HET SPORTBLAD

Naast de ACHILLES-Extra hebben wij ook Voetballen voor zuiniger beurs.

Vraagt de AJAX-Voetbal No 5, compleet f 7 90. Match-Kwaliteit. Hoogst betrouwbare. (Waar niet verkrijgbaar, rechtstreeks bij ons te

bestellen). T- TEMMINK & Zn. - Amsterdam

dan wij van hem gewend zijn en bij de weinige schoten die hij te verwerken kreeg wekte hij niet veel vertrouwen. Hij had de ballen niet klemvast en ook het wegwerken, vooral in de tweede helft, was onvoldoende.

Van de middenlinie, waarover wij hiervoor in haar geheel reeds het een en ander gezegd hebben, was Martens nog de minst slechte, hoewel hij geen schaduw was van wat hij in Ajax presteert. Zijn spel had zichtbaar te lijden onder dat van Van Haeren. Hij beging de fout het leder vaak te lang bij zich te houden, wat hem slecht bekwam. Van contact met de naast hem spelenden Hulsman hebben wij niets gezien. Deze speelde een spelletje in z'n eentje, slordig, ontactisch en ondoordacht. Hij miste bovendien eenige malen leelijk, zoodat hier met alle recht van een volkomen failure gesproken kan worden. Hetzelfde kan gezegd worden van den Be Quicker Legger. Deze moet wel een heel slechten dag gehad hebben, want wij kunnen ons eenvoudig niet voorstellen, dat de speler die wij Zondag aan 't werk hebben gezien, voor een ploeg als De Zwaluwen, het officieuze 2e Nederlandsche elftal, in aanmerking. Hij miste zelfs de elementaire beginselen van het spel en gaf bovendien blijk het spel van de voor hem spelenden vleugel De Natris—Broekman geheel niet te begrijpen. Ook het samenspel met Tetzner, waaraan hij toch gewend is, liet alles te wenschen over.

Dat de voorhoede er onder deze omstandigheden niet veel van terecht bracht is te begrijpen. Men miste de stuwende kracht van een halflinie die een onderbroken aanval opnieuw opzette, men moest het doen met slechte of in 't geheel niet geplaatste ballen, waardoor menige aanval reeds ten doode opgeschreven stond voor de geboorte.

Hoewel er van mooi en goed doorgevoerd combinatiespel bijna geen sprake is geweest, viel er toch zoo nu en dan nog wel wat te genieten.

De Natris had er goeden zin in — hij wilde blijkbaarzijn passeeren voor het Ned. elftal te schande maken — en liet eenige malen den Engelschen backs zijn hielen zien, maar zijn spel was te egoïstisch om succes te hebben,Van zijn voorzetten kon hij de goede hoogte echter niet vinden en steeds kon de Engelsche verdediging zijn lage voorzetten onderscheppen. Broekman leek ons wat zenuwachtig in den beginne, en hoewel hij er later wat beter in kwam, bleef ook hij beneden zijn vorm.

Pijl kon ons ook ditmaal niet bekoren. Hij had een moeilijke taak tegen den Engelschen midhalf, die een uitstekende partij speelde, maar was vooral voor het doel zeer zwak. Een paar schitterende kansen om te doelpunten liet hij ongebruikt en verzuimde het spel te openen naar de vleugels die toch waarlijk niet het slechtste deel van de ploeg vormden. Blinkhof, die ter elfder ure den Go Ahead-speler Halle had vervangen, heeft gezwoegd van begin tot einde, wat zeker zijn grootste verdienste was. Hij speelde goed met Hamel samen, waardoor deze Ajacied gelegenheid kreeg eenige goede voorzetten te geven, die echter door het binnentrio niet werden benut. Hamel was

feitelijk de eenige die op een goeden wedstrijd kan terug zien.

Resumeerend meenen wij niet te veel te zeggen als wij dit Zwaluwen-elftal een volkomen mislukking noemen. Er zijn nu reeds zooveel mislukkingen te boeken geweest met heterogene teamse dat wij toch waarlijk wel eens willen zien hoe een elftal van brokstukken van ploegen het eraf brengt. De Zwaluwen hebben zoo mooi gelegenheid dit eens te probeeren!

Over het spel der Engelsche valt moeilijk een goed oordeel te vellen. Daarvoor was de tegenstand die de Zwaluwen boden te gering. Exeter City domineerde in alle opzichten over de HoUandsche ploeg. Opvallend was het goede koppen en de buitengewone meesterschap over den bal. De beste spelers vonden wij den linksback, den middenhalf en den rechtsbinnen, die de hattrick verrichte. Overigens speelden alle spelers zeer gemakkelijk, zooals te verwachten is van menschen die dagelijks met den bal oefenen. Het tempo was echter o.i. te langzaam.

Scheidsrechter prof. Snapper leidde het spel goed en was de meester in het veld. Hij liet zich gelukkig niet beïnvloeden door het appelleeren van Tetzner, hoewel wij van oordeel zijn dat aan een der doelpunten een buitenspel-luchtje was. Maar dat zijn professorale dwalingen die men gaarne vergeeft.

De wedstrijd.

Ondanks de zware regen en de sneeuw der af geloopen week was het veld in uitstekenden staat, toen de elftallen zich onder leiding van den heer Snapper als volgt opstelden:

Zivulmven: Van Heeswijk (doel) ; Van Haeren en Tetzner (achter) ; Martens, Hulsman en Legger (midden) ; Hamel, Jan Blinkhof, Pijl, Broekman en De Natris (voor).

Exeter City: Bailey (doel) ; Pollard en Charlton (achter) ; Pullain, Potter en Shilton (midden) ; Metthews, Kirk, Davis, Livesley en Compton (voor).

Dadelijk na den aftrap treedt de Engelsche rechtervleugel actief op doch Tetzner weet door tijdig ingrijpen onheil te voorkomen. Dan probeert de Natris het en spurt zijn tegenstanders in een flink vaartje voorbij doch op het allerlaatste oogenblik wordt hem het leder afhandig gemaakt. Direct hierop gaat een schot van Pijl rakelings langs. Aanvankelijk blijven de Hollanders in het offensief, Hamel en De Natris geven eenige goede voorzetten, die echter onbenut blijven, doordat 't binnentrio te peuterig speelt en daardoor steeds den bal kwijt raakt. Een plotselinge uitval wordt de Zwaluwen noodlottig als Van Haeren een voorzet van Compton met de hand onderschept, zoodat Exeter City uit den daarvoor toegestanen strafschop de leiding kan nemen (0—1). De Hollanders geven geenszins den moed op en naderen keer op keer Bailey's heiligdom, zonder succes evenwel, evenmin als een gevaarlijke uitval door Compton en Livesley geleid. Over 't algemeen zijn de Zwaluwen een tikje in de meerderheid, hoewel in het veld, met hoofd en beenen, de Engelschen verre superieur zijn. Een mooie kans om gelijk te maken gaat verloren als