HET 8 P O

Uit Arnhem.

Vitesse stelt zich op zonder Lacher, voor wiea Jae Binkes op zijn oude plaats is gezet en met Flipse Witteveen als rechtervleugel. De rest van het elftal is als steeds in de laatste wedstrijden. U.D. komt uit zonder Spaanders en Pluijm, welk gemis zich, vooral in de verdediging in geen geringe mate deed gevoelen. Een vrij talrijk publiek is aanwezig, zooals trouwess in Arnhem steeds het geval is wanneer de Boodwitte koekenieren de gasten zyn. Bij den aanvang reeds blijkt dat het spel wel aantrekkelijk zal worden want beide partyen zeiten onmiddellijk alles in en aardige staaltjes voetbal zijn er het gevolg van.

Het eerste succes is voor U.D. Als Jan Grijseels den bal krijgt rent hij langs de lijn, laat Jansen eenige meters achter zich en nog slaan Holtus en Demmink te staren naar het formidabele loopen van onzen nationalen kampioen, als v. d. Landt den door van der Hout gemisten voorzet opvangt en onberispelijk langs Brons plaatst 1—0.

„Eerste gewin is kattegespin" denken de Vitesse-menschen en eeeergieker worden hun aanvallen, waarbij vooral de vleugelspelers onze aandacht blijven trekken door hua soepel fpeiletja. Als Witteveen weer eens voorzet, krijgt een der U.D. back in het strafschopgebied den bal tegen z'n handen en Demmink trapt uit dea vrijen schop den gelijkmaker onhoudbaar in.

Steeds maar blijven de geelzwarten het offensief behouden en de Deventer verdediging blijkt ia het minste niet bestand te zyn tegen zulke hecht opgezette aan valles. Slechts Overoem in het doel en de Vries als back hebbes iets in te brengen ea legio zyn de kansen die voor bet U.D. doel dea Arnhemmers worden aangeboden. Meermalen fluit de scheidsrechter (8*mans naam is ons onbekend) af voor buitenspel, doorgaans echter wordt er slecht geschoten of ia Ovsreem de man die een doelpunt verhindert.

Als Flipse evenwel langs de U.D. backs loopt, kan da doelman het leer niet meer keeren en Vitesse heeft de leiding, welke zij vrijwel direct dasrop vergroot ziet door een doelpunt van Geuze, ontstaan uit ean goedgenomen hoekschop.

Slechts af en toe weet U.D. het spel te verplaatsen, doch haar aanval wordt ia het minst niet gesteund door de halfs en ten slotte vinden Kelder, Ebeling-Koning, v. d. Lande, v. Houten en Gryseels onoverkomelijke struikelblokken in de geelzwarte verdediging, waaria Holtus zijn ouden vorm vertoont en Demmink een waardig voorbeeld aan hem neemt. Daarenboven zijn de V. halfs eea klasse beter daa die vaa de tegenpartij ea vooral Wennekes munt weer uit. Tot overmaat van ramp wordt Gryseels, nauw hersteld van een drie-weekeche ongesteldheid, gekwetst ea kaa daarom zijn snelheid niet meer demonstreeren. Zijn waarde ia de voorhoede daalde daardoor beneden nul.

Eea eigenaardig incident ontstaat als even buiten het U.D. strafschopgebied Vitesse een vrijen schop kry'gt te nemen.- Ten slotte werd deze naast gewerkt, a's de schop minstens zes keer is overgenomen, 't zylwegens het veronachtzamen van dea voorgeschreven afstaad door

R T B L A D.

U.D., 't zy wegens te vroeg trappen door Vitesse. Twee U.D.'ers beliepea daarbij een aermaning op van den scheidsrechter. Bust breekt aan met 3—1.

De tweede helft is zoo mogelijk nog meer voor de Arnhemmers, doch de heeren zyn voor doel de kluts kwijt. Zoo mist Geuze driemaal achtereen vrije kansen en ook zyn medespelers weten niet te profiteeren van de aangeboden kansen. Max Wennekes, neg niet gerust over den uitslag, komt daarom den aanval versterken, stuurt Israël naar achteren en spoedig verdwijnt door zyn toedoen no 4 in het U.D.-net.

Het vyfde Vitesse pust schijnt te zullen komen uit een in eens opgevangen voorzat door Terpse, doch Overeen bevindt zich juist op de goede plaats en verhindert op soliede manier verdere Anshamsche doelpust-aspiraties. Zyn collega aan de andere zijde, Brons, etn speler, waarvan Vitesse pleizier zal krijgen, doet echter nist voor hem OEdtr, e?BS grabbelt hij, al liggende, den bal voor van Houtan's voeten weg.

Het einde komt met een groote overwinning van Vitesse, welke doet denken aan kampioenstyden. Intusschen speelden de Arnhemmers, ia tegenstelling met vorige week tegen G.V.C., zeer goed ea zonder me aan overdrijving te buiten te gaan, durf ik gerust te beweren dat Vitesse momenteel weer zoo niet het sterkste, dan toch eea der sterkste Oostelijke elftallea bezit. Achtereenvolgens ondervonden Bobur, Quick, G.V.C. en U.D. dit aan den lijve. Slechts tegen Go-Ahead in December werd, na de vervanging vaa de van Laars ea Wichers door jongere spelers uit het reserve-team, verloren en ook dezen wedstrijd (2—1) had, zelfs volgens de Deventenaren, een Arnhems che overwinning moeten opleveren.

Vaa de ondersta plaats, iets in de V. annalen ongehoord, is men af, de kwestie gaat er nu weer om, zoo hoog mogelijk te klimmen op den competitieladder en de niet weinig geschokte Arnhemsche reputatie te herstellen. Het laatste is, daak zij eenige serieus opgevatte oefecspelen tegen Westelijke eerste klassers, gelukkig bijna geschied.

Viteese III speelde op het oefenterrein tegen S.M.N. haar laateteu wedstrijd. De 2—1 nederlaag tegen de derde klasse kampioenen is een net resultaat van de jongere editie, die gehandicapt was door ziekte e. a. van eenige krachten.

Uit Nijmegen. Quick en V.B.A. hebben Zondag j 1. te Nijmegen een vriendschappelyken wedstrijd gespeeld, waarvan de bruto opbrengst ten goede komt aan de watersnoodslachtoffdra. Jammer dat het minder gunstige weer een geregeld bezoek in den weg stond. Het was nogal onstuimig. Echter is het resultaat toch nog bevredigend geweest. De krachtige wind, di« schuin over het veld woei, heeft bovendien verhinderd dat beide ploegen, door onvoltallig' heid aan weerszijden toch al gehandicapt, bu» beste spel konden vertoonen. In de le helft was Quick hoofdzakelijk aanvalle d, als gevolg van den krachtigen steun van den wied. D* Amsterdammers behaalden zich het meest tot verdedigen, ea het gelukte alle scoorkanee-