HET SPORTBLAD

„Dat wordt 5—0! Wedden?" hooren we achter ons.

Optimisme is er dus voldoende.

De Belgen zetten zich echter schrap, maar in de laatste minuten voor rast is het overwicht aan den kant van Oranje.

Rust 2—0 voor Nederland! .

* * *

In de rust begint het publiek van de open tribune en amphitheater zich weer duchtig te roeren. En dat er ongeveer 15 agenten het veld opkomen, schijnt niet te deeren. Er begint thans een rush naar de duurdere rangen voor de overdekte tribune. Conflicten met de rechtmatige bezitters zijn dus niet denkbeeldig. Gelukkig heipén vele omstanders en de politie en ruiters spelen hét in de pauze zoo klaar, dat de menigte achter het Belgische doel — dat nu het Nederlandsche gaat worden — tot even voor het amphitheater is teruggedrongen. Intusschen is dan te zien, dat de bergplaats van de Stadion-wielerbaan danig geruïneerd is. Vele latten hebbèn zich begeven.

De tweede helft.

De gastheer en tijgen het eerst ten aanvaj en het aanmoedigend gejuich klinkt op, wanneer Gehring voor het roode doel staat. Juist wil hij zijn been opheffen om Caudron voor den derden keer het nakijken te geven of De Mol doet den bal van richtingveranderen en deze schoone kans behoort tot de geschiedenis. Elfring weert zich opnieuw gelijk voor de rust. Hij flitst telkens langs den back en halfback. En hoewel het niet in de lijn der verwachtingen ligt wordt het inplaats van 3—0 .. . 2—1!

Van der Meulen heeft zich tegen de scherpe zon voorzien van een beschermer, maar desondanks ondervindt hij hinder van het hemellichaam. Uit een corner kogelt Kerstock het leer hoog over de verschillende hoofden naar Diddens, die laag inkopt langs den verbaasden Haarlemmer (2—1).

De Belgen juichen.

Het „5—O-optimisme" van onzen buurman krijgt een gevoeligen knauw. Want weet, dat dit doelpunt kwam, drie minuten nadat de bal aan het rollen was gebracht. En binnen nog één minuut zou het optimisme in pessimisme veranderen. Braine, de gevaarlijke Belgische middenvoor, krijgt de kans en met een verraderlijk laag schot belandt de bal in den uitersten linkerhoek van het Hollandsche doel.

Gelijke stand 2—2.

Brederode heeft 't gezegd.' 't kan verkeeren!

Ziedaar, hoe diens wijze woord nu op z'n plaats is.

De gezichten 'betrekken. Zullen de Belgen zich inderdaad weer als „duivels" ontpoppen?

Gsterkt door het produceeren van deze twee doelpunten — in eenige minuten nog wel — is er even sprake van een fel Zuidelijk overwicht. Denis is evenwel in conditie.

Even nadat Tap „buiten Westen" was geraakt door -\ een bal in de maagstreek, hééft Nederland een corner te nemen.

Weber kanjert hoog. Met een vervaarlijken sprong werkt Massy zich hoog boven z'n medespelenden uit en inderdaad is Caudron verrast.

Opnieuw de leiding.

— Massy, Massy — brult het opgewonden publiek. De Roermondenaar zelf is bijzonder in z'n nopjes, hij springt als een veulen over het grasveld naar z'n plaats. Memoreeren we even, dat Massy op precies dezelfde wijze een doelpunt tegen Tsjecho Slowakije maakte.

Intusschen zijn er in tien minuten drie doelpunten ter wereld gekomen.

Nederland neemt het initiatief in handen. Daar gaan de oranje-jongens weer! Tap geeft den bal schitterend over naar Elfring en in een „sneltreinvaartje" spoedt deze zich in de richting van het vijandelijke doel. Op eenigen afstand van het roode heiligdom gekomen zet hij voor, doch iets te scherp om den bal in het bereik te doen komen van Gehring'.

Duizenden rondom moedigen de spelers onophoudelijk aan. Enthousiaster wordt het spel en dat is merkbaar door het grootere aantal vrije schoppen, hetwelk scheidsrechter Rous uitdeelt. Zelfs laten de spelers zich in beide kampen er toe verleiden de doelverdedigers harder aan te vallen dan wel nuttig en noodzakelijk is. Adams begaat een fout tegenover van der Meulen, hetgeen een luid gejoel ten gevolge heeft. Rous deelt een vaderlijke vermaning uit en Adams keert terug om den Haarlemmer de hand te drukken, eene geste, welke beloond wordt met een krachtig' applaus.

Intusschen blijft Tap onversaagd in de weer om het doelpuntensaldo van zijn land in dezen kamp op te voeren. Eenige schoten laag langs den grond hebben geen uitwerking. Denis forceert vervolgens een corner, die gelukkig geen resultaat voor de Belgen oplevert.

Dan vergeet Braine zich. Hij springt op van Heel toe, wiens enkel, die toch al niet te veel kan hebben, het te kwaad krijgt. Opnieuw gejoel. Een schoone kans tot scoren biedt een misverstand tusschen De Mol en Caudron. Elfring kanjert het leer echter hoog' over.

Een buitenspeldoelpunt.

De duizenden juichen! Massy toch heeft na een corner een doelpunt gemaakt. Maar Rous constateert een 'buitenspelovertreding en ergo blijft het 3—2.

Even belegeren we het Belgische doel. Zonder succes evenwel. We mogen daarna van geluk spreken, dat de bal na een schot van Kerstock tegen de lat terecht komt. Van der Meulen had waarlijk het leer niet uit zijn doel kunnen houden. De Haarlemmer moet opnieuw oppassen voor een aanstormenden Bfelg wanneer hij den bal heeft. Aan zijn houding na het retourneeren van het leer is te zien, dat hij ditmaal last ondervindt van de botsing.

Het heeft er veel van weg, dat we tegen het einde met tien man spelen. Van Heel bezet namelijk de rechtsbinnenplaats en voert er weinig uit, wijl hij zooveel nadeel ondervindt van zijn geblesseerden enkel. Gehring werkt enthousiast op de linkshalf' plaats.

Tegen het einde komen de Belgen wat opzetten en, onze acherhoede, thans met Verlegh aan het hoofd, dient alle zeilen bij te <eetten om zich de rooden van het lijf te houden op dezen 1 Mei-dag. Toch komen de laatste minuten met eeriig Oranje-overwicht. Weber lost nog een schot en Tap doet nog eens een poging

tot scoren.

Onder veel spanning fluit Rous voor eindigen.