HET SPORTBLAD.

mik

tl HOLLEN KAMP 6 C?

Amsterdam ^Rotterdaon den RosctisBreci©*.

In onze magazijnen vindt U steeds een keur» collectie der modernste modellen voor Heerenen Kinderkleeding, vanaf het fijnste genre tot de meer goedkoopere soorten, zoowel maatwerk als confectie. Ook in Sportkleeding zijn wij ruim gesorteerd.

der sterkste le klasse vereenigingen in den lande. Deze krachtmeting is een succes geworden voor de 2e klassers, die wederom door hun spel en met het verkregen resultaat aangetoond hebben, dat zij volkomen tegen de le klasse vereenigingen opgewassen zgn. Door 't gemis van Broekman — die door Prins onvoldoende vervangen werd (overigens was het elftal compleet) ontwikkelde de voorhoede minder productiviteit dan in des laatsten tijd, doch de verdediging bleek volkomen tegen de aanvallen der Rotterdamsche roodbroeken bestand, terwijl Ajax in 't veld ook geenszins voor haar tegenstanders onderdeed.

Het Rotterdamsche elftal, dat met invallers voor Jeekel, Jan v. d. Sluis en Boerdam verscheen (een besliste verzwakking) heeft wat de verdediging betreft, een uitstekenden indruk gemaakt. De invaller doelman, Rinck, werkte een enkele maal zwak weg, doch overigens deed hij z'n werk naar behooren. De rechtsback en de invaller spil vielen niet op, doch slecht waren ze niet.

Van de gebr. Hörburger hebben we weer genoten, 'k Had hen in langen tijd niet zien spelen en daar men zoo weinig meer over deze voetbalgoochelaars hoorde, dacht ik al, dat deze zwartgesnorde tweelingen ietwat op hun retour waren. Geen sprake van, hoort Heerlgk lenig en snel hebben zg gespeeld, goed den aanval steunend, dan weer in laatste instantie redding brengend als 't publiek al meende, dat een Ajax-doelpunt genoteerd kon worden. Neen, van aftakelen is nog geen sprake en 'k ben 't met den aanstaanden gemeentegeneesheer van De Lemmer, Kees Bekker, wiens oordeel over spel en spelers als zeer competent gelden mag, volkomen eens, dat deze broers nog steeds tot de fijnste spelers van ons land behooren.

Ten slotte noem ik Bronger, de beste achterspeler van 't veld. Hjj heeft uiterst secuur en massief verdedigd. Hoewel geenszins zwaar gebouwd, is deze blonde V.O.C.'er een van de stevigste spelers, die op onze velden uitkomen. Als Prins of Pons Pelser, beiden toch pootige knapen, het al eens met stevigheid probeerden, werden ze op zg gezet als zwakke ventjes, die tegen een reus optornen. Het systeem van verdedigen van V.O.C. is overigens vrij ouderwetsch. De vleugeihalfs dekken nog den buitenman, terwijl met vójr- en achterback gespeeld wordt. Doch ook deze methoda van verdedigen blijkt, goed doorgevoerd, doeltreffend te zgn. Wat den aanval der Rotterdammers betreft, kan ik weinig goeds zegges. 't Was een zeer middelmatige liuie en alleen de rechtsbinnen, Brand, was af en toe gevaarlijk. De linksbuiten bracht soms snel o» daarentegen

was de rechtsuiterst zeer zwak. In het veld werd soms aardig gecombineerd, doch voor doel was 't werk van dit aanvalsquiotet bepaald zwak.

Ajax heeft zich tegen dssze sterke tegenpartij uitstekend geweerd en 't zou onverdiend geweest zgn als zij verloren had. Ziegeler deed z'n werk naar behooren, al was z'n wegwerken 'n paar maal vrij slordig. Scboevaart ea Gebr«:ls hebben zeker en pootig verdedigd, al was het plaatsen van vrye ballen verre vas goed. De middenlinie was weer keurig en vooral Joop Pelser liet fraai technisch spel zien, terwijl ook Terwee weer z'n besten vorm te pakken had. Gedurende de tweede helft scheen dit trio eenigszins uitgespeeld en toen werd bjjna uitsluitend verdedigd. V.O.C. was toen in de meerderheid, maar de Aj*x-middeclinie herstelde zich weer en tegen 't einde waren daardoor de Amsterdammers weer in'de meerderheid.

De voorhoede was door 't gemis van Broekman zeer verzwakt. De proefneming met Prins is als mislukt te beschouwen. Zgn gebrek aan baltechniek is oorzaak, dat hij te langzaam in z'n bewegingen is, waardoor hg kansen verknoeit en bij 't opbrengen dikwijls de combinatie verbreekt. Gupffert en De Natrix waren de besten, doch beide spelers staan veel te vaak off Bide. De Natrix moet zich verder eens ter dege oefenen in het nemen van hoekschoppen; dat doet hij nu meestal bar slecht.

Het spel verloop wil ik niet nader beschrijven. Bijna voortdurend wogen de partgen uitstekend tegen elkaar op en slechts zelden kwamen er periodes voor, dat een der partgen eenig overwicht liet gelden. Scheidsrechter v. Praag is mg in dezen wedstrgd zeer meegevallen, al heeft hij na rust het bgna voortdurend offside staan van Gupffert onvoldoende opgemerkt. Hij leidde op sympathieke, bescheiden wijze, iets wat bg friendly games steeds gebeuren moet, doch maar al te vaak niet geschied.

Zoo heeft dat Ajax wederom aan een le klasser het hoofd geboden, hetgeen op zich zelf reden tot tevredenheid geeft. Welke le klasser zal 't zijn, die Ajax nu eens 'n nederlaag toebrengt? Zal dat in de promotie-wedstrgd dan gebeuren? Maar Blauw Wit is er ook nog

FRANS SCHOEVAART

ELECTRO-TECHNISCH BUREAU LICHT- & KRACHT INSTALLATIËN

AMSTERDAM CEINTUURBAAN 422

TELEFOON ZUID No. 5958