waar moet het heen als de scheidsrechter na afloop van den wedstrijd met een pak slaag wordt bedreigd, omdat hij, naar het oordeel van het publiek, een verkeerde beslissing nam?

Zullen wij, zoo voortgaande, in de toekomst fatsoenlijke menschen kunnen vinden, die bereid zijn de leiding op zich te nemen ?

Dat het bondsbestuur toch tijdig ingrijp» en dat het er toch vooral voor wake, dat de leiding van belangrijke wedstrijden niet worde opgedragen aan onkundige menschen!

De wedstrijd was buitengewoon spannend en over het geheel genomen wogen de partgen tegen elkaar op. De voorhoede van V.O.C. combineerde beter dan die van H.V.V., doch de Rotterdammers wisten de kansen niet te benutten, terwijl de geelzwarten deze dankbaar accepteerden.

Op de middenvoorplaats van het Haagsche elftal debuteerde de Engelschman Beadle, die geen aanwinst bleek te zgn en het bewijs leverde, dat er ook Engelsche voetballers zgn, die geweldig kunnen knoeien.

Zie hier de elftallen.'

H.V.V.: van Houthem (d.); Feith en Launspach (a.); Everts, N. N, en Freiburg (m.); Dé Kessler, Heynen, Baedle, B. Koesier en Wilhelm (voor).

V.O.C: Jeekel (d.); Bronger en J- v. d. Sluys (a); Hörburger, Rogman en Hörburger (m.); Beyers, Vermaas, Boerdam; Brand en de Wolf (voor).

H.V.V. is aanvankelijk sterker en oefent sterken druk uit op het Rotterdamsche doel, waar echter Bronger en v d- Sluys goed gesteund door Jeekel alle aanvallen gemakkelijk afslaan.

Dé Kessler roert zich geducht en brengt den bal herhaaldelijk snel op, doch zgn voorzetten zgn onzuiver.

De voorhoede van V.O.C. onderneemt eenige aanvallen, geleid door Brand, doch doorslecht schieten der binnenspelers blijft ook aan deze zijde het succes voorloopig uit.

Een mooie ren van Wilhelm besloten met een zuiveren voorzet stelt Boelie Kessler in de gelegenheid aan H.V.V. de leiding te geven. (1—0). De geel-zwarten behouden eenig overwicht, waardoor zij in staat zijn hun voorsprong te vergrooten. Boelie Kessler breekt door de Rotterdamscheverdediging en lost een goed schot, dat Jeekel wel stopt, doch voor hg den bal kan wegwerken loopt Dé Kessler hem in 't net (2—0).

Het publiek begint reeds op een inmaakpartij te rekenen, doch het heeft buiten den waard, i. c. de V.O.C.-voorhoede gerekend. Meer en meer komt deze linie op dreef en zij brengt voortdurend de Haagsche veidediging in het

nauw. Van Houthem is safe en stopt verschillende moeilijke ballen.

Eens redt hij op schitterende wijze door den bal corner te werken, doch deze, goed genomen door Beyers, levert een doelpunt op, daar Vermaas buiten bereik van Van Houthem in het net kopt (2—1). V.O.C. blgft hard doorwerken en heeft thans het beste deel van het spel. Zg slaagt er in uit eene doelworsteliig den achterstand in te halen, zoodat bij het aanbreken van de rust de stand gelijk is (2—2).

In de tweede helft zgn de geelzwarten in de meerderheid en een paar maal ontsnapt het Rotterdamsche doel maar net aan het gevaar. De Haagsche verdediging begaat de fout te veel op te dringen, waardoor, bij een snellen aanval der rood-zwarten, de geelzwarten worden overrompeld en voor Feith zich kan herstellen heeft Boerdam gescoord (3—2).

Geprikkeld door dezen tegenslag wordt het spel der geelzwarten ruwer, waartegen de Rot terdammers zich niet onbetuigd laten. Dit geeft aanleiding tot verschillende botsingen, waartegen de scheidsrechter onvoldoende optreedt.

Als er even voor een ongeval is gestopt, waarvoor aan H.V.V. een vrijen schop werd toegekend, krijgt Dé Kessler den bal, die hem naar Boeli plaatst en deze daardoor in de gelegenheid stelt Jeekel voor de derde maal te passeeren (3—3).

De strijd wordt nu fel. V.O.C. wordt ingesloten, wat H.V.V. noodlottig wordt, want uit een snellen doorbraak weet Boerdam keurig te doelpunten (3—4).

Het spel ontaardt meer en meer.

H.V.V. is thans overwegend sterker en doet eene uiterste poging. Dé Kessler wordt ongestraft in het fatale gebied gehaakt.

Dan maakt een der Rotterdamsche verdedigers hands binnen het strafschopgebied. Er ontstaat een geweldig tumult; de scheidsrechter raakt de kluts kwijt en er wordt wel 5 minuten lang met de spelers en het publiek geconfereerd.

Als de gemoederen wat gekalmeerd zgn geeft de scheidsrechter.... hoekschop.

Algemeen gehoon I

Drie maal achtereen forceert H.V.V. een hoekschop, waarna een schot van Dé Kessler den zijpaal milimetert.

Dan is het drama uit....

Het publiek rent naar de kleedkamers en neemt een dreigende houding aan.

Een Rotterdamsch heertje begint te knokken met een Haegenaertje 1

Dan komen de spelers weer in het veld. Jeekel gaat in het doel en Dé Kessler neemt een strafschop, die tot vreugde van het publiek zat.

Later hoorde ik, dat H.V.V. tegen het niet toekennen van een strafschop had geprotesteerd, van daar deze laatste vertooning. De protestcommissie zal dus moeten uitmaken of V.O.C. den wedstrijd heeft gewonnen, dan wel of de uitslag 4—4 moet zgn.

De behandeling van dat zaakje zou ik wel eens willen bijwonen, dat kan aardig worden.

JAN VAN DEN HAAG.

TJ.V.V.—D.B.C. 2-4. Het is aan de roodwitte Stichtsche eerste